▷ Aydınlık poster [ 2020 ]

ışıklı işaretler bunlara neon işaretler de denir. Bunlar, adından da anlaşılacağı gibi yapay olarak aydınlatılan işaretler veya posterlerdir. Önceleri bu uygulama sadece geceleri yani geceleri yapılıyordu ama bugün özellikle 20. yüzyılın sonunda gündüzleri de kullanılmaya başlandı.

Aydınlık burcun kısa tarihi


Elektrifikasyonun gelişinden önce ışıklar petrol ve diğer yakıtlardan oluşuyordu, ancak on dokuzuncu yüzyılın sonlarından itibaren elektrikli aydınlatmanın başı çekiyor.

En duygusal başarı, geniş renk yelpazesi ile floresan tüpün kullanılması olmuştur, başlangıçta günümüzde daha çok ışıklı reklam panoları ve reklam aydınlatması olarak bilinen neon ışıklar olarak adlandırılmıştır.

Bunlar, vurgulamak istediğiniz markayı, logoyu veya diğer mesaj türlerini vurgulamak için kullanılır.

Son zamanlarda, çeşitli metin ve görüntü türlerini yeniden üretmek için büyük ekranlar ve hatta daha gelişmiş durumlarda, canlı televizyon programları gibi çeşitli teknik kaynaklardan yararlanılmıştır.

Aydınlık burcun özellikleri


 • Temsil edilen şirketin logosunu veya markasını oluşturan farklı renklerin vurgulandığı yarı saydam bir destekten oluşurlar.
 • Büyük ve küçük işletmelerde kullanılırlar.
 • Diğerlerinin yanı sıra şirketin şekline dik olarak binanın duvarına tutturulmuş kapı monolitleri olarak farklı pozisyonlarda ve desteklerde görünürler. Her şey müşterinin ne talep ettiğine ve posteri yerleştirmek için mevcut alana bağlı olacaktır.
 • Tekliflerin, menülerin, fiyatların vurgulandığı yemek restoranları, oteller veya barlarda çok popülerdirler.
 • İçecek, yiyecek veya tütün satış makinelerinin önüne yerleştirilen ve farklı halka açık yerlerde ve kuruluşlarda bulunan ışıklı görüntüler de ışıklı işaret olarak kabul edilir.
 • Yanan bir işaretin görüntülenme süresi yaklaşık 12 saniyedir.

Aydınlık işaretlerin yerleştirilmesi


Işıklı işaretlerin yerleştirilmesi, mevcut alana ve müşterinin isteğine bağlı olarak değişebilir:

 • Cepheye diktir ve metal bir destek kullanılarak yapıştırılır.
 • Duvarın veya mekanın cephesinin yanında, çoğunlukla kapının üstünde.
 • Aydınlık bir monolit olarak bağımsız olarak.
 • İş duvarının tepesinde bir köşe şekli oluşturmak.
 • Üst üste binen ışık tasarımı ile, ticari caddelerde en yaygın ve ünlü olanlardan biri.

Işıklı LED tabelalar


LED’lerin ışıklı tabela tipi çok satırlı ekranları günümüzde en çok kullanılan ve meşhur olanlardır. Olaylar, programlar veya diğer bilgiler gibi ilgilenilen verileri raporlamak için mükemmel bir bilgi paneli aracıdır.

Bu, endüstriyel nitelikte, kalite kontrol, web üzerindeki bilgiler ve diğerleri olabilir. Seçenekler çok çeşitlidir ve bu tür ışıklı tabelaların yaratılması, tasarlanması, yeniden şekillendirilmesi ve yerleştirilmesi hizmetlerini sunan şirketler vardır.

Daha fazla poster türü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.