▷ Bakırın özellikleri [ 2020 ]

bakır özellikleri bakır Metalik görünümü ve kırmızımsı rengi ile en çok kullanılan metallerden biridir. Saf haliyle yumuşaktır ancak soğuk deformasyonla sertleştirilebilir.

O tanındı tarih öncesi adam onu ​​alet yapmak için kullandığından beri. Saf haliyle kolayca bulunmayan, haliyle elde edilen bir metaldir. tavlama, yüksek miktarda soğuk çalışmaya dayanabilir ve istenen herhangi bir şekle sokulabilir.

BakırGüzelliğiyle dikkat çeken bir metal olmasının yanı sıra yüksek ısı ve elektrik iletkenliği, korozyona, ölçülebilirliğe ve esnekliğe karşı büyük direnç içerir.

Tüm bakır alaşımları, imalatta ortaya çıkan gerilimler nedeniyle çatlamaya karşı dirençli olması nedeniyle% 80 bakır içeren atmosferik saldırılara karşı yüksek bir dirence sahiptir.

Bakır, madeni para ve mutfak gereçleri, kavanozlar ve süs eşyalarını basmak için kullanılmıştır. Bu metal, olduğu gibi veya diğer metaller için bir temel olarak kolayca galvanizlenebilir.

Vücudun düzgün çalışması da çok önemlidir.

Bakırın özellikleri nelerdir?

bakır özellikleri

  • Arterlerin esnekliğine müdahale eden bazı enzimlerin oluşumu için gereklidir. Bakır eksikliği, zayıf kan dolaşımına veya felçlere, kalp krizlerine vb. Yol açan kardiyovasküler sorunlara neden olabilir.
  • Kolajen, deri ve kemiklerin temelini oluşturan proteinlerin oluşumu için esastır, kas, saç, tendon vb. Vücut dokularında görünmesini sağlar.
  • Cildi ve saçı renklendirmekten sorumlu pigment olan bin yılı oluşturur.
  • Kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna demir ile müdahale ederek kansızlığı önler.
  • Bağışıklık sisteminin bir koruyucusu olarak çalışır, bu yüzden kendimizi bulaşıcı hastalıklardan korumak için iyi savunmaları sürdürmek gerekir.

Bakır içeriğinin ana kaynağı olan kabuklu deniz ürünleri gibi bakır içeren çeşitli yiyecekler de bakır içerir. karaciğer, böbrekler, kalpve diğer hayvan organları.

Aynı şekilde dahil edebileceğimiz bir bitki bakır kaynağı var. baklagiller, avokadogibi tahılların yanı sıra yulaf ezmesi, entegre tahıl bakır içerir.

bakır varBakırın vücudumuz için besin kaynakları vardır, bu nedenle tüketilmesi tavsiye edilir.

Bakır, vücudumuzu iyileştiren özelliklere sahip olmasının yanı sıra mükemmel mekanik özelliklere sahiptir.

  • En iyisi olarak kabul edilir ısı kanalıbu nedenle buzdolabı, ısı eşanjörleri, mutfak eşyaları, kovalar gibi hızlı bir şekilde ısıtmak veya soğutmak istediğiniz durumlarda kullanılır.
  • Aynı zamanda seramik sırının bir bileşeni olduğu için camı renklendirmek için kullanılır.
  • Manyetik özelliklere sahip olmadığı için elektrik yapımında, silahlarda, saatlerde kullanılır.
  • Çevre koşullarına dayanıklı bir metal olduğu için tavan, heykel, kubbe detaylandırmasında kullanışlıdır.

Bakır, bu metalin sahip olduğu birçok özelliği için çeşitli kullanımlara sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.