▷ Çevre birimi türleri [ 2020 ]

Dönem Çevresel Yunancadan gelir ve bir dairenin sahip olduğu ana hatlara göre anlamına gelir. Önekten oluşur peri, etrafta ne var ve phero Bu ne Giyiyorum. Ayrıca sonekten ikos ne çevrildi nasıl göreceli.

Periferik, çevreye ait olan veya çevreyle ilgili olan şeydir.

Terimi hesaplarken Çevresel oldukça iyi bilinir. Kontrol panelinin doğrudan bir parçası olmayan herhangi bir bilgisayar birimini veya bölümünü açıklar.

çevre birimleri Bağımsız, ancak belirli bir bilgisayarın verilerinin işlendiği merkeze bağlı veya bağlantılı yardımcı birimler olarak hizmet veren cihazlar ve cihazlardır. Bu cihazlar, bilgisayardan dışarıdan veya bilgisayarın dışındaki ancak ona bağlı cihazlarla veri alışverişine izin verir.

Periferik, periferide olan veya onunla bir tür ilişkisi olan veya belirli bir alanı veya alanı çevreleyen bir şeyin veya birinin adıdır. Örnek: Çevreden gelen mahalleler.

banliyöler temel veya esas olan şeyden daha az değeri veya önemi olan bir şeydir. Tıpta tıkanıklıkları veya hasarları vurgulamak için yaygın olarak kullanılan bir terimdir. çevresel alanlar kalp, kafa, akciğerler, mide, omurilik, sinir sistemi vb. gibi vücudun bazı organları veya merkezi kısımlarıyla bağlantısı olan

Çevre birimi türleri


Wifi Çevre Birimi

Bir bilgisayarın veya herhangi bir şekilde başka bir internete elektronik olabilen veya kablosuz olabilen bir cihazın bağlanmasına izin veren bir teknoloji türü kullanır.

Giriş çevre birimleri

Bilginin bilgisayara veya PC’ye sağlanmasından sorumlu olan ve bu işlem olmadan bu işlemin gerçekleştirilemeyeceği bir sistemi oluşturan unsurlardır. Örnek: Mikrofon, fare, seri bağlantı noktaları, klavyeler, paralel, USB ve diğerleri.

Çıkış çevre birimleri

Kullanıcının hızlı bir şekilde anlayabileceği bir sinyali yazdırabilen, sunabilen veya yayabilen elektronik cihazdır. Bilgisayarı çalıştıran kullanıcıya aynı bilgisayarın işlediği işlemlerin sonuçlarını gösterir. Örnek: Monitör, kameralar, yazıcılar, hoparlörler vb.

Giriş ve çıkış çevre birimleri veya karışık

Bu çevre birimleri, bilgisayarın dışındaki bilgi veya verilerin giriş ve çıkışına izin verir. Örnek: Dokunmatik ekran, farklı işlevlere sahip yazıcılar, tarayıcı, dokunmaya çok duyarlı monitör, manyetik şerit, kalem, barkod okuyucu vb.

Depolama çevre birimleri

Ana işlevleri, bilgisayarda işlenen tüm bilgileri veya verileri kaydetmek, böylece merkezi bellekten kaldırıldıktan sonra bile kullanılabilmelerini sağlamaktır, çünkü bunlar PC kapatıldıktan sonra silinir. Genellikle CD’ler gibi çıkarılabilir veya sabit sürücü gibi dahili.

İletişim çevre birimleri

İki tür bilgisayar arasında veya harici bir çevre birimi ile bir bilgisayar arasında ara bağlantıya izin veren cihazlardır. Örnek: Bluetooth veya modem.

Sçevre öğretmenleri

Çevre birimi ve basınç sensörü olarak da adlandırılan bu sensör, ps15 olarak bilinen bir arayüz aracılığıyla hava yastığı kontrolüne bağlanır.

Çevresel aktüatör

Harici bir cihaz üzerinde etki üretmeyi amaçlayan süreçleri harekete geçirerek hidrolik, elektrik ve pnömatik enerjiyi dönüştürebilen bir cihazın çevresel aktüatörü.

.Bacak periferik arteri

Tıpta, bu tip arter için, iki bacaktan birinde tıkalı görünen bir arterin çevresinde veya çevresinde normal kan dolaşımını yeniden sağlamak için ameliyat gereklidir.

Periferik anjiyoplasti

Periferik anjiyoplastide, stent veya tıkalı veya çok dar damarları açmaya yönelik prosedürler. Doktorlar, vücudun farklı bölgelerindeki kan damarlarının çevresindeki sorunları çözmek için tüm bu tedavileri kullanırlar.

Periferik sinir sistemi

Bu sinir sistemi, omurilikten çıkan veya omuriliğe giren farklı sinir köklerinden oluşur.

Periferik damar hastalığı

Periferik damarlar ve arterler gibi kalpten uzaktaki kan damarlarında meydana gelen tıkanma veya hasardır.

Bu hastalık ayrıca düzenli olarak kafaya kan taşıyan arterlere de zarar verebilir.

Periferik arterler ve damarlar

Bu periferik tipte damarlar ve arterler, kanı bacakları, kolları ve bazı periferik organları oluşturan farklı kaslara ve bu kaslardan karına taşır.

Çevresel alanlar veya alanlar

Kentsel alanda, genellikle şehrin tipik sınırlarını aşan bir alandır. Çevrelerinde çevresel olarak gruplanan metropol alanlar veya bölgeler çoğaltılır ve genişletilir.

Bilgisayar çevre birimlerinin özellikleri


  • Veriler uzun süre değişmeden kalır.
  • Giriş ve çıkışlarda güvenilirlik veya hata olasılığı.
  • Verilerin yoğunluğu ve hacmi olmalıdır.
  • Yeniden kullanım: Eski veya eski görünen veriler tekrar kullanılabilir.
  • Kolay sıralı erişime sahiptirler.
  • Portatiftir veya taşınması kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.