▷ Dikey bahçe tasarımları

Şu anda birkaç tane var dikey bahçe tasarımları evinizde veya iş yerinizde uygulayabileceğiniz; Binlerce kişi farklı alanlarda çeşitli malzemelerle çalışmanın bir yolunu aradı ve dikey bahçe tasarımları olarak bildiğimizi elde etti. Daha fazla bilmek ister misin? Size en iyi tasarımları gösteriyoruz.

Doğal dikey bahçeler

Farklı ev türleri için dikey bahçeler

Şimdi, her şeyden önce şunu bilmelisin dikey bahçeler Bunları satın alan veya evlerine yerleştirenlere bir dizi avantaj sunarlar ve en önemlilerinden bazıları şunlardır:

 • Kentleşmiş alanlarda yaygın olan ısı adası etkisini etkisiz hale getirir.
 • Isı yalıtım örtüsü oluşturmaya izin verir, yani sıcaklık kontrolü görevi görürler.
 • Sesleri azaltabilir veya hatta etkisiz hale getirebilirler.

Unutulmamalıdır ki bir dikey bahçe Eviniz pratikte bir vahaya sahip olacak ve ihtiyacınıza göre tasarlandığı için duvarlara uyum sağladığından küçük veya büyük bir alanınız olması farketmez. Ana arasında dikey bahçe tasarımları birbirlerini bulurlar:

Alt avlu için varyantlar

Ev ya da bina içine sığan ve onu tamamen doğal peyzaja entegre eden bir bahçe olduğu için şehirlerde giderek daha fazla popülerlik kazanan çok çekici bir tasarımdır.

Ana giriş çeşidi

Bu bahçeler herhangi bir duvarda desteklenebilirçünkü çok hafiftirler ve büyük bir bakım gerektirmezler. Girişe bir tane yerleştirilerek mekan otomatik olarak büyülü bir yere dönüştürülür. Bu tasarım mağazalar, ofisler ve hatta bir SPA gibi herhangi bir bina için uyarlanabilir.

Eco Bin adlı dikey bahçe

Bu tasarımda Seramik şarap rafları kullanıyorlar beyaz, pişmiş toprak veya sahiplerinin beğeneceği lake renk gibi farklı yüzeylerde. Kullanılan malzeme nedeniyle genellikle biraz pahalı olsalar da herhangi bir alana yerleştirilebilirler.

Dikey Bahçe Yaprak KUTUSU

Bu tasarım, yapısında modüler bir sistemle gelir ve su geçirmez malzemelerden paneller ile siparişe göre yapılır. Yapıları gereği bu paneller ultraviyole ışınlarına karşı büyük direnç gösterirbitkilerimizde büyüyebilen mantarlar ve bakteriler gibi.

Genellikle bu tasarım temel eleman olarak yosun yerleştirilir ve ardından yosun üzerine bindirilerek büyüyen bir bitki yerleştirilir.

F + P olarak adlandırılan dikey bahçeler

Bu bir hızlı ve kolay montaj tasarımıçünkü bunlar bir metal örgü, sahibine bakım kolaylığı sağlar. Bu dikey bahçe tasarımında, genellikle tırmanma bitkileri veya eğrelti otları gibi büyük ağırlığı olmayan bitkiler kullanılır.

Bulutsu tasarımı

nebula dikey bahçe tasarımları Hava bitkilerinden oluşurlar, bu nedenle sulanmaları veya hayatta kalmaları için pek çok besine ihtiyaçları yoktur, sadece havanın özellikleri. Bu tür bitkiler arasında Tallandsias vardır.

bu not alınmalı dikey bahçeler plastik şişelerden yapılanlardan biri olduğu bilinmektedir. en iyi tasarımlar var olabilir, çünkü çevredeki plastik elemanların miktarını azaltmamıza yardımcı oluyor ve parçalanmaları o kadar uzun sürüyor ki, dikey bahçemizi uzun süre aşırı masrafa gerek kalmadan koruyabilecekler.

Dikey bahçe bulutsusu tasarımı

Plastik şişelerle dikey bir bahçe nasıl yapılır?

Aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Toplamak plastik şişeler aynı boyut ve renkte veya çeşitli şekil ve boyutlarda toplayın ve tekdüzelik için geometrik bir şekilde düzenleyin.
 2. Gerekli miktarı aldığında şişelerin ortasında bir delik açacaktır; Böylece toprağı serebilir ve bitkinin büyümesine izin verebilirsiniz.
 3. Şişenin her iki ucuna 2 delik açacaksınız ve oradan birer ip geçecek.
 4. Tüm bu adımları her şişenizde yapın.
 5. Şimdi, güçlü bir ip alıp her şişedeki deliklerden geçireceksiniz ve bir sonrakine geçmeden önce hareket etmelerini veya düşmelerini önlemek için bir düğüm atın.

Başka bir deyişle, onları yerleştireceğiniz duvarın uzunluğunda şişe şeritleri yapacak ve gerekirse düğümler için kendinize bir tel ile yardım edeceksiniz.

 1. Şişeleri hazırladığınızda toprağı ekleyin, bitkilere besin sağlamak için kompost da ekleyebilirsiniz; tüm şişelerin aynı miktarda olmasını deneyin.
 2. Tohumlarınızı ekmeye veya sahip olmak istediğiniz türleri yeniden ekmeye başlayın.
 3. Bundan sonra şeritlerinizi duvara sabitleyebilirsiniz.

Gerekirse şeritlerinizi yerleştirmek için bir destek kullanın ve suyun akması için şişelere küçük delikler açmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.