▷ Dolap çeşitleri [ 2020 ]

Kelime kabine fransızdan geliyor ofis. Kabine, oturma odasından daha küçük olan ve mülk sahibinin güvendiği kişileri aldığı küçük bir oda olarak adlandırılır.

Önceki tanıma devam ederek, bu kelime “bakanlık” ya da “bakanlık ekibine” ulaşana kadar genişletilmiş olan siyasette anlamını kazanıyordu, böylece bir karar vermekle görevli küçük bir yetkililer grubuna ya da hükümeti oluşturan bakanlar.

Hem Fransızca hem İtalyanca (tuvalet) banyo, tuvalet veya tuvalet anlamına gelir

Sanatta bir dolap, aynı zamanda bir nesne koleksiyonunu sergileyen veya gösteren bir yerdir ve bilimde, hastayı muayene etmek için gerekli ekipmanla (diş hekimi dolabı) donatılmış bir odadır.

Mutfakta dolaplar, ev eşyalarını saklamak için kapıları ve rafları olan bir dizi büfedir. Tabakları, bardakları, masa örtülerini, çatal bıçak takımlarını vb. Saklamak için kullanılan bir mobilya parçasıdır.

Kabine, bilgi işlemde, bir bilgisayarın donanımının ana bileşenlerini, yani CPU’yu içeren ve aşağıdakilerden oluşan yapı veya kasadır:

  • Diğerlerinin yanı sıra CD veya DVD okuyucu.

Kabinin ana işlevi, yukarıda bahsedilen unsurları korumaktır, ancak günümüzde hesaplama, dolapların tasarımını estetik alana yöneltmiş, yani dekoratif bir parça haline gelmiştir.

Mutfak dolabı çeşitleri nelerdir?


Lamine Dolaplar

Laminat dolaplar pürüzsüz bir dokuya sahiptir ve fuhuş adı verilen bir levha ile kaplı bir suntadan yapılmıştır.

Kolay erişilebilirlikleri ve mevcut renk çeşitliliği nedeniyle, mutfak dolabı imalatı için en ticari ürünlerdir.

Poliaminatlar

Plastik bir malzeme olan polivinil klorürden (PVC) yapılmıştır. Bu dolapların hem ön hem de kenarları aynı renktedir ve birleştirici bir his verir.

İmalat malzemesi sayesinde pek çok avantajı vardır, dayanıklıdır, kolay temizlenir ve zamanla rengi bozulmadan kalır.

Lake

Popüler hale geliyorlar, çünkü lake dolapları seçerken herhangi bir rengi seçebiliyorsunuz ve ayrıca mat veya parlak bir kaplama da seçebiliyorsunuz.

Bu tür dolaplar çarpıcı ve moderndir, nispeten ucuzdur, temizlenmesi kolaydır ve odanın daha sıcak bir havaya sahip olmasına yardımcı olur. Olumsuz bir nokta, darbelere karşı fazla direnç göstermemeleridir.

Masif Ahşap veya Kontrplak Dolaplar:

Genellikle mutfağa rustik bir hava katmak için kullanılan ve mutfağın tarzı aynı çizgiyi takip ettiğinde dolaplarda kullanılan özel bir malzemedir.

Paslanmaz çelik

Son derece dayanıklı dolaplardır ve mutfaklara fütüristik bir dokunuş katarlar. Son yıllarda çok popüler oldular.

Bilgisayar dolabı çeşitleri


Kule dolabı

En büyük dolap formatıdır (kartların boyutu ve sayısı gerektirdiğinde kullanılır) ve çok sayıda cihazı barındırır.

Gabinete mini kule

Kule dolabının daha küçük bir versiyonu oldukları için en çok ticarileştirilmiş bilgisayar dolaplarıdır.

USB bağlantı noktalarında sorun yaşamazlar ve ana karta bağlı olarak birkaç genişletme kartı takabilirsiniz.

Hepsi bir arada kabin (ekrana yerleştirilmiştir):

Hepsi bir arada oldukları, yani LCD veya CRT monitör ile aynı alanda bulunan ileri teknoloji oldukları için çok pratik kabinetlerdir.

Teknolojinin ön saflarında yer aldıklarından ve diğer bilgisayar kabinlerinden daha fazla yerden tasarruf ettiklerinden yaygın olarak kullanılmaktadırlar.

Teknolojisi, ünlü dizüstü bilgisayarlarınkine benziyor ve ekranın parçalarından biri arızalanırsa veya tam tersi olursa, diğerinin de aynı alanı paylaştığı için başarısız olması dezavantajına sahiptir.

Yatay dolaplar

Yatay dolaplar, monitörün ağırlığı üstte olacak şekilde düz bir şekilde döşenecek şekilde yapılmıştır. Çok basit dolaplar oldukları için ancak yıllar geçtikçe popülariteleri azaldığı için yer tasarrufu söz konusu olduğunda iyi bir alternatif olarak görülüyorlar.

Sunucu dolapları

Bunlar genellikle daha geniş kulelerdir ve bu nedenle var olmayan bir estetiğe sahiptirler, çünkü az sayıda insanın seyahat ettiği yerler için tasarlanmıştır, örneğin: bir veri işleme merkezi, bu nedenle sadece operasyonlarına dayanırlar.

Tasarımı verimlilik ve iyi çalışmaya dayanmaktadır ve çevre birimleri havalandırma ve performansa öncelik verir.

Depolama ünitelerine göre dolaplar

Ayrıca zırhlı dolaplar veya kasa ile bilinirler ve sabit sürücüleri harici hale getirerek bir USB portu üzerinden bir bilgisayara bağlanmayı kolaylaştırabilirler.

Bilgiler kolayca taşınır ve disk boyutuna göre sınıflandırılır:

  • 2,5 sabit disk barındıranlar.
  • 3.5 sabit disk barındıranlar.
  • 5.25 sabit sürücüleri barındıranlar (optik sürücüler için): CD, DVD ve Blu-Ray gibi sürücülerin takılmasına izin verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.