▷ Etiket türleri [ 2020 ]

etiket türleriBir etiket, İşletmenin yüzü, müşterinin şirket veya işletme ile ilk teması olarak tanımlanır. Her şirket, işletme, mağaza ve hatta ofisin sahip olması gereken tabela ana unsurudur. İşaret, afiş, yazıt ve başlık anlamına gelen rotulu kelimesinden gelir.

Bir işletmedeki etiket, tesisin tanımlayıcı unsuru haline gelir. Bunlar çok çeşitli tasarım, malzeme ve boyutlarda üretilmektedir; aynı şekilde aydınlatma içerebilir veya içermeyebilirler. Boyanabilir, dijital veya ofset makinelerde basılabilir, halojen veya neon ışık kullanılabilir. Şirket logosu bu işaretlerin üzerine yerleştirilebilir veya işi bu şekilde tanımlayabilecek diğer bilgiler entegre edilebilir.

İyi bir işaret müşterileri çekmeli ve onları tesise erişmeye teşvik etmelidir. Genellikle birçok şirketin ve işletmenin satışlarını ve müşteri portföyünü etkileyecek bir reklam öğesi olarak kabul edilirler.

Türler etiketler


Işıklı işaretler

Bunlar, mesajı her zaman görünür tutmak için spot ışıkları entegre ettikleri için günde 24 saat görüntülenebildikleri için dünya çapında en yaygın kullanılanlardır. Bu tip işaretin dezavantajı, ürettiği ışığın sürekli kullanımı nedeniyle çok daha pahalı olma eğiliminde olmalarıdır. Bu işaretler, rekabetin büyük olduğu bir alanda bulunan işletmelerde veya şirketin daha geniş bir görsel aralık elde etmek istediği yerlerde önerilir.

Tek taraflı ışıklı işaretler

Hem düz kenarlar hem de yuvarlak kenarlar olabilen, genellikle bir duvara yerleştirilen işarettir. Üretilenler için, bugün en sık kullanılanıdır.

Takılan flüoresan tüpler sayesinde içeriden aydınlatılan lake alüminyum yüzeyden oluşur; Aynı şekilde arkadan aydınlatmalı bir metakrilat cepheden oluşur, böylece çok daha net ve detaylı bir görüntü sunarak şirketin prestijini arttırır.

Aydınlık bandrol

Bu tür işaretler, işlek caddelerde bulunan işletmelerde veya şirketlerde kullanılır. Özellikleri nedeniyle her iki tarafta da görülebilmeleri, hem caddeden geçen insanların hem de araçların her iki yönden görmesini sağlar. Bunlar yuvarlak veya düz kenarlı olabileceği gibi yuvarlak veya oval şekilli olabilir.

Bu aynı zamanda genellikle işletmenin, şirketin, mağazanın vb. Cephesine dik olarak yerleştirilen bir afiş olarak da adlandırılır. Aydınlatma, flüoresan tüplerin takılı olduğu işaretin içinde yapılır.

Işıklı berber direği

Son yıllarda büyük ölçüde kullanıldığının çok özgün bir işaretidir. Bunların insanlar üzerinde çok çarpıcı bir etkisi var.

Dolaylı ışıkla aydınlatılmış işaretler

Bu tür bir etiket tek taraflı olabileceği gibi, bir afiş de olabilir. Bunlar 3 mm sandviç alüminyum plakalar temelinde yapılır. Dış alüminyum profil üzerinde tasarımın oluşturulduğu müşterinin ihtiyaçlarına göre etiketlenir. İşaretin tepesinden, ışığın çıktığı, floresan tüplerin yerleştirildiği yerdir. Aynı şekilde, neon tüpler veya RGB LED’ler, onları doğrudan veya dolaylı olarak aydınlatmak için kullanılır.

Işıklı vücut harfleri

Bunlar, genellikle şirketlerin veya işletmelerin cephelerine bağımsız olarak yerleştirilen yükseltilmiş mektuplardır. Bunlar, şirkete prestijini ve profesyonelliğini artıran mükemmel bir imaj verir. Çok çeşitli renklerde, boyutlarda ve çeşitli malzemelerde tasarlanabilir ve üretilebilirler.

Bu harfler metakrilat, PVC, alüminyum, pirinç vb. Bazda yapılabilir. Bu tür işarette uygulanan ışık, doğrudan ışıkla veya dolaylı ışıkla olabilir.

Aydınlatmasız işaretler

Adından da anlaşılacağı gibi, ışık kaynaklarından yoksun işaretlerdir, bu nedenle, ancak gece çökmeden önce görülebilirler. Bunlar, günlük ışık tüketen ışıklı işaretlerin genellikle yaptığı gibi herhangi bir ek masraf oluşturmaz.

Bu tip tabela, çalışma saatleri gündüz saatlerinde yapılan işletmelerde ve fazladan ışığın görülmesi gerekmeyen büyük aydınlatmalı alanlarda bulunan işletmelerde kullanılır ve tavsiye edilir.

Bunlar, müşterinin göstermek istediği tasarımla etiketlenmiş bir alüminyum levha veya metakrilattan yapılmıştır. Bu, doğrudan cephede konumlandırılmasına izin veren bir dış profil olmadan üretilebilir; ya da işarete daha fazla stabilite ve aynı zamanda stil ve zarafet veren lake alüminyumdan yapılmış bir dış profil ile ışıksız bir işaret ile.

Aydınlatmasız banner

Bunlar, her iki taraftaki işaretin görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmayı başardığından, ışıklı tabelaların tamamlayıcısı olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.

2 destekli kanvas afiş

İki çelik desteği olan ve sergilenecek bilgilerin basıldığı yer olan baskılı tuvali olan, belirli teklif ve ürünlerin reklamını yapmak için kullanılan oldukça ekonomik ve şık bir tabeladır.

Dijital baskı tuval

Adından da anlaşılacağı gibi, duyurulacak mesajla birlikte dijital olarak basılan tuval kullanan oldukça ucuz bir etikettir. Etkinlikleri, promosyonları ve belirli mağaza veya iş açılışlarını duyurmak için yaygın olarak kullanılır. Bu, bir veya iki taraflı olarak tasarlanabilir ve üretilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.