▷ Eviniz için 10 Güvenlik İpucu

Hırsızlar bir eve girip bütün bir aileyi soymak için özel yöntemler geliştirdiklerinden, ev güvenlik seviyelerinin her gün daha yüksek olması gerekir. Bu nedenle, biraz bilin evinizi korumak için güvenlik ipuçları Ailenizi ortaya çıkabilecek herhangi bir sorun veya zorluktan tamamen koruyabilmeniz için bunlar sizin için yararlı olacaktır.

Ev Güvenliği İpuçları

Evinizi korumak için güvenlik ipuçları

Sevdiklerinizin olduğu bu alan son derece önemlidir. Onu korumak, bir ailenin huzur ve refahının bir parçasıdır, bu nedenle sizi aşağıdaki ipuçlarını keşfetmeye davet ediyoruz. Davetsiz misafirlerin ve hırsızların içine girmesine izin veremeyeceğiniz için. İlk Güvenlik Konseyi dikkate alınması gereken:

1. Bir alarm sistemine sahip olun

Günümüzde çok çeşitli alarm sistemleri bulmak mümkündür; bazı yüksek maliyetler ve diğer modeller daha erişilebilirdir. Sesli alarmlar, hareket algılama, ses algılama ve diğerlerinin evinizin güvenliğini artırmak için yararlı olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, konu evinizi korumak olduğunda seçim yapabileceğiniz bir dizi seçeneğiniz vardır.

2. Kapıları ve pencereleri güçlendirin

Kapı ve pencere kilitleri, daha düşük seviyeli pencereler için mükemmel olacak zırhlı modelleri kullanabilir. Tüm kilitleri değiştirecek bir bütçeniz yoksa, her zaman yüksek güvenlikli pencerelere, kapılara ve benzeri aksesuarlara sahip olabilirsiniz.

3. Boş bir evi ifşa etmeyin

Evden çıkmanız gerekirse, evin boş olduğunu herkese göstermekten kaçının; bu hırsızları çekebilir. Bu nedenle, birinin evde olduğuna inandırmak için ışığı açık bırakmaktan çekinmeyin. Bir seyahate çıkmanız gerekirse, çimleri korumaya devam etmenizi ve komşunuza postayı sizin için almasını emanet etmenizi öneririz.

4. Kapı kilitlerini değiştirin

Ev Güvenliği İpuçları

Suç önleyici menteşeler de kilitlerinizi güçlendirmede etkili olacaktır. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, kilitlerinizi değiştirmek için her zaman bir uzmandan tavsiye isteyebilirsiniz. Bu, en iyi sonuçlar için gerekli bir öneridir.

5. Eviniz için iyi bir sigortaya sahip olun

Ev sigortasına sahip olmak, güvenlik tavsiyesi daha da önemlisi, hırsızlık durumunda sizi başkalarından tam olarak korumaya hizmet edecektir. Bu nedenle, bir hırsız içeri girip eşyalarınızı çalarsa en azından sigortanız var ve her şeyi kaybetmemişsiniz.

6. Değerli eşyalarınızı koruyun

Güvenli bir yeriniz varsa mücevherlerinizi veya diğer değerli eşyalarınızı içinde saklayın. Bu, en değerli nesnelerinizin soygun sırasında kolayca bulunmasını önleyecektir.

7. Değerli eşyalarınızı etiketleyin

Arasında güvenlik tavsiyesi Değerli eşyalarınızı bir kimlik numarasıyla etiketlemenizi öneririz, böylece onları listeleyebilirsiniz ve bir hırsızlık durumunda ne kaybettiğinizi tam olarak bileceksiniz.

8. Mahalle nöbeti

Komşular arasında güvenlik ipuçları

Komşular, evlerinden birinin olmaması durumunda birbirlerine bakmaları için yardım edebilirler.

9. Evde yokluğunuz konusunda sessiz kalmayın

Bazı komşulara birkaç gün evde olmayacağınızı söylemeleri için güvenebilirsiniz, ancak tüm mahalleye söylemeniz tavsiye edilmez; daha büyük sorunlardan kaçınmak için sadece birkaç güvenilir komşu ve arkadaş.

10. Dışarıda hiçbir şey bırakmayın

Biri güvenlik tavsiyesi En önemli tavsiye anahtarları bir yerde saklı bırakmamaktır. Tüm kapıları ve pencereleri kilitlemeyi unutmayın. Nesneler uygun şekilde saklanmalı ve evin dışında hiçbir ekipman bırakılmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.