▷ Evinizin Dış Cephesinin Su Yalıtımı

evlerin su yalıtımı Evimizdeki suyun filtrelenmesi ile ne ilgisi olduğu çok önemli bir sorudur.

açık havada su geçirmez ev

Evimiz buluştuğunda nem sorunları Ö Moho Çözüm bulmanın zamanı geldi, çoğu zaman bir inşaat malzemesi katmanı boyayarak veya yerleştirerek bu sorunu gidermeye çalışıyoruz ama bu hiçbir şeyi çözmüyor.

Bu tür bir problemden kaçınmak için, birçok kişi nereden geldiğini tespit etmek için tam bir yeniden yapılanma ile karşı karşıyadır. süzme söz konusu ve uygun bakımı gerçekleştirin. Daha zor ve maliyetli bir durumdan kaçınmak için şu anda sorunun hemen çözülmesi, hızlı bir çözümle ve belki de yüksek bir bedelle ele alınması gerektiği unutulmamalıdır.

Su Yalıtımı Nedir?

Su yalıtımı, kullanılan bir tekniktir. bina ve yapıların inşası veya yeniden modellenmesi. Bir su yalıtım işi yapılırken, su veya nemin duvarlardan, zeminden veya tavandan geçişi önceden engellenir. Bu işlem, izolatörler veya sızıntıları durduran yaygın olarak kullanılan diğer maddeler aracılığıyla yapı malzemesinin gözeneklerini sınırlandırarak veya azaltarak gerçekleştirilir.

Binalara uzun ve faydalı bir ömür kazandırmak için iyi bir su yalıtımı işi yapmak önemlidir. nem duvarların ve tavanların tamamen bozulmasına, bunların oyulmasına ve suyun birikmesine neden olabilir.

Eviniz için Su Yalıtım Sınıfları

İnşaat sektöründe farklı su yalıtım türleri Binaları su ve nemden koruyabilen. Bunlar çoğunlukla su ile sürekli temas halinde olan duvarlara, tavanlara, yüzme havuzlarına veya çeşitli yüzeylere uygulanan yanıcı maddelerdir. Bu ürünlerin her biri aynı işlevi yerine getirir, ancak işlemek istediğimiz yüzey açısından bazıları diğerlerinden daha uygundur. En çok kullanılanlar şunlardır:

Somut

Bu tür işler, nemin çok daha yüksek olduğu sıhhi alanlar için kullanılır. Bu malzeme yarı esnektir veya çoğu durumda serttir, bu nedenle düşük ışıklı yerlerde sürekli genişleme sürecinden geçmek için idealdirler.

Asfalt

Bu bir tür UV ışınlarına dayanıklı polyester membrandır. Genellikle dış cephelerde özellikle ahşap tavanlarda veya teraslarda kullanılırlar.

Sıvılar

Bunlar genellikle reçineler ve seramik bileşikler kullanılarak yapılır. Yapılması çok basittir ve çatlamaması ve başka bir ürünün karışımı ile uygulanmaması avantajı vardır. Genellikle duvarlarda, dış mekanlarda, beton veya galvaniz saclarda kullanılırlar.

Prefabrik

Bu tip ürünler asfalt ile yapıldığı için hemen hemen tüm yüzeylerde kullanılabilir ve büyük bir direnç ve dayanıklılık sağlar. Bunun yanı sıra soğuk sistemle uygulandıkları için soğuk iklimlerde kullanılması tavsiye edilir.

Evinizin su yalıtımı süreci nasıl

Evimizin dış cephesi için cephe yüzeyinin görünümünü değiştirmeyen ürünler kullanılması tavsiye edilir. Bununla birlikte, her şey sahip olduğumuz inşaat türüyle ilgili olana bağlı olacaktır. Tuğla dış cepheye sahipseniz, uygulaması kolay olduğu ve kirletmediği için özellikle silan ve siloksan bileşenli su bazlı ürünler kullanmanız tavsiye edilir.

Ancak plastik boyalar uygulayarak evinizin dışını da su geçirmez hale getirme imkanınız da var. Bunlar çok hızlı kurur ve suya karşı da çok dayanıklıdır. Piyasada zaten sahip olduğumuz dekorasyona kolayca adapte edilebilecek çok sayıda renk var. Çok düşük maliyetli, ahşap yüzeyleri, tavanları veya duvarları çok iyi örten resimlerdir.

Taş cephelerde ise kolaylıkla uygulanan ve bu tip cepheyi değiştirmeyen birçok ürün bulunmaktadır. Nemi uzaklaştırmak olan ana işlevi yerine getiren polisiloksanlardan oluşan şeffaf su yalıtımıdır. Bunlar, suyun nüfuz etmesine izin vermeyen koruyucu bir tabaka görevi görür.

Son olarak, evinizi su geçirmez hale getirmeden önce sorunun ne kadar ciddi olduğunu doğrulamanız önemlidir. İdeal su yalıtım yöntemine karar verebilmeniz için sunduğunuz durumun ne ve nerede olduğunu belirleyin. Hepsinin aynı işlevi yerine getirdiğini ancak farklı yüzeylerde ve alanlarda kullanıldığını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.