▷ Küçük bahçe tasarımları

Bahçeler genellikle güzel süslemeler yapabileceğiniz, süs bitkileri yerleştirebileceğiniz ve her alanı beğeninize göre düzenleyebileceğiniz geniş alanlarla karşılaştırılır. Bununla birlikte görüşmek de mümkündür evde küçük bahçelerki dekorasyon karmaşık olabilir ve bu yüzden bu sefer bazı yaratıcı fikirlerle size yardımcı olacağız.

Küçük bahçe dekorasyonu

Küçük bahçeleri dekore etmek için fikirler

Her ailenin kendi evi var, bu nedenle dinlenebileceğiniz ve sakin anların tadını çıkarabileceğiniz bir alana sahip olmak istiyorsanız bir bahçeye ihtiyacınız var. Ancak, ya evinizde sadece küçük bir alan varsa ve yine de bir bahçe istiyorsanız? Problem olmayacak çünkü keşfedeceksin küçük bahçeler nasıl dekore edilir. Bahçeniz için bir verandanız veya geniş bir alanınız yoksa ve ideal bir dekorasyona ulaşmak istiyorsanız, bir sonraki alanda size fikirlerini göstereceğiz. küçük bahçe dekorasyonu.

En iyisini elde etmek için özel kurslar veya atölyeler almanıza gerek olmadığı unutulmamalıdır. modern tasarımlarzarif ve doğayla çevrili hissini veren, artık kullanışlı olmayan eski mobilyaların tozunu atmanız ve yeniden kullanmanız gerekiyor; Geri dönüştürülmüş malzeme bu konuda başrol üstlenerek, istediğiniz dekorasyonu yenilemenize ve bulmanıza yardımcı olacaktır.

Her şeyden önce şunu aklınızda bulundurmanız önemlidir: alanı aşırı yükleyemezsinBu nedenle aynı zamanda bahçede özgürce dolaşmanızı sağlayan küçük ve kullanışlı mobilyalar kullanmak idealdir. Bitkilerin boyutları da bu yeni dönüşümde çok önemlidir, çok büyümeyen bitkileri almak ve onları nereye yerleştireceğini ilk andan itibaren bilmek en iyisidir.

Yer belirlerken çok faydalı bir ipucu bitkiler alandan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için bunları farklı seviyelere yerleştirmektir. Yani ahşap, masalar, raflar veya farklı boyutlarda banklardan oluşan bir mobilya kullanarak bir saksıyı diğerinin üzerine sorunsuz bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Ayrıca bitkileri veya küçük eşyaları asmak için duvarlardaki boşluklardan yararlanabilirsiniz. dekor Bahçeye güzellik getiren.

Küçük bir bahçeyi dekore etmek için fikirler

Değişiklikler, renkler ve yaratıcılık

Hayat ve neşe veren bir bahçe elde etmek için gerekli farklı renk ve boyutlarda saksılar kullanınBunları çekmeceler, plastik kaplar veya eski saksılar ile kendiniz yapabilirsiniz, bunları istediğiniz renge boyamanız ve kendi tarzınıza göre dekore etmeniz yeterlidir.

Kaktüslerin küçük bahçeler için mükemmel bir fikir olduğunu söylemeye değer, çünkü fazla yer kaplamazlar ve onları farklı boyut ve renklerde elde edebilirsiniz. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, geri dönüştürülebilir malzeme ekonomik olmasının yanı sıra gezegene de fayda sağlayan bir seçenektir.

Bu durumda büyük teneke kutular, kaplar, soda şişeleri, kırık kovalar vb. Kullanabilirsiniz; sadece yaratıcı olmanız ve bunları diğer malzemelerle birleştirmeniz gerekir. harika tasarımlar.

Küçük bir bahçe nasıl dekore edilir

Zarafet ve huzur

Daha zarif bir görünüm elde etmek istiyorsanız, küçük heykeller, çeşmeler veya taş yollar dahilçünkü bunlar boş bir alan hissi veriyor; sadece onları nerede ve nasıl bulacağınızı bilmelisiniz. Ayrıca bir tür küçük masa için yer de bulabilirsiniz; sandalyelerle veya başarısızlıkla, banklarla, çünkü bu, herhangi bir küçük alan için bir ferahlık hissi veriyor. Özellikle yollar güzel bir araçtır ve özellikle küçük bahçeler için.

Bu durumda ideal, farklı renklerde taşlar kullanmaktır, bunlar parlak renkler veya beyaz ve gri geleneksel olanlar olabilir. Bahçe boyunca taşları yerleştirip dilediğiniz gibi birleştirebilirsiniz. Ancak bu adımda en çok tavsiye edilen şey, en iyi sonucu elde etmek için çok sayıda taş yerleştirebilmenizdir; eşlik edebilirsin küçük bitkilerle taş yollar u dekoratif objeler.

Küçük bahçe dekorasyonu

Minimalist tarz

minimalist tasarımlar ön planda Günümüzde, küçük bahçenizi düzenlemek için ideal öğeleri bulmak çok zor olmayacak, bu tür bahçeler için ideal olan, onları sürekli düzenli, temiz ve olabildiğince az yüklü tutmaktır.

Rustik ahşap, bu tür ortamlarda önemli bir rol oynar, bu nedenle onu pergolalarda, masalarda, sandalyelerde ve hatta zeminin kendisinde kullanabilirsiniz ve en iyisi bunları kullanmak için geniş bir alana ihtiyacınız olmamasıdır.

Ayrıca geniş bir alana sahip olmak gerekli değildir. güzel bahçeler inşa et. İyi konumlandırılmış bitkiler, çiçeklerle birlikte eşsiz bir alan yaratabileceğiniz bir uyum yaratır. Bu tavsiyelere ek olarak, aynı zamanda göz önünde bulundurulmalıdır. büyük bahçeler, bunların her ayrıntısında çok fazla özen ve dikkat gerekiyor.

Ev bahçe dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.