▷ Küçük Bahçeler: İnşaat ve Tasarımlar

Yapabilirsin Evinizin raflarını, masalarını, oturma odasını, çiçek ve bitki gibi ince detaylarla sundurmayı güzelleştirin, evinizde son derece geniş bir alanınız olmaması veya sahip olmamanız bile çok olasıdır. boş alan, ancak bu, sahip olmayı haklı göstermek için bir neden değildir. avlu bu yüzden küçük ol.küçük bahçeler

Belirsizdir eğer senin ev büyük veya küçük, veya bir apartman dairesinde yaşıyorsanız ve sadece bahçe olarak kullanabileceğiniz bir balkona sahipseniz, mutfakta bir köşe bile yapmak için ideal bir yerdir. aromatik bitkiler yetiştirmek veya yemek pişirmek için ideal olan küçük baharatlar.

Önemli olan küçük bir bahçenizin olması ve sebepler gereksiz birine sahip olmak, bunlar olmak:

 • Senin hobin olabilir, bitkilerin bakımı ve yetiştirilmesi.
 • Stresten uzaklaşmanızı sağlayacak bir aktivitedir.
 • Meditasyon ve ilişki için bir araç olarak size hizmet edecek.

Evi bir tane ile dekore etmek ona farklı bir görünüm kazandıracaktır çünkü seçtiğiniz türe bağlı olarak küçük bir şeyle harika bir tasarım elde edebilirsiniz. Örneğin fazla yeriniz yoksa bir pencerede bitkilerinizi düzenleyebilirsiniz ve bu evinizin çerçevesi olur.

Ayrıca çok bakım gerektirmeyen ama günde bir kez sulayan bitkiler var ve bu kadar zahmetsizce küçük bir bahçeniz var. ¡Basit bir dekorasyon güzel bir şeye dönüşür!

KÜÇÜK MEKANLAR İÇİN BAHÇE

Daha küçük alanlar için çok açık görünse de, bu gerçekten de insanların küçük alanlar için büyük bitkileri tercih etmelerinden değil ve bu iyi bir fikir değil, öyleyse en iyisi nedir? Çeşitlerini seçin küçük bitkiler farklı boyut ve türlerde.

Odayı aşırı yüklememek için minimalist bir dekorasyona sahip olmak en iyi seçeneğimizdir. Küçük bahçenizi öne çıkarmak için ne öneriyoruz?

 • Parlak renkli çiçekleri olan bitkileri seçinçünkü küçük olmalarına rağmen çok dikkat çekerler, ayrıca onları yeşilin çeşitli tonlarında diğer türlerle çevreleyebilirsiniz.
 • Bahçenizi önemli bir yere koyun, oturma odası masanızın ortası veya mutfak tezgahınız, bu, ortamınızın doğal ve ferah görünmesini sağlayacaktır.
 • Bitkilerinize iyi bakınBahçenizin böcek ısırıklarıyla bitkileri öne çıkarması ve kuru yapraklar dikkat çekmemesi için anahtar budur.

Evinizde toksik olmayan ürünler kullanmaya çalışın ve büyümeyi teşvik etmek için gübre kullanın.

Küçük bir bahçeye sahip olmak kayda değer bir fark yaratır ve en iyisi, doğal bir alan elde etmek ve odaları daha canlı hissettirmek için minimum çaba gerektirmesidir.
küçük bahçe yapımı

KÜÇÜK BİR BAHÇE NASIL YAPILIR

Küçük alanlar Bahçeyi düzenlerken, renkleri ve bitkileri seçerken nasıl doğru kararlar vereceğinizi bilmeniz gerektiğinden, hem alan hem de yaratıcılık için bir meydan okumadır. Böylece, oluşturmak için size bazı ipuçları vermeye karar verdik mükemmel küçük bahçe.

 1. Alanınız çok küçükse, yalnızca güçlü yatay çizgiler eklemelisiniz.
 2. Alanın tamamen aydınlatılmış görünmesini sağlamak için, bitkiyi çevreleyecek şekilde yerin üstünde beyaz tencere veya taşlar kullanın.
 3. Bahçenizin uzun görünmesini istiyorsanız, perspektifle oynayın, başında geniş, sonunda daha dar yapın.
 4. Küçük meyve bitkileri veya güçlü kokulu baharatlar kullanın.
 5. Çeşitli boyut ve renklerde farklı türler ekin.
 6. Odak noktası olarak tek bir süs kullanın, bu şekilde avlu vurgulayın, klasik bir yazı tipi veya bir peri evi kullanabilirsiniz.
 7. Basit bir renk aralığı kullanın.
 8. Güçlü arka plan renkleri kullanmak, yalnızca alanın sıkışık görünmesine neden olur.
 9. Tırmanma bitkileri en iyi seçenektir çünkü çok fazla alana ihtiyaç duymazlar ve inanılmaz çiçeklere sahiptirler.
 10. Saksılar için veya süs olarak ahşap kullanırsanız, bu bitkilerinizin yeşil tonunu etkisiz hale getirerek onları odak noktası haline getirecektir.

Bir oluşturmak istiyorsanız zen veya japon bahçesi Evinizde bitki miktarından vazgeçmeli ve kum, kaya ve çakıl tercih etmelisiniz, ayrıca şekiller düz olmalı, çizgiler için ideal bir tasarımdır. küçük bahçeler rahatlama ararken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.