▷ Küpe çeşitleri [ 2020 ]

Kelime Bekliyor Latince’den türemiştir Bekliyor Ö telefonu kapatmak, ne kilitleniyor veya bulunur eğimli, içinde reddetme veya reddetme.

Küpe ya da küpeler, sarkık süsleri olan küpeler ve bu tip kolye ucu olmayan küpeler de denir.

Bekleyen, her şeye özen gösteren, çok dikkatli ve neler olup bittiğiyle ilgilenen kişidir.

Geometride bir eğim, bir düzlemin sahip olduğu eğimin veya aynı zamanda bir çizginin toplam ölçüsüdür.

Matematikte, bir doğrunun eğimi, yatay bir düzlem üzerine inşa edilen doğal veya ideal bir nesnenin eğimi olarak tanımlanır.

Coğrafyada eğim kelimesi, her zaman yamaç şeklinde hareket eden nehirlerin inişlerini ifade etmek için de kullanılır.

Orografide eğim, belirli bir arazinin sahip olduğu bir eğim veya eğimdir.

Meksika gibi ülkelerde, eğim şununla eş anlamlıdır: ilgilendirmek.

Küpe çeşitleri


Bir çizginin eğimi

Düz çizginin apsisle kesişen eksene göre sahip olduğu bir eğimdir. Düzlemde uzanan koordinatlara veya yatay çizgilere sahip apsis.

Yukarı doğru eğimli

Eğim pozitif olarak adlandırılırken artan bir çizgide X’in değerleri Y’nin değerleri ile birlikte artmaktadır.

Negatif eğim

Bu eğim, X değerlerinin artmasıyla karakterize edilirken, Y’nin değerleri azalır.Açı bir üçgenin sol tarafında yer aldığında her zaman negatiftir.

Sıfır veya sıfır eğim

Çizgi sabitse, eğim sıfır olma eğilimindedir. Bu, çizginin yatay olduğu, eğimli olmadığı anlamına gelir, bu nedenle eğim sıfırdır.

Tanımlanmamış eğim

Dikey olan çizgiler tanımlanmamış bir eğime sahip olma eğilimindedir, çünkü ofset her zaman sıfırdır ve sıfıra bölme yapılmamalıdır. 0’a bölmeye izin verilmez.

Eğim Noktası Formu

Matematikte, bir veya daha fazla çizginin eğiminin bulunduğu yeri ve bu eğim üzerindeki belirli bir noktanın koordinatlarını sağlayabilen ve bulabilen, doğrusal tipte çeşitli denklemlerdir.

Huzurlu eğim

Pasifik’in bu yamacındaki nehirler uzun değil, gezilebilir de değiller. Bu nehirlerin suları yapay bir şekilde enerji ve sulama yapmak için kullanılmaktadır.

Arktik eğim

Bütün yıl donmuş halde tutulurlar. Sadece yaz aylarında çözülebilirler. Genellikle çözülerek sele neden olurlar.

Atlantik eğimi

Çok büyük, gezilebilir ve uzun nehirlere sahiptir. And Dağları gibi dağ sıralarında başlarlar. Dağların, platoların ve ovaların birleştiği Atlantik Okyanusu’na boşalıyorlar.

Orografik küpe

Yerde, yolların eksenlerine çapraz olan eğimlerdir.

Orografilerine göre, dik arazi eğimleri, düz arazi eğimleri, engebeli arazi eğimleri ve engebeli arazi eğimleri olarak sınıflandırılırlar.

Yamaçlar ve orman yangınları

Yamaçlar bacalar ve kanyonlar gibidir. Dik yamaçlar kuvvetli yukarı doğru rüzgarlar yaratır. Rakım, genel olarak ağaçların ve bitki örtüsünün gelişimini belirler.

Orman yangınlarında üretilen yakıt miktarı yükseklik arttıkça azalır, bu nedenle eğim çok etkili ise yakıtların dikey olarak yayılmasına yardımcı olur.

Kulak küpeleri ve piercing

Erkeklerin ve kadınların kulaklarındaki küpeler kültürel engelleri aştı ve bazıları için diğerleri için bir ritüel türü olabilecek şey, basitçe bir moda.

Kulaklar farklı yerlere delinebilir ve uzun, yuvarlak, dikdörtgen ve ağır küpelerden kulak memesini farklı boyutlarda delen çubuklara yerleştirilir. Diğer durumlarda, kişi biraz çekingen olduğunda ve fazla dikkat çekmek için stil vermediğinde genellikle küçük inciler veya diğer küçük mücevherler kullanılır.

Küpe veya tokalı küpe

Bu küpeler genellikle sağduyulu ve basittir. Bu tür küpeler veya küpeler arasında, doğanın bu kıymetli mücevherlerinin özelliklerini taşıyan pırlanta, inci veya figürler bulunmaktadır.

Sarkaç küpeler veya küpeler

Küçük bir düğmeye çok benzeyen bir tabana sahipler ve bazen alt kısımdan çok renkli diğer aksesuar türleri asılıyor veya asılıyor.

Arracada küpe veya küpeler

Yuvarlak veya dairesel şekillidirler ve kulak memesinin alt kısmına yerleştirilmiştir. Ayrıca kulak memesinin üzerine yüzeysel olarak yerleştirilirler. Birçoğu geçmeli ve diğerlerinin arkasında onları tutmak için mantarlar veya küçük metal nesneler var.

Moda küpe veya küpeler

Bunlar aynı zamanda çok moda olan ve farklı yaş ve milletlerden kadınlar tarafından giyilen moda küpeler veya küpeler olarak da adlandırılır. Son zamanlarda bu türden sanatçılar tarafından tasarlanan yeni, çok çekici ve egzotik küpelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.