▷ Merdiven döşeme çeşitleri [ 2020 ]

merdiven zeminiMerdiven zemini
Sadece dekoratif amaçlı değiller. Karar verirken işlevsel ve yapısal kullanımları da dikkate alınmalıdır.

Bugün, evin çeşitli işlevlerine uyan ve çevresindeki dekoru tamamlayan çok sayıda merdiven var. Döşemeyi düşünebileceğiniz bazı fikirleri aşağıda tartıştık.

Merdivenler için döşeme çeşitleri


Seramik karolar

Topraksı bir yüzey, modern bir ev dekoru arıyorsanız, merdiven zeminleri için seramik karolarla gidin. Birçok insan, belirli veya belki de tüm karo tasarımlarının orada iyi göründüğünü düşünüyor, ancak durum böyle değil.

Seramik karolar merdivenler için iyi bir alternatiftir. Ayrıca merdivenlerin şekli de önemli değil. Yapmanız gereken tek şey, merdivenlerinizin kurulumdan sonra zona ağırlığını destekleyip desteklemediğini görmek ve gitmekte fayda var. Seramik karoların yüzlerce tasarımına, desenine, boyutuna ve rengine göz atabilirsiniz.

Parke

Evinize çarpıcı, klasik ve zarif bir görünüm için merdivenlerdeki ahşap döşeme mükemmeldir. Ve evde ahşap zeminleriniz varsa, ahşap merdivenler eklemenin daha iyi bir yolu olabilir. En iyi ahşap seçimi, sağlam ve uzun süre dayanan meşedir. Yine de dilerseniz sarı huş ağacı, akçaağaç vb. Gibi seçebileceğiniz parke zeminler de vardır. Fiyatlar kurulum için kullanacağınız ahşap türüne göre değişiklik gösterebilir.

Laminat

Laminat parkenin montajı sırasında çok çeşitli tasarım, boyut, şekil ve renk elde edersiniz. Zemin merdivenlere yapıştırılır ve çok fazla harcama yapmadan onlara zarif bir görünüm kazandırır. Evin dekoru, laminat parke ile canlı hale geliyor. Ancak, alışverişe çıktığınızda, kurulum sırasında kapladığı alan üzerine birden fazla laminat parke eklemeniz gerekebileceğini unutmayın. Kaplama olarak ahşap kesinlikle çekici görünür ve en popüler seçeneklerden biridir.

Kilim

Son fakat kesinlikle favori olan merdiven halıları, ev sahipleri için en güvenli seçeneklerden biridir. Kurulumunuz için bir koşu halısı seçebilir veya karo halıları ile gidebilirsiniz. Yüzlerce renk, desen ve doku arasından seçim yapabilirsiniz.

Merdivenler veya koşu halıları için karo halılarının maliyeti diğer seçeneklere göre oldukça düşüktür. Bununla birlikte, halıyla ilgili tek sorun, lekelere neden olabilecek herhangi bir şeyi dökmemeye ve belirli temizlik ve bakım gereksinimlerine uymaya çok dikkat etmeniz gerektiğidir. Bunun dışında, merdivenlerinizdeki kilimlerle gerçekten yanlış gidemezsiniz.

Bu nedenle, nihai kararı vermeden önce ne yapmanız gerektiği konusunda ciddi düşünmeniz gerekecektir. Bu merdivenleri her gün kullanacak olan aile fertlerinizi (tercihleriniz), yaş grubunuzu (risk ve sağlık faktörü) düşünün, buna göre dekorasyon ihtiyaçlarınızın cevabını bulacaksınız. merdiven. Kısacası hangi döşemeyi seçerseniz seçin, kesinlikle evinizin atmosferini ve güzelliğini vurgulayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.