▷ Ofisinizi Kolay Şekilde Dekore Etmek İçin 5 Bitki

Sonunda ofisinizi yeşillendirmeye ve daha iyi konsantrasyon, çalışma alanınızı güzelleştirmeye veya sadece daha iyi hissetmeye yönelik taze bir ortam elde etmeye karar verdiyseniz, sizi bilmeye davet ediyoruz ofise yerleştirebileceğiniz en iyi 5 bitki türü; ya daha serin bir ortamın tadını çıkarmak ya da çevrede iyi bir enerjiye sahip olmak.

1. Aloe Vera

ofis için aloe vera

Aloe vera veya aloe bitkisi, bulunduğu her yerde refahın yanı sıra iyi enerjileri çekmek için yararlı bir bitki olarak kabul edilir. Bununla birlikte, koruma oluşturmak da faydalıdır; Şiddetli büyürse, bunun sebebi servet çekmesi olduğu söylenir, ancak zayıflarsa bunun nedeni bizi kötü titreşimlerden korumuş olmasıdır.

Öte yandan, yazıcı ile bilgisayar sunucusu arasında WiFi dalgalarına doymuş bir alanda çalışırsanız, farkında olmadan elektromanyetik dalgalarla çevrili olacaksınız. Bu nedenle, tesisinizin zararlı dalgaları emerken ortam havasını dekontamine etmek için çift güce sahip olması gerekir.

Bu not edilmelidir ki süslenecek bitki türü oldukça düşük bir fiyatı var; sadece birkaç avroya mal oluyor. Sonuç olarak, güzel bir tencereye koyun, ofisinizden ayrılmadan önce haftada bir veya Cuma öğleden sonra doğal ışık ve suya maruz kalan bir yer bulun.

2. Saygı duyulması gereken bir kaktüs

ofis için kaktüs

Meslektaşlarınıza saygı mesajını iletmek istiyorsanız, kaktüs en iyi müttefikinizdir. İster çok küçük ister çok büyük olsun, bu sulu bitki neredeyse hiç bakım gerektirmez ve günlük işlerinize odaklanmaya devam etmenizi sağlar.

Sizi ayrıca okumaya davet ediyoruz: Evi bitkilerle dekore etmek için 6 mükemmel fikir.

Mart’tan Ekim’e kadar haftada bir, Kasım’dan Şubat’a kadar ayda bir sulamayı unutmayın; ısıtma maksimumda olmadığı sürece. Bu, aşağıdakilerden biri olarak kabul edilir türleri süslenecek bitkiler moda olan; yaratıcı yöneticiler ve konsantrasyona ihtiyaç duyanlar için mükemmeldir.

3. Ofiste gönül rahatlığı için bir Sansevieria

Ofis için Sansevieria

Yıkılmaz bitki ailesinde Sansevieria, meslektaşları arasında iklimlendirme, ısıtma, sulama ve hatta dedikodudan kurtulmak için genetik olarak programlandı. Diğer bir deyişle, “kayınvalide dilleri” çalışma alanınızda hayatta kalmıyorsa, onları değiştirmeyi düşünmeniz gerekecektir. Yine de aydınlık bir alan planlayın ve bitkinizi yazın haftada bir, kışın ayda bir sulamayı düşünün.

4. Uzun ömürlü çiçek açan bir Orkide

Orkide süslemek için bitkiler

Kesinlikle zarif olan orkide çalışma ortamına renk, kadınlık ve yumuşaklık getirir. Minimum ışıkla uzun haftalar boyunca çiçek açmaya devam edebilir ve çalışma alanınızı gerçekten daha rahatlatıcı hale getirebilirsiniz; bu nedenle biri olarak kabul edilir bir ofisi dekore etmek için en iyi bitkiler.

Ancak çevrede bulunan nemden beslendiğini ve ofislerin genellikle çok kuru yerler olduğunu unutmayın. Bir maden suyu püskürtücüsüne yatırım yapın ve günde iki kez hafif bir sis püskürtün. Bu hareket sadece orkidenizin daha uzun yaşamasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda stresinizi azaltacak ve ofisinizi daha nefes alabilir hale getirecektir.

5. Ivy, kötü aydınlatılmış bir ofis için

ofis için sarmaşık

Ofisinizde doğal ışık yoksa ve kışın aşırı ısınmıyorsa, sarmaşık süslemek için en iyi bitkiler seçebilirsin.

Bu gölgeli alt bitki, sağlam bir bitkidir ve birçok arındırma özelliğine sahiptir. Her hafta sarmaşığınızı alın ve biraz duş verin. Kışın hava çok kuruysa biraz su serpiyorum. Bu küçük özen karşılığında sarmaşık, benzen, formaldehit ve trikloretileni uzaklaştırmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.