▷ Porselen karo çeşitleri [ 2020 ]

Porselen terimi, porselen. Olarak bilinen malzemenin adı porselenrengi nedeniyle otsu gruba ait bir bitkinin İtalyan menşeli yenilebilir bir bitkisi ile ilgilidir ve adı verilir. porselen ve İspanyol semizotu. Kaba Latince’den geliyor porselen.

Porselen karo, konutların, kiliselerin, ticari binaların, hastanelerin veya rekreasyon ve eğlence yerlerinin farklı ortamlarına zarafet ve güzellik getirmek için kullanılan seramik bir kaplamadır. Zeminleri ve ayrıca duvarları kaplamak için kullanılan malzemedir.

Porselen karolar oldukça dayanıklıdır ve sertliğin ve çok fazla direncin gerekli olduğu çok sayıda insanın bulunduğu zeminler için idealdir. Olağanüstü estetik nitelikleriyle birlikte çok düşük gözenekliliğe ve az su emme özelliğine sahiptirler.

Sadece tek bir kütleden oluşan ve diğerleri sırlı olan porselen karolar vardır. Tek kütleli olanlar hem taban hem de yüzeyde aynı malzemeden oluştuğu için aşınmaya karşı daha dayanıklıdır. Emayeler, yüzeyi farklı yüksek dirençli emayelerle kaplı porselen bir tabandan oluşur.

Porselen karo çeşitleri nelerdir?


Rustik porselen

Hem dış hem de iç mekanların dekorasyonunda ve rafine ortamlar için kullanılan bir kaplamadır.

Dökülme önleyici özelliklere sahiptir ve bahçelerin, duvarların, yüzme havuzlarının veya doğa ile doğrudan alışverişi olan diğer yerlerin yakınındaki alanlar için idealdir.

Saten porselen

Porselen karo veya soğuk zemindir, pürüzlü ancak çok basit bir temizleme işlemi vardır.

Cilalı porselen çeşidine göre daha dayanıklıdır. Kolay lekelenmeyen veya çizmeyen bir kaplama çeşidine sahiptir. Kaplıcalarda, parti salonlarında, garajlarda ve diğerlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Emaye porselen karo

Mozaik üzerine istenilen şekle gelene kadar bir sır tabakası yerleştirilir. Hem pürüzlü hem de düz yüzeylerde kullanılır. Parlak, mat veya mat renkli olabilir. Zemin ne kadar parlaksa, o kadar kaygan olacaktır.

Doğal porselen

Hem ticari hem de konut alanlarında kullanılabilen, direnci çok iyi olan hafif kaygan bir kaplamadır. Mat bir yüzeye sahip olduğundan çok rahat ortamlarda iyi kullanılır.

Cilalı porselen

Sofistike ortamlarda kullanılan cilalı ve pürüzsüz dokusu ile porselen karodur. Mozaik koruyucu bir tabakaya sahiptir. Diğerlerinden farklı bir parlaklığa sahiptir, bu nedenle yatak odalarında, oturma odalarında, mutfaklarda, teraslarda ve diğerlerinde kullanılabilir. Kazaları önlemek için kuru ortamlarda kullanılır.

Katlanmış porselen karo

Bu porselen karo olağanüstü parlaklığının yanı sıra seramik dünyasında da büyük önem taşıyor. Doğal taşların parlaklığını yeniden üretme özelliğine sahiptir.

Sırt turu

Yüzey veya mozaik kısmen cilalandığında sırt turu denir.

Tam alana alıştırma

Yüzeyi tamamen parlak olduğunda tam bir alan turudur.

Yapılandırılmış porselen

Hafif aşındırıcı bir yüzeye sahip olduğundan, diğerlerinin yanında sauna, masa ve banyo ve örtü gibi alanlarda daha uygundur.

EXT porselen

Su ile sürekli temas halinde olan dış mekanlarda kullanılabilmesi için yüzeyi aşındırıcı bir kaplamadır.

Rektifiye cilalı porselen

Bu tür porselen karolar oldukça zarif, modern ve kusursuz tasarımlara, çizimlere ve renklere sahiptir.

Güzellik, şıklık ve ışıltı vermek istediğiniz ortamlar için idealdir. Diğerlerinin yanı sıra otel, havaalanı ve banka resepsiyonlarında yaygın olarak kullanılırlar.

Rektifiye edilmemiş porselen

Bütün, pürüzsüz ve çatlaksız yerleştirilmiş rektifiye olanlara göre bir çeşit kırılmaları varsa daha kolay değiştirmelerini sağlayan bir çeşit eklem veya bölmeleri vardır.

PEI Porselen

PEI, zaten emaye kaplanmış bir yüzeyin sahip olduğu direnç veya aşınmadır. Üretilecek etkiye bağlı olarak her procelanato kullanılacaktır.

Porselen PEI1

Kiler, mutfak ve diğer alanlar gibi yüksek erişimli alanlarda temel gücüne sahiptir.

Porselen PEI 2

İnsan akışının orta düzeyde olduğu yerlerde kullanılabilir.

Porselen PEI3

Orta yüksek dayanıma sahip olduğundan, yatak odası gibi ev içinde rahat yerlerde kullanılabilir.

Porselen PEI 4

Mutfak gibi ortamlarda kullanılmaya karşı direnci yüksektir.

Porselen PEI 5

Dayanımı çok yüksektir ve en yaygın kullanımı mağaza ve havalimanlarında olmaktadır.

Porselen seramik

Banyo, mutfak ve ön kapı gibi yüksek akışlı alanlarda kullanılır. Mermere göre daha dayanıklıdır.

Fayans

Çok parlak yüzeyli porselen karolardır, kolayca yapışırlar ve her türlü tasarıma estetik katarlar. Özellikle ıslakken kaygandırlar. Neme karşı çok dayanıklıdırlar.

Porselen karolar

Çok sert ve soğukturlar, bu nedenle çıplak ayakla yürümek tavsiye edilmez.

Porselen karoların özellikleri


  • Kil, kuvars ve diğer inşaat malzemelerinden yapılmıştır.
  • 1.300 santigrat derecenin üzerinde bir sıcaklıkta üretilirler.
  • Sırlı porselen karolar yüksek parlaklık ve düşük su emme özelliğine sahiptir.
  • Dış ve iç mekanlarda kullanılabilirler.
  • Bazılarının yüzeyleri çok kalındır ve diğerleri ekstra ince kaplamaya sahiptir.
  • Kurulumu kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.