▷ Sakal türleri [ 2020 ]

sakal tipleriKelime sakal Latince’den geliyor sakal ve aynı anlama sahiptir. Sakal, yüzün altında kümelenen saç kümesi.

Bu saç grubu boyundan uzar, yüzün içinden geçer ve yanaklara kadar çıkar. Sakal erkekliğin bir sembolü olmuştur ve öyle. Tarih boyunca sakallar güç, bilgelik, liderlik ve erkeklikle ilişkilendirilmiştir.

Bazı erkekler sakal bırakmayı veya geçici olarak takmayı tercih eder, bu seçim bazen moda için veya her gün tıraş olmak can sıkıcı olduğu için alınır. Ancak tüm sakal türleri her erkeğe uygun değildir. Elde etmek istediğiniz efekti elde etmek için sakal tipini her kişinin yüzünün şekline göre ayarlamak hayati önem taşır.

Cehaletten kaynaklanan yanlış kararlar, sonuç olarak istenmeyen sonuçlar doğurur. Farklı sakal türleri olduğu hesaba katılırsa bu gerçek önlenebilir.

O sakal stili Yüze daha büyük bir çekicilik katar, çünkü nasıl giyileceğine dair belirli yerler biliniyorsa, hem bir yüzü şekillendirebilir hem de kusurlarını dengeleyebilirsiniz. Erkekler, farklı sakal stillerini denemek ve görünümlerini tamamen değiştirmek için sakal kullanabilir.

Sakal çeşitleri


Sakal tipi seçimi, hangi sakal stilinin özelliklerine en iyi uyum sağladığına ve ona entegre olurken yüzün ayırt edici bir unsurunu oluşturduğuna göre değişir.

Sakal, her kişinin orijinal yüz özelliklerine göre ayarlanır, böylece benzersiz ve ayrıcalıklı sakallar oluşturulur, ancak bu yazıda en bol ve genel sakalları sunacağız.

Perde sakalı

Perde sakalıBu sakal tipi Amiş topluluğu tarafından ünlendi. 18. ve 19. yüzyıllarda Avrupa, Japonya ve Rusya’da yaygın olarak kullanılmıştır.

Yüzün alt kısmında şişkinlikle başlayan ve çeneyi izleyen çizgi boyunca uzanan ince veya hacimli bir saç çizgisi ile karakterizedir. Perde sakalı, sol yanaktan sağ yanağa bıyığı önleyerek örter.

Bu tip sakal uzun yüzlü erkekler için mükemmeldir, favorileri de ekleyebiliriz.

Barba Van Dyke

Anthony Van Dyck, on yedinci yüzyılın büyük bir ressamıydı ve bu tür sakal, bu sakal tarzının öncüsü olduğu için adını taşıyor. barba Van Dyke Dudakların köşelerinden geçerken ikisini birleştiren kıllar olmadan, keçi sakallı bir bıyığın füzyonudur.

Keçi sakalı

Keçi sakalı, sadece alt dudağın ortasında bulunan kılların uzamasına izin verilen bir sakal türüdür. Bunu iki açıdan bulabiliriz, daha ince bir keçi sakalı ve daha geniş olanı çeneyi örten. Yuvarlak yüzlü erkekler için çok gurur vericidir, ancak favorilerden kaçınılmalıdır.

Fransız sakalı

Fransız sakalıMevcut sakal türü, “köprü” görevi gören ve sonunda sakal oluşturarak biten, ince bir saç çizgisiyle bıyığa bağlanan keçi sakalı karışımıdır. Küçük çeneli erkekler için tavsiye edilir.

Fransız sakalı en geniş anlamıyla çeneyi genişleterek yüz oranlarını telafi eder.

Sakal yaması

Bu tip sakal, bıyıksız ve temiz traşlı bir yüzle dudakların altında küçük bir sakal parçasını simüle eder. Herhangi bir şekil verilebilir, ancak genellikle üçgen bir şekil hemen hemen tüm yüz tipleri için uygundur.

Çok fazla bakıma ihtiyaç duymadığı için en rahat stillerden biridir, sadece şeklini korumak ve düzeltmek için küçük bir dokunuş. Bu, Afro-Amerikan caz müzisyenleri arasında en yaygın olan sakal türlerinden biridir.

Anız

AnızResmi olmayan ve klasik bir görünüm veren efsanevi çok günlük sakaldır. Ek olarak, bu tür sakal çok az bakım gerektirir, sadece yeni görünmesini sağlamak için büyümesine göre düzeltmeniz gerekir.

Tam sakal

Tam sakal, bir süre yanlarında olmadan giydiği bir sakal tarzıdır, ancak diğer zamanlarda özellikle filozoflar arasında çok yaygındı.

Şu anda, tam sakal hipster modasının gelişiyle geri döndü, ancak bakımı bir sanat olduğu için herkes için yapılmadı. İlk başta, onu şekillendirecek kadar büyüyene kadar oldukça sabırlı olmalısınız ve bu şekli korumak da karmaşıktır. Genel olarak her tür yüz için uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.