18 Yaşına Geldiğinde Yatırıma Başlamak İçin 6 Profesyonel İpucu

Para öğrenciler için her zaman bir sorun olmuştur. Eğitim bunun çoğunu tüketir ve çoğu zaman uzun süreli öğrenci borçlarına ve kredilerine yol açar. Ancak, erken yatırım yapmaya başlarsanız, para eksikliğinin kolayca çözülebileceğini söylesek ne olur?

Harekete geçirilirse paranın değeri artar. Eğer ‘yastığın altında’ para biriktirirseniz, çoğalmalarını beklemeyin. 18 yaşına bastığınızda yapabileceğiniz en iyi şey, piyasayı incelemek ve küçük miktarlarda bile yatırım yapmaktır.

Ancak, finansal tavsiyeniz yoksa ve neye yatırım yapacağınızı bilmiyorsanız bunu yapmak zordur. Finans yazarları Deneme Pro hepsi yatırım ve yatırım yönetiminin okul müfredatında yeterince ilgi görmediğini iddia ediyor. Sonunda, öğrenciler teorik makro yatırım hakkında çok şey öğrenirler ancak pratikte becerilerini neredeyse hiç kullanmazlar.

Bu yazıda, gençken neye yatırım yapmaya başlayacakları öğrencilere yardımcı olacak birkaç önemli ipucunu tartışacağız. Böyle bir strateji, yıllar içinde gelirlerini en üst düzeye çıkarabilir.

(kaynak: https://unsplash.com/photos/OlSGcrLSYkw)

Durumunuzu Analiz Edin

Finansal bilgeliğin bir parçası, yapılacak doğru şey olduğunda yatırım yapmaktır. Borçluysanız, mali durumunuza daha yakından bakmalısınız. Bu borçlar doğası gereği farklı olabilir. Örneğin, bir kredi kartı borcunuz varsa, yatırıma başlamadan önce ödemeye değer.

Eğer varsa öğrenci borcu, daha uzun bir süre boyunca birkaç parçaya bölünmüş olan yatırım, hala mantıklı. Öğrenci kredilerindeki faiz oranları genellikle% 5 veya% 7’yi geçmez. Üzerinde çok düşünürseniz yatırımı makul hale getirir.

Bilginizi Artırın

Yatırım tercihlerinizin duygusal olmasına izin vermeyin. Ne yaptığınız ve neden yaptığınız konusunda net bir anlayışa sahip olmalısınız. Bu nedenle, paranızı yatırmayı seçtiğiniz hisse senetleri, şirket, fon veya pazar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz.

Profesyonel literatürü okuyun, çalışın yatırım rehberlerive çevrimiçi olarak daha fazla bilgi edinmek için her fırsatı değerlendirin. Ne kadar iyi hazırlanırsanız, yatırımınız o kadar etkili olacaktır. Genel olarak, küçük bir yatırımı bir servete dönüştürmek istiyorsanız, stratejiler oluşturmaya yetecek kadar temel bilgileri öğrenmeniz gerekir.

Tasarruflarınızı Etkinleştirin

Yatırıma başlamadan önce biraz para biriktirmeniz gerekir. Yatırımınızı yapmak için yeterli paraya sahip olmak, vaktinden önce düşünün ve birkaç ay boyunca küçük tasarruflar yapmak. Bütçenizi daraltmanıza gerek yok. Hayatınızı rahat ettirmek için her ay ne kadar yatırım yapabileceğinizi anlamanız gerekir.

Yapabiliyorsanız tasarruflarınızı otomatikleştirmek iyi bir fikirdir. Bu miktarları gelirinize saymayacaksınız, böylece bu paranın daha kolay gitmesine izin verebileceksiniz.

Az Parayla Yatırıma Başlayın

(kaynak: https://unsplash.com/photos/NpTbVOkkom8)

Yatırıma başlamak için çok paraya ihtiyacınız olduğunu varsaymak yanlıştır. 1000 $ gibi küçük bir fiyatla başlayabilir ve bu tutardan para kazanabilirsiniz. Daha büyük biriyle riske atmadan önce küçük meblağlarla başlamak daha da iyidir.

Ancak, ilk yıllarda önemli ölçüde kar elde etmeyi beklemeyin. Yatırım stratejilerinizden gerçek para kazanmaya başlamanız birkaç yıl alabilir. Bu durumda en büyük avantajınız genç yaşınızdır. Ne kadar erken başlarsan, 10 veya 20 yıl içinde o kadar çok alırsın.

Her Ay Yatırım Yapın

Yatırım stratejilerinin tümü istikrara bağlıdır. Her ay biraz yatırım yapmak ve bunu rutininiz yapmak doğru seçimdir. Her ay mütevazı miktarlar bile bu yatırım alışkanlığına alışmanıza yardımcı olabilir.

Dahası, böyle bir istikrar ve düzenlilik, paranızı hareket halinde görmenize yardımcı olabilir. Bir yatırımcı olarak, borsada nasıl performans gösterdiğinizi görecek ve daha sonra portföyünüzü çeşitlendirmeyi öğreneceksiniz. Ayrıca tutarlılık, pazar performansını izlemek için daha fazla motive olmanıza yardımcı olacaktır.

Profesyonel Yardımı Kullanın

Birçok öğrenci bunun için ödeme yapmanın yanlış veya makul olmayan bir şekilde pahalı olduğunu düşünüyor yatırım tavsiyesi veya yardım. Ancak, başlamak istiyorsanız ama nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, aslında yapmanız gereken doğru şeydir. Aracılık hizmetleri veya yatırım fonu katipleri bu konuda size yardımcı olabilir.

Yatırım yaparak para kazanmaya başlarsanız, komisyoncuların talep ettiği ücretlerin o kadar yüksek olmadığını göreceksiniz. Karşılığında profesyonel yardım, danışmanlık ve dahili kaynaklara erişim elde edersiniz. Bu nedenle, bilginizden şüphe duyuyorsanız profesyonellere başvurmayı düşünün.

Son sözler

Nasıl başa çıkılacağını biliyorsanız, yatırım yapmak iyi bir şeydir. Sizin tarafınızdan zaman ve çaba ve belirli beceriler gerektirir. Ancak en önemlisi, yatırıma ne kadar erken başlarsanız, paranızı yönetme konusunda o kadar disiplinli hale gelirsiniz.

İlk yılda milyonlar kazanmanız beklenmiyor. Üniversite yıllarında başlarsanız, kendi hızınızda yatırım yapmaya çalışmak için yeterli zamanınız olur. Küçük adımlar atın ve profesyonel yardımı kullanmaktan asla çekinmeyin, kesinlikle karşılığını alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.