2019’da Trafik Çekmeye Devam Eden 4 Güçlü SEO İpucu

Geçen yıl mobil ve sesli aramanın muazzam yükselişiyle, bazı insanlar yine SEO’nun ölümünü ilan etmeye başladı. Ancak, son on iki ayda insanların arama şeklinin çok değiştiğini kabul etsem de, SEO gerçekten ölüyor mu?

Ne münasebet!

Oldukça canlı bir SEO’nun gücünü göstermek için, bugün, 6 tane denenmiş ve kanıtlanmış SEO ipucunu paylaşacağım. hala 2019’da web sitenize trafik çekmek.

1. Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Kullanarak Gelirinizi Artırın

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, belirli nişinizi hedefleyen bir arama sorgusu oluşturmak için en az üç kelimeyi birleştirdiğinizde oluşturulur.

Bu uzun kuyruklu anahtar kelimeler size nasıl yardımcı olur?

Bir tavuk teriyaki tarifi sitesinin sahibi olduğunuzu hayal edelim.

Büyütmek için tıklayın

SEMrush’a göre “teriyaki” için arama yapan 110.000 kişi var. İlk başta “Harika! Ana anahtar kelimem olarak sadece teriyaki kullanacağım! ” Ve bu iyi bir fikir gibi görünse de, teriyaki’yi arayan insanların yüzde kaçını yemek tarifi sitenizi ziyaret etmeye ikna edebileceksiniz? Çoğu teriyaki restoranları aradığından, çok fazla tıklama almayacaksınız.

Web sitenizi özellikle teriyaki tarifleri arayan kişilerin önüne çıkarmak için uzun kuyruklu bir anahtar kelime kullanmanız gerekir. Örneğin, “kolay teriyaki tavuk tarifi.”

Bu SEMrush verilerine bakarak, uzun kuyruklu anahtar kelimelerin ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz. Uzun kuyruklu anahtar kelimeyi kullanarak, teriyaki tarifi web siteniz, arayan 2.400 arama yapan kişi tarafından keşfedilebilir. kesinlikle sitenizin neler sunuyor.

Etkili uzun kuyruklu anahtar kelimeler oluşturmanıza yardımcı olacak bazı SEO ipuçları şunlardır:

  • Alıcı personelinizi anladığınızdan emin olun.

Google’a ne tür sorular yazıyorlar? Alıcının yolculuğunun hangi aşamasındalar?

Bunun gibi soruları cevaplamak, size uzun kuyruklu anahtar kelimelerinizi personelinizin ihtiyaçlarına göre mükemmel bir şekilde uyarlama yeteneği sağlayacaktır.

  • Halihazırda hangi anahtar kelimeleri sıraladığınızı kontrol edin ve kullanın.

Kullanım Google Analytics hangi anahtar kelimelerin sitenize en fazla trafiği sağladığını görmek için. Bunları uzun kuyruklarınızda kullanın.

  • Şu anda en fazla trafiği hangi uzun kuyruklu anahtar kelimelerin sağladığını araştırın.

Bunun için iki harika araç Google otomatik önerme ve SEMRush’tur – bunları, personelinizin ne tür uzun kuyruklu sorgular yaptığını görmek için kullanın. Veya, SEMRush’ın ücretsiz bir alternatifi olarak Neil Patel’in Ubersuggest aracına bakın – bir anahtar kelime yazın, “anahtar kelime fikirleri” ni tıklayın ve öneriler arasında ilerleyin.

Büyütmek için tıklayın

Ubersuggest’ı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, işte başlamanız için hızlı bir kılavuz.

2. Web Sitenizin Yükleme Hızını Artırın

İnsanlar sabırsız. Web siteniz 3 saniye içinde yüklenmezse, kitlenizin% 40’ı geri dönecektir. Hemen çıkma oranınız arttıkça sıralamanız düşecektir.

Sitenizin hızlı bir şekilde yüklendiğinden emin olmak için üç güçlü SEO ipucu:

Ana sayfanızı ve diğer önemli sayfaları veya yayınları program aracılığıyla çalıştırın ve Fırsatlar ve Teşhis raporlarına göre işlem yapın.

Büyütmek için tıklayın

  • Sitenizdeki tüm görsellerin sıkıştırılmış olduğundan emin olun.

Gibi bir program kullanın Piio görüntüleri optimize etmek ve sitenizin yükleme hızını artırmak için.

Tarayıcı önbelleğe alma, web siteniz için büyük hız iyileştirmeleri yapmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Önbelleğe alma, sitenizin temel öğelerini ziyaretçilerin cihazlarına kaydeder, böylece sayfalar arasında gezinirken logonuzun, menülerinizin ve benzerlerinin yeniden yüklenmesine gerek kalmaz – yükleme hızı artar!

3. Site Otoritenizi Oluşturun

Web sitenizin otoritesini artırmak için kanıtlanmış iki SEO ipucu:

  • Müşterilerinizin size sosyal kanıt vermesini kolaylaştırın.

Ürün sayfalarınıza inceleme formları koyun, önceki müşterilerinizden yorum bırakmalarını isteyin ve yorum yıldızlarınızı gerçekten önemli olduğu yerlerde gösterin – gönderinizin şema işaretlemesinde.

Yazılı incelemeler içeriğe ve anahtar kelime sayısına katkıda bulunur, bu nedenle gelecekteki potansiyel müşterileriniz ürününüzde 5 yıldız görmekten faydalanmakla kalmaz, Google aynı zamanda alakalı içerik ve anahtar kelimelerdeki artış nedeniyle sizi daha üst sıralara yerleştirir.

Chrome, kısa süre önce HTTP sitelerini “Güvenli Değil” olarak işaretlemeye başladı – bu da potansiyel müşterileri web sitenizden uzaklaştırıyor.

Büyütmek için tıklayın

Bir SSL sertifikası yükleyerek ve sitenizi HTTPS’ye taşıyarak potansiyel müşterilerinize güven ve otorite iletin.

4. Arama Snippet’lerinde Öne Çıkmak İçin Kişinizin Sorularını Yanıtlayın

Bazı web sitelerinin içeriklerinin arama sonuçlarının üst kısmındaki küçük güzel bir kutuda nasıl gösterildiğini merak ettiniz mi? Bunlara “arama snippet’leri” denir ve şuna benzerler:

Büyütmek için tıklayın

Göre Ahrefs tarafından yapılan bir çalışma, öne çıkan snippet’lerin yüzde 8,6 tıklama oranı var.

Bu çok büyük!

Ama daha da iyi olur.

Arama parçacıkları için seçilmek, web sitenize çift temsil sağlar – önce ön bilgide ve yine sonuçlarda. Vaov!

Büyütmek için tıklayın

Artık güçlü bir SEO aracı arama snippet’lerinin ne olabileceğini anladığınıza göre, web sitenizi orada öne çıkaralım.

Web sitenizi arama snippet’lerinde öne çıkarmak için birkaç kaliteli SEO ipucu:

  • İlk olarak, anahtar kelime araştırması yapın.

Kullanım Halka Cevap Verin personelinizin sorduğu soruları görmek için. Hangisini cevaplamak istediğinize karar verin.

Soruyu Google’a yazın ve arama snippet’ini oluşturan türden içeriği almayın. Öne çıkan üç tür içerik vardır – tablolar, listeler ve paragraflar. Google’ın şu anda sunduğu özelliklerden biri, gönderinizde de yapmanız gereken şeydir.

  • Harika bir gönderi yazın ve doğru şekilde biçimlendirin.

Arama snippet’lerine ulaşmak için yayınınızın ilk 10’da yer alması gerekir. Bu nedenle, SEO için en iyi uygulamalar içeriğinizi oluştururken.

Araştırma aşamasında seçtiğiniz soruyu alın ve cevabı içeriğinizin en üst kısmına mümkün olduğunca yakın yerleştirin.

Soruyu bir H2 başlığına koyun ve cevabınızı doğrudan H2’nin altına yazın, cevabınızı 54-58 kelime arasında tuttuğunuzdan emin olun.

  • İçeriğinizi yayınlayın ve izleyin.

Hedef sorunuz için ilk 10 arama sonucuna ulaştığından emin olmak için gönderinizin analizini izleyin.

Gerekli yerlerde ayarlamalar yapın.

Arama snippet’ini yakaladığınızda, biraz şampanya ile kutlayın.

Sonuç

SEO, web sitenizi 2019’da sıralamak için hala birincil araçtır. Mobil ve sesli arama, insanların internetle etkileşim şeklini değiştiriyor olabilir, ancak SEO yapma şeklimiz değişmedi.

Google’da sıralanmak, titiz bir araştırma, test, uygulama, daha fazla test ve kaliteye sürekli vurgu gerektirir – bunların hepsi SEO’dur.

Bugün size verdiğim ipuçlarını kaliteli içerikle birleştirin, sıralamanızın büyüdüğünü ve trafiğin arttığını göreceksiniz.

Veya sonraki adımlara hazır mısınız? Web sitenizi, rekabetin üzerinde yükselen endüstriyel güçlü SEO ile donatmak ve müşteri olma yolunda huniler oluşturmak istiyorsanız, o zaman bir kaliteli SEO ajansı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.