2020 Bir Tente Ne Kadar Maliyet?

Tenteler, pencereleri veya daha geniş dış alanları gölgelendirmek için idealdir, ancak bir tente ne kadara mal olur? Uygun fiyatlılar mı yoksa daha sonraya kadar ertelemeniz gereken bir tente mi? Cevap, satın aldığınız tentenin türüne, büyüklüğüne ve bütçenize bağlıdır.

alternatif

Tente Çeşitleri

Tente aramaya başladığınızda, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi tente türü olduğunu göreceksiniz:

  • Sabit tenteler en ucuz olanlardır. Genellikle alüminyumdan yapılan sabit bir tente, bir pencere veya gölge için gölge ve bir giriş için barınak sağlayabilir. Sabit tentelerde ayrıca alüminyum çerçeve ve kanvas örtü bulunabilir.
  • Düz açılan tenteler dış mekan jaluzileri gibidir. Gölge sağlamak için doğrudan aşağı inerler.
  • Geri çekilebilir tenteler geniş alanlara yayılabilir. Modern açılır kapanır tenteler manuel olarak ayarlanabilir veya motorlu hale getirilebilir.
  • Bağlantısız tenteler istediğiniz yere yerleştirilebilir.

Bu dört temel tente türünün birçok çeşidini bulacaksınız. Mevcut birçok stil hakkında daha iyi bir fikir edinmek için, modern tentelerin yaklaşık 200 fotoğrafını bulacağınız Tente Tasarım Fikirleri sayfalarımızı ziyaret edin.

alternatif

Fotoğraflara göz atarken, tentelerde kullanılan mekanizma türlerine bakın. Ayrıca, modern tentelerin ek desteğe ihtiyaç duymadan ne kadar uzanabileceğini unutmayın. Modern bir tente, bir veranda çatısına sahip olmanız gerekmeyecek kadar uzanabilir. Tabii ki, bunun gibi büyük, motorlu tenteler daha küçük, manuel olarak çalıştırılan tentelerden daha pahalıya mal olacaktır, ancak yine de tentenin maliyetine karşı bir veranda çatısı kurmanın maliyetini göz önünde bulundurursanız uygun maliyetli olabilir.

Tente Ne Kadardır? *

Fiyat ölçeğinin alt ucunda standart boyutlarda DIY tenteler bulunmaktadır. 1500 mm’ye kadar genişlikler ve yaklaşık bir metreye kadar derinlikler 300 doların altında bir fiyata satın alabilirsiniz (nakliye ekstra olabilir). Daha büyük genişlik ve derinlikler orantılı olarak daha pahalı olacaktır. Örneğin, 2950mmX1150mm’lik bir tente yaklaşık 675 dolara mal olabilir. Modern yarı şeffaf “güneş koruyucu” kumaşa sahip daha kaliteli tenteler daha pahalıya mal olacaktır. Örneğin, manuel bir krank mekanizmasına sahip düz düşmeli bir tente 400 doların biraz üzerinde olabilir. Motorlu bir tente genellikle manuel olarak çalıştırılan bir tenteden yaklaşık 400 $ daha pahalı olacaktır.

Ölçeğin üst ucunda, geniş bir alanı kaplayabilen motorlu tenteler binlerce dolara mal olabilir. Bunlar profesyonel olarak kurulmalıdır ve motoru bağlamak için bir elektrikçi tutmanız gerekebilir.

alternatif

Tentenizin ne kadara mal olacağını öğrenmek için kaplamak istediğiniz alanın genişliğini ve derinliğini ölçün. Fotoğraf sayfalarımızdaki tente stillerine bir göz atın ve istediğiniz stili seçin. Yakınınızdaki tente tedarikçilerinden fiyat teklifi almak için hipages.com.au Get Quotes hizmetini kullanın. Kurulum tekliflerini de isteyin. Tentenizi yerel bir tedarikçiden satın alırsanız, tentelerinizi sizin için kurabilirler. Tentelerinizi uzak bir tedarikçiden gönderdiyseniz, yerel tente montajcılarından ayrı fiyat teklifleri alabilirsiniz. Bazı tedarikçiler nakliye ücretini ücretsiz olarak dahil edeceklerdir, bu nedenle bölgenizde istediğiniz tenteyi bulamazsanız, Avustralya’nın herhangi bir yerindeki tedarikçilerden fiyat teklifi isteyin ve nakliye ile ilgili ayrıntıları sorun.

* Bu makaledeki maliyet ve fiyatlar gösterge niteliğindedir ve sadece bir rehber olarak kullanılmalıdır. Ayrıca yerel olarak da değişir ve piyasa güçlerine tabidirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.