2020 Bulaşık makinesi kurmanın maliyeti nedir?

Bulaşık makinesi kurulumunun maliyeti nedir? Yeni bir bulaşık makinesi kuruyorsanız, tesisatçının bulaşık makinesine bağlanmak için borular takması gerekecektir. Eski bir bulaşık makinesini değiştiriyorsanız, maliyet çok daha düşük olacaktır.

 1. Bulaşık makinesi kurulumunun maliyeti nedir?
 2. Bulaşık makinesi nasıl satın alınır

Bulaşık makinesi kurulumunun maliyeti nedir? *

Seçtiğiniz hizmete ve sahip olduğunuz bulaşık makinesi türüne bağlı olarak, bir bulaşık makinesi kurmak basit bir kurulum için 149 $ ‘a, tam veya yarı entegre bir bulaşık makinesi için 176 $’ a mal olabilir. Bazı hizmetler daha düşük fiyatlar sunar, bu nedenle bir tesisatçı tutmadan önce etrafta alışveriş yapın.

alternatif

Bir bulaşık makinesi kurmak için bir tesisatçı kiralarsanız, daha pahalıya mal olabilir veya olmayabilir. Tesisatçılar genellikle saatte 100 ila 150 dolar arasında ücret alırlar ve eski bir bulaşık makinesini değiştiriyorlarsa, 60 ila 100 dolar arasında bir çağrı ücreti talep edebilirler. Bulaşık makinesi kurmak uzun sürmez. Tesisatçının kurulumu 20 dakika ila bir saat sürebilir. 20 dakika sürerse, 15 dakikalık artışlarla ücret alacaklar, bu nedenle maliyetleri daha yüksek olmayabilir, ancak çağrı ücretlerine bağlı olacaktır.

Yeni bir bulaşık makinesi kuruyorsanız, birçok maliyet söz konusudur:

 • Bir tesisatçı boru döşemek zorunda kalacak
 • Bir elektrikçinin bir güç noktası kurması gerekecek
 • Bir bulaşık makinesi dolabı kurmanız gerekebilir
 • Bir dolabı bulaşık makinesi dolabıyla değiştiriyorsanız, sık kullanıyorsanız diğer dolabı için bir yer bulmanız gerekebilir.
 • Yeni bir mutfak kurmanız gerekebilir

Tesisatçı, çalışması gereken saat sayısına göre ücretlendirecek ve boruların maliyeti de nihai fiyata dahil edilecektir. Maliyet, ne kadar boru tesisatına ihtiyaç duyduklarına ve diğer maliyetlere bağlı olarak 500 ila 1500 ABD Doları arasında veya daha fazla olabilir.

Bir elektrikçi, ne kadar iş yapması gerektiğine bağlı olarak 140 ila 180 dolar arasında bir güç noktası kurabilir. 140 ABD doları, yalnızca 20 dakika süren basit bir yükleme için, 180 ABD doları ise bir saatten fazla süren daha karmaşık bir yükleme içindir. Ortalama olarak, elektrikçiler bir güç noktası kurmak için yaklaşık 150 $ ücret alırlar, ancak bazı elektrikçiler ayrıca basit işler için çağrı veya servis ücretlerini de talep eder. Çağrı ücreti 60 ila 100 dolar arasında olabilir, bu nedenle daha düşük bir fiyat bulmak için elektrikçilerden bir güç noktası kurulumu için fiyat teklifi alın.alternatif

Mutfağınıza uyan düz paket bir bulaşık makinesi dolabı bulabilirseniz, sizin için bir dolap üreticisi tarafından inşa edilmiş ve monte edilmiş bir bulaşık makinesi dolabına sahip olmaktan daha ucuza mal olacaktır. Ancak, mutfağınızla tam olarak bir eşleşme bulamayabilirsiniz ve bir bulaşık makinesi dolabı inşa etme maliyeti için dolap üreticilerinden fiyat teklifi almanız gerekebilir. Bulaşık makinesi dolabı çok pahalı olmayacaktır, ancak dolap üreticisinin yerleşik bir bulaşık makinesi için dikkatli ölçümler yapması gerekecektir ve kurulumu daha uzun sürecektir.

Yeni bir mutfak kurmanız gerekiyorsa, iki seçeneğiniz var. Düz paket mutfaklar, mutfak tadilatlarından çok daha ucuzdur, ancak kendiniz bir düz paket mutfak kurmanız veya sizin için kurması için bir tamirci tutmanız gerekecektir. Ayrıca, tüm mutfaklar kare olmadığından ve montajcılar bunları sorunsuz bir şekilde nasıl kuracaklarını bildiğinden, tezgahın profesyonel olarak kurulmasına da ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bir elektrik prizi takmak için bir elektrikçi ve boru, lavabo ve musluk takmak için bir tesisatçı tutmanız gerekebilir. Bu ek masraflara rağmen, yine de tasarruf edeceksiniz, çünkü düz paket mutfaklar 2600 ila 12.000 $ arasında değişiyor ve özel olarak kurulmuş bir mutfak 35.000 $ veya daha fazla olabilir.

Bulaşık makinesi nasıl satın alınır

Bir bulaşık makinesi kurmadan önce, bir bulaşık makinesi satın almanız gerekir. Bir bulaşık makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar, bulaşık makinesinin Yıldız derecesi ve WELS derecesidir.alternatifİyi bir bulaşık makinesinde ayarlanabilir raflar, tencere ve tavaları temizlemek için büyük bir püskürtme başlığı ve iyi bir kurutma işlevi bulunur. Bazı kurutma fonksiyonları şunları içerir:

 • Artık ısıyla kurutma enerji açısından verimlidir, ancak bulaşıklarınızı tamamen kurutmayabilir
 • Fan ve ısı destekli kurutma enerji açısından daha az verimlidir ancak bulaşıklarınızı kurutur
 • Zeolit, nemi emmek ve bulaşıkları kurutmak için ısıtmak için kristaller kullanır. Bu bulaşık makineleri, diğer bulaşık makinelerinden daha pahalı olma eğilimindedir

Bulaşık makinesindeki yıldız derecesi önemlidir. Bir bulaşık makinesi ne kadar çok yıldıza sahipse, o kadar enerji verimli olur. WELS derecelendirmesi, su tüketiminin bir ölçüsüdür. Daha yüksek WELS derecesi, bir bulaşık makinesinin işi yapmak için daha az su kullandığı anlamına gelir, ancak daha az su, bulaşık makinesinin daha az verimli olacağı anlamına gelmez. Bulaşıkları yıkamak için su daha yüksek basınçta çıkabilir.

Bulaşık makinesinde aranacak diğer bazı şeyler şunları içerebilir:

 • Sel koruması, bulaşık makinesinin tabanındaki suyu algılar ve bir sorun tespit ederse bulaşık makinesini kapatır
 • Sensör yıkamalı bulaşık makineleri, bulaşıkların ne kadar kirli olduğunu algılayabilir ve bulaşıkların ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak sıcaklık ayarlamaları yapabilir.
 • WiFi özellikli bir bulaşık makinesi, bir akıllı telefon kullanarak uzaktan açmanıza izin verir
 • Bazı bulaşık makineleri, mutfak tasarımınıza uygun bir panel kurmanıza izin verir.

Bu ekstra özellikler daha pahalıya mal olacak, ancak bunlara sahip olmak isteyebilirsiniz. Aranacak en önemli şeyler Yıldız derecelendirmesi ve WELS derecelendirmesidir çünkü zamanla paradan tasarruf etmenizi sağlarlar.alternatifBulaşık makineleri paralıdır ve bazı bulaşık makineleri diğerlerinden daha pahalıdır. Ucuz bir bulaşık makinesi satın almak yerine, garantinin uzunluğuna ve makinenin kalitesine bakın. Daha pahalı bir bulaşık makinesi size ucuz bir bulaşık makinesinden daha iyi hizmet edebilir. Makul fiyatlı bir bulaşık makinesi yaklaşık 1000 dolara mal olabilir ve bazıları daha pahalı bulaşık makineleri kadar iyidir.

Çekmeceli bulaşık makineleri ve ince bulaşık makineleri de satın alabilirsiniz. Çekmeceli bulaşık makineleri normal bulaşık makinelerinden daha küçüktür ve bulaşık makinesine erişmek için bir çekmece açmanız gerekir. Bir kabini değiştirmeniz veya değiştirmeniz gerekirse, ince bir bulaşık makinesi iyi bir seçim olabilir. Daha az yer kaplar ve başka bir dolap için kalan yeriniz olabilir.

* Bu makaledeki maliyetler ve fiyatlar gösterge niteliğindedir ve yalnızca kılavuz olarak kullanılmalıdır. Ayrıca yerel olarak da değişir ve piyasa güçlerine tabidirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.