2020 Kompozit Deck Maliyeti Ne Kadar?

Kompozit zemin kaplaması fiyatları, işlenmiş yumuşak ağaçlardan ve bazı sert ağaç kerestelerden daha yüksektir ve kompozit zemin kaplaması fiyatları metrekare başına 100 – 350 $ arasındadır. Ancak, bakımdan tasarruf edersiniz. Kompozit döşemeler, düzenli tamir boyası yerine sadece ara sıra basınçlı yıkama gerektirir.

Kompozit zemin kaplaması veya kompozit ahşap zemin kaplaması, birçok ev sahibi için tercih edilen malzeme olarak sert keresteye rakip olan son zamanlarda sadık bir takipçi kazandı. Ahşap liflerinin ve geri dönüştürülmüş plastiklerin (veya uPVC) kombinasyonu, sağlamlık, dayanıklılık ve az bakım gerektiren bir yüzey için mükemmel bir karışım sağlar.

Ancak kompozit zemin kaplamanın maliyeti nedir? Bu sayfada, kompozit zemin kaplaması hakkında bilmeniz gereken her şeyi, masif ahşap yerine neden kompozit ahşap zemin kaplamayı düşünmek isteyebileceğinizi ve kompozit zemin kaplamanın maliyetini bir araya getirdik.

Kompozit zemin kaplaması nedir?

Kompozit zemin kaplaması, masif ahşaba en popüler alternatif zemin kaplama malzemelerinden biridir ve gerçek ahşabın rengini ve damarını çok ikna edici bir şekilde simüle eder. Bununla birlikte, masif ahşap zemin kaplamasının aksine, dokunulduğunda pürüzsüzdür ve daha az sürekli bakım gerektirir.

Kompozit zemin kaplaması tipik olarak kereste hamurundan ve geri dönüştürülmüş plastikten yapılır. Odun hamuru genellikle kompozit zemin kaplama tahtalarının çekirdeğini yapmak için kullanılırken, geri dönüştürülmüş plastikler her bir panelin dışında kullanılır.

Kapaklı kompozit zemin kaplaması, üretim sırasında levhalara ek bir katman ekleyerek onları solmaya ve lekeye karşı daha dirençli hale getirir. Kapaksız kompozit zemin kaplaması daha ucuz olma eğilimindedir.

Kompozit zemin kaplaması vs ahşap zemin kaplaması

Öyleyse neden kompozit zemin kaplaması kurmalısınız ve bunun için doğal ahşaptan daha fazla ödeme yapma potansiyeli var? Kompozit zemin kaplamasının, zemin kaplaması için masif ahşap kullanımına göre bazı önemli avantajları vardır, işte bunlardan başlıcaları:

  • Az bakım gerektirir: Tüm ahşap platformlar düzenli zımparalama ve yeniden cilalama gerektirirken, kompozit zemin kaplaması yalnızca ara sıra basınçlı temizlemeyi gerektirir.

  • Görünüm: Kompozit zemin kaplaması, ahşap zemin kaplaması kadar iyi görünebilir ve ahşap zemin kaplaması kadar solmaz.

  • Dayanıklılık: Plastik ve hamur haline getirilmiş keresteden yapılmasına rağmen, kompozit güverteler çok güçlüdür, ancak tipik olarak Tallowwood veya Ironbark gibi sert ağaçlar kadar dayanıklı değildir.

  • Çizilmeye, lekeye ve küflenmeye karşı dayanıklı: Kompozit döşemeler çizilebilir, lekelenebilir ve çürüyebilirken, fabrika üretim süreçleri sayesinde bunlara çok dayanıklıdır.

  • Su geçirmez ve yanmaz: Kompozit güvertelerin çoğu tamamen su geçirmezdir ve havuzların veya bahçelerin yakınında mükemmeldir. Ayrıca orman yangınına yatkın alanlarda kullanılabilen birçok yanmaz kompozit zemin kaplaması mevcuttur.

  • Geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir: Kompozit zemin kaplaması, üretim için tipik olarak tomruk veya bakir plastik gerektirmez.

Tabii ki, kompozit zemin kaplamasının bazı dezavantajları var. Örneğin, bazı kompozit materyallerin doğası gereği, yağlı ürünlerden lekelenmeye meyilli olabilirler. Kompozit güverteler, doğal ahşaba kıyasla ayağın altında oldukça ısınabilir.

havuzun yanında ahşap güverte

Ne tür kompozit zemin kaplaması mevcuttur?

Popüler kompozit zemin kaplaması markaları arasında FutureWood, Trex, DuraLife, Ekodeck ve ModWood bulunur. Her firma farklı bir ürün yelpazesi sunabilir ve 10-25 yıl garanti sunar. Tüm zemin kaplama malzemeleri her ev için uygun olmayacaktır, ancak bir zemin kaplaması uzmanı size kişiselleştirilmiş tavsiyeler verebilir.

Kompozit zemin kaplaması ürünleri arasındaki temel farklardan bazıları şunlardır:

  • Kapak: Kapaklı kompozit zemin kaplaması, üretime eklenen başka bir katmana sahiptir. Levhaları leke tutmaz ve dayanıklı hale getirir, ancak daha pahalıdır.

  • Sabitleme: Kompozit levhalar, ahşap levhalar gibi delinebilir ve vidalanabilir, ancak daha pahalı ürünler genellikle gizli bağlantı elemanlarıyla birlikte gelir.

  • Bitiş: Daha pahalı kompozit zemin kaplaması, daha rasgele olacak ve gerçek ahşabın görünümüyle daha yakından eşleşecek daha karmaşık tanecik ve renk desenlerine sahip olacaktır.

  • Taraklama: Bazı kompozit zemin kaplaması, fiyatı düşürebilen taraklı veya bitmemiş tabana sahiptir – yine de dayanıklılığı da azaltır.

  • Su Yalıtımı / Yanmaz: Tamamen su geçirmez ve yanmaz kompozit zemin kaplaması, markaya bağlı olarak temel ürünlerden daha pahalı olabilir.

kompozit zemin kaplaması

Kompozit zemin kaplamanın maliyeti nedir?

Kompozit zemin kaplaması fiyatları, markaya (Avustralya doları) bağlı olarak metrekare başına 100 ila 350 $ + aralığındadır.

Herhangi bir zemin kaplaması projesinde olduğu gibi, projenizin toplam maliyetini etkileyecek birkaç faktör vardır. Bunlar şunları içerir:

Malzemeler: Kompozit ahşap zemin kaplama fiyatları, sert ağaç kerestesinden daha yüksek olma eğilimindedir, ancak daha yaygın olarak benimsendikçe bu durum değişmektedir. Daha pahalı markalar, kereste tahılını andıran daha ince ayrıntılara ve daha geniş bir renk yelpazesine sahip olacaktır. Ayrıca güvertenizin yüzeyi için kusursuz bir görünüm sunan gizli bağlantı elemanları için daha fazla ödeme yapmayı bekleyin.

Boyut: Döşemeyi düşündüğünüz alanın alanı, projenizin toplam maliyeti hakkında size iyi bir rehber sunacaktır. Kompozit zemin kaplaması yükleyicileri, genellikle işçilik dahil tüm bireysel maliyetlerin bir dökümüyle birlikte size toplam bir fiyat verir.

İzinler ve izinler: Yaşadığınız yerde izin gerekiyorsa, bunlar genellikle yerel belediyenize ödenmesi gereken bir ücret çekecektir.

Tasarım: Güvertenizin tarzı, özellikle önemli bir yapı ise, akredite bir profesyonel tarafından onaylanmasını gerektirecektir. Bu, uzun vadeli güvenliğini ve yapısal bütünlüğünü sağlamak içindir. Minimum inşaat standartları dahil olmak üzere güverte yapımı için yönergeler vardır. Bu, destenizin yerel yasalara uygun olmasını sağlayacaktır. Herhangi bir akredite veya lisanslı zemin kaplaması yükleyicisi, tüm bu ayrıntılar konusunda hızlanacaktır.

Kompozit ahşap zemin kaplaması sürdürülebilir mi?

Geri dönüştürülmüş malzemelerin neredeyse özel kullanımı sayesinde kompozit zemin kaplaması sürdürülebilir ve çevre dostu olarak kabul edilir. Bununla birlikte, kompozit zemin kaplamasının ahşap zemin kaplamasından daha sürdürülebilir olup olmadığı tartışma konusudur.

Sürdürülebilir bir şekilde hasat edilmiş kereste, özellikle Blackbutt gibi hızlı büyüyen kereste için sürdürülebilir bir kaynaktır ve karbondioksiti atmosferden çıkarır. Bununla birlikte, geri dönüştürülmüş kompozit ahşap zemin kaplaması yeni hammadde kullanmaz ve atıkları azaltır.

kıyıda ahşap zemin kaplaması

Bir güverte oluşturucu işe almak

Bir güverte oluşturucu işe alma zamanı geldiğinde, işiniz için doğru olduklarından emin olmak için zaman ayırın. En azından bilmeniz gerekenler:

  • Lisanslı ve nitelikli iseler

  • Sigortalılarsa

  • İşi bitirmeleri ne kadar sürer

  • Yazılı bir teklif verebilirlerse

  • Sizin için belediye onayı ile ilgilenirlerse

  • Bakabileceğiniz referansların bir listesi

  • Önceki işleri nasıl ortaya çıktı

Decking teklifi almadan önce sorulacak sorularla ilgili daha kapsamlı bir kılavuz. Herhangi birini işe alma taahhüdünde bulunmadan önce en az üç fiyat teklifi alın, böylece fiyatları ve pazarda sunulan hizmet düzeyini karşılaştırabilirsiniz.

Zemin kaplaması güvenliği ve düzenlemeleri

Birçok eyalet / bölge, belirli bir değerin üzerindeki projelerin nitelikli esnaf tarafından yürütülmesini gerektirir. Deck projenizi gerçeğe dönüştürmek ve olası bir güvenlik sorununu önlemek için gerekli niteliklere ve eğitime sahiptirler. Yerel yönetmelikleriniz aksini şart koştuğunda bir DIY güvertesi denemek yasa dışıdır.

Güvertenizi inşa etmek için belediye onayına veya inşaat ruhsatına da ihtiyacınız olabilir. Bu, nerede yaşadığınız, destenizin ne kadar büyük olduğu ve yükseltilip yükseltilmediği gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Güvertenin yüksekliğine bağlı olarak korkuluklar için özel düzenlemeler vardır.

Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, orman yangını bölgelerinde ve siklondan etkilenen alanlarda inşa edilen zemin kaplaması için özel düzenlemeler de vardır.

Decking projenize başlamadan önce tüm bunları kontrol etmeniz en iyisidir. Emin değilseniz yerel belediyenizle veya güverte oluşturucunuzla konuşun.

Kompozit deste oluşturucumun lisanslanması gerekiyor mu?

Nerede yaşadığınıza bağlıdır – bazı eyaletlerin zemin kaplaması için belirli bir lisans sınıfı vardır veya inşaatçı veya marangoz gibi başka bir lisans sınıfı kapsamında olabilir. Güvertelerin inşasını düzenleyen eyalet ve konseye özgü düzenlemeler de vardır.

Şüpheniz varsa, yerel belediyeniz veya yerel ruhsatlandırma makamınızla iletişime geçin.

Kompozit zemin kaplaması fiyatları için teklif alma

Ödüllü peyzaj tasarımcısı Paal Grant, dayanıklılık ve uzun ömür için güvertenizde aşırı mühendislik yapılmasını önerir. Yönetmelikler dahilinde olan, çivili ve ahşap kütük ayaklar yerine beton ve ahşap taşıyıcı alt zemin kapsamını belirten alıntıları arayın.

Kompozit ahşap zemin kaplaması işinizin maliyetini bulmanın en iyi yolu, yerel güverte yapımcılarından teklif almaktır. Bu size şu anda piyasa oranlarının ne olduğuna dair bir fikir verecektir.

İlham aramak? Projeniz için fikirler için neden zemin kaplaması tasarımları galerimize göz atmıyorsunuz?

* Belirtilen tüm maliyetler ve fiyatlar bu makalenin yazıldığı sırada kaynaklanmıştır. Bunlar gösterge niteliğindedir, yerel olarak değişebilir, piyasa güçlerine tabidir ve yalnızca bir kılavuz olarak kullanılmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kompozit güverte tahtalarının maliyeti ne olmalıdır?

Kompozit güverte panoları, boyuta bağlı olarak 50 $ ‘dan başlar. Kompozit zemin kaplaması fiyatlarını doğru şekilde karşılaştırmak için klipsler ve bağlantı elemanları dahil metrekare fiyatları karşılaştırın. Kompozit zemin kaplaması fiyatları tipik olarak metrekare başına 100 – 350 $ arasındadır.

Kompozit güverte ahşap ile ne kadar?

Kompozit zemin kaplaması tipik olarak ahşap zemin kaplamasından daha pahalıdır, ancak bu yavaşça değişmektedir. Kompozit zemin kaplaması metrekare başına yaklaşık 100 – 350 $ maliyeti

Hangi kompozit güverte en iyisidir?

Popüler kompozit zemin kaplaması markaları arasında FutureWood, Trex, DuraLife, Ekodeck ve ModWood bulunur. Her birinin farklı bir ürün yelpazesi vardır ve en iyi kompozit deste herkes için farklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.