2020 Mutfak Yenileme Maliyeti Ne Kadar?

Mutfak Yenileme bütçe, lüks veya “nihai” proje olmasına bağlıdır. Mutfak Yenileme masrafı Bütçe yenilemeleri $ ‘dan başlar ve “nihai” tadilatlar $’ dan başlar ve oradan yukarı çıkar. Fiyat, cihazlara, tesisat, sıhhi tesisat ve elektrik işlerine bağlı olacaktır.

Mutfak yenileme şirketleri, bir nedenden ötürü ücretsiz çevrimiçi maliyet hesaplayıcıları sunar.

Çünkü en sık sorulan soru, “Bir Koçtaş mutfağın fiyatı ne kadar?” O kadar çok değişken var ki, doğru bir cevap vermek imkansız. Size bir cevap da veremeyiz, ancak fiyat teklifi almaya başlamadan önce bazı genel tavsiyeler arıyorsanız, size makul tahminler verebiliriz.

Mutfak Yenileme
Mutfak Yenileme

Ortalama Mutfak Yenileme Maliyetleri *

Ortalama mutfak yenileme maliyetleri yanıltıcı olabilir çünkü ortalamalar bir yenileme için ödenen yüksek ve düşük fiyatlara dayanmaktadır. Yine de size bir başlangıç ​​noktası veriyorlar. Genel olarak mutfaklar üç kategoriye ayrılabilir: bütçe, lüks ve nihai. Uzmanlara göre, tüm yeni cihazlar, tesisat, sıhhi tesisat ve elektrik işleri dahil olmak üzere bu kategorilerin her birinde bir mutfağın ortalama maliyeti:

Mutfakta bulunan malzemeler ve aletler nedeniyle bütçe ile lüks mutfak arasındaki boşluk daha büyüktür. Ekonomik mutfaklarda genellikle melamin kapılar, laminat tezgahlar, standart fayanslar ve daha düşük maliyetli cihazlar bulunur. Lüks ve nihai mutfaklarda masif ahşap, kompozit taş veya granit tezgahlar olacaktır. Çerçeve ve panele veya poliüretan sprey boyalı kapılara ve pahalı fayanslara veya sıçramalara sahip olacaklar. Sahipler ayrıca en yeni Avrupa ürünlerini seçecek ve armatürlerine daha fazla para harcayacak.

Daha Ucuza Daha Çok Lüks Edinmek

Yukarıda belirtildiği gibi, ortalama maliyetler yanıltıcı olabilir. Bir bütçe yenilemesinin maliyeti 10.000 ABD dolarının altında olabilirken, diğeri 25.000 ABD Doları veya daha fazlasına mal olabilir. Uygun fiyata lüks bir mutfak istiyorsanız, maliyetlerden tasarruf etmek için yapabileceğiniz birkaç şey var:
Düz bir mutfak seçin ve bazı montaj işlerini kendiniz yapın.
Sıhhi tesisat ve elektrik tesisatı maliyetlerinden tasarruf etmek için eviyenizi ve elektrik prizlerinizi mevcut konumlarında bırakın.

  • Pahalı duvar karoları yerine şık akrilik arkaları tercih edin.
  • Seramik veya porselen karolar yerine vinil zemin döşeyin.
  • Hala iyi durumda ise, mevcut cihazlarınızdan bazılarını saklayın.
  • IKEA’nın şık bir düz paket mutfağı 3.000 dolardan daha ucuza mal olabilir. Eski mutfağınızı kaldırırsanız ve size yardımcı olması için bir mutfak tesisatçısı tutarsanız, 1.000 ila 2.000 $ daha pahalıya mal olabilir. Vinil döşemeye sahip olmak için metrekare başına 40 ila 60 dolar ekleyin ve yaklaşık altı ila sekiz bin dolarlık bir bütçeye sahip bir mutfak feragatına sahip olabilirsiniz. Fiyat, daha büyük bir mutfak için daha yüksek olacaktır, ancak atılan aletlerle bile, toplam maliyet 22.000 $ ‘lık “ortalama” fiyattan çok daha az olabilir.

Ortalamaların sizi korkutmasına izin vermeyin. Dikkatli seçerseniz, kalite ve stilin daha pahalı olması gerekmez. Yardıma ihtiyacınız olursa, mutfak tasarımcıları size sadece en pahalı olanları değil, tüm seçeneklerinizi gösterecek şekilde eğitilir. Fiyat teklifi alın, fiyat ve kaliteye göre karşılaştırın ve hayalinizdeki mutfağı bırakabilirsiniz.

* Bu makaledeki maliyet ve fiyatlar gösterge niteliğindedir ve sadece bir rehber olarak kullanılmalıdır. Ayrıca yerel olarak da değişir ve piyasa güçlerine tabidirler.

Bunları da sevebilirsiniz: Mutfak yenileme kontrol listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.