2020 Özel Küçük Mutfak iç Tasarımının Maliyeti Nedir?

 

Küçük Mutfak yorgun ve yıpranmış mı görünüyor?

Yeni bir mutfak, evinizin görünümünü ve hissini canlandırabilir ve onu çok daha işlevsel bir alan haline getirebilir. Tasarımı doğru yapmak, yeni bir mutfağın çok önemli ve gözden kaçan bir yönüdür. Çekici olmasını, bol miktarda saklama alanına sahip olmasını ve mantıklı bir şekilde yerleştirilmesini istiyorsunuz.

Bu göründüğünden daha zor, deneyimli bir mutfak tasarımcısı devreye giriyor. Mutfağınız için yerleşim düzeni, boyutları ve dolap seçenekleri hakkında pratik önerilerde bulunabilecekler.

Bu makale, deneyimli bir mutfak tasarımcısıyla çalışmanın avantajlarını, bir mutfak tasarlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve bunun size neye mal olabileceğini açıklayacaktır. 

Özel Küçük Mutfak Maliyeti
Özel Küçük Mutfak Maliyeti

Özel Küçük Mutfak Maliyeti

Bir mutfak tasarımcısı nasıl yardımcı olabilir?

Herhangi bir kalifiye, deneyimli profesyonel gibi bir mutfak tasarımcısı, mutfağınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için çok sayıda bilgi sağlayabilir. Bu içerir:

 • Mutfağınızın planlarını ve 2D / 3D görüntülerini üretmek
 • Lavabo, ocak ve buzdolabınız (mutfak üçgeni) için en iyi konum dahil olmak üzere mutfağınızın düzenini planlamak
 • Tesisatınızın yerini değiştirmek için en iyi yeri bulmak
 • Fonksiyonel dolap, tezgah üstü malzeme ve cihazların seçilmesi
 • Mutfağınız için yeni bir renk şeması seçme

Bir mutfak tasarımcısıyla çalışmak

Bir mutfak tasarımcısıyla çalışmayı tercih ederseniz bekleyebileceğiniz süreç şu şekildedir:

İlk danışma: Burası birbirinizi tanıyacağınız ve mutfağınızdan ne istediğinizi belirlediğiniz yerdir. Bütçenize ve birlikte çalışmanız gereken alana bağlı olarak neyin pratik ve mümkün olduğunu çözecekler. Bu aynı zamanda ne ücret alacaklarına dair bir fikir edindiğiniz aşamadır.

Konsept + tasarım: Tercihlerinize ve bütçenize bağlı olarak mutfak tasarımcınız bir dizi plan ve 2D / 3D render üretecektir. Bunları gözden geçirme, değişiklik yapma ve tasarımı tamamlama fırsatına sahipsiniz. Ayrıca seçtiğiniz dolap ve demirbaşların fiyatlarını da onaylamanız gerekecektir.

Sözleşme: Tasarımdan memnunsanız, şimdi bir sözleşme imzalamanız ve işinizin değerine bağlı olarak% 5 -% 10 depozito ödemeniz istenecektir.

İş başlar: İşiniz artık başlayabilir ve eviniz yakında meşgul esnaflarla dolu olacak. Mevcut mutfağınızı yeniliyorsanız yıkılacak ve sökülecektir. Bir mutfağın büyüklüğüne ve işin karmaşıklığına bağlı olarak 2 ila 6 hafta arasında bir süre almasını bekleyin.

Özel Küçük Mutfak Maliyeti
Özel Küçük Mutfak Maliyeti

 

Daha fazla oku: Mutfak dolabının maliyeti nedir?

Mutfak tasarımı, düzeni ve çalışma üçgeni

Herhangi bir mutfak tasarımcısıyla konuşun ve büyük olasılıkla mutfak çalışma üçgeninden bahsedeceklerdir.

Endişelenmeyin cebir yoktur – bu sadece işlevsel bir mutfak tasarlamak için kullandıkları kullanışlı bir araçtır. Mutfağınızın üç önemli unsuru olan lavabo, ocak ve buzdolabı temel alınarak, üçgenin tüm unsurları birbirine kolayca ulaşılabilecek mesafede olmalıdır. Çok küçükse mutfağınız sıkışık, çok aralıklı hissedecek ve sonunda çok fazla yürümeye başlayacaksınız.

Ayrıca bir tasarıma karar vermeniz gerekecek. Seçebileceğiniz sayısız tasarım var – minimalist, modern, Fransız ülkesi, Toskana, art deco, rustik çiftlik evi – hepsi sahip olmak istediğiniz kişiliğe bağlı. Ayrıca, alanınız için en iyi yerleşime karar vermeniz gerekir. U biçimli, L biçimli ve kadırga mutfaklar en yaygın olanıdır. Alanınıza bağlı olarak, bir düzen ile sınırlandırılabilirsiniz.

Özel Küçük Mutfak Maliyeti
Özel Küçük Mutfak Maliyeti

 

Daha fazla oku: Mutfak tadilatının maliyeti nedir

#hiptip: Beklenmedik maliyetleri karşılamak için her zaman bütçenizin% 10-15’ini bir tampon olarak ayırın

Mutfak tasarımının maliyeti nedir?

Bir mutfak tasarımcısı kullanmayı düşünüyorsanız, büyük olasılıkla özel bir mutfak arıyorsunuz.

Hayalinizdeki mutfak için renk, stil, yerleşim düzeni, karkas, dolaplar, aksesuarlar ve malzemeleri seçeceğiniz yer burasıdır. Açıkçası, bunun tasarımı zaman alacak ve bu nedenle IKEA mutfağı gibi hazır bir mutfaktan daha pahalıya mal olacak. Bir mutfak tasarımcısı tutmanın maliyeti bütçenize fazladan dolar katacak olsa da, yaşam tarzınız için ideal mutfağı elde etmeye değer.

Genel bir kılavuz olarak, mutfak tasarımı için aşağıdakileri ödemeyi bekleyebilirsiniz:

 • Bir tasarımcının 1-3 saatlik zamanı için ilk danışma için 250 $.
 • Planları ve mutfağınızın 2D / 3D görüntüsünü oluşturmak için 800-3000 ABD Doları
 • Mutfak gereçlerini, dolapları ve bir renk şemasını seçmek dahil mutfağınızı sıfırdan tasarlamak için 2.200 $.
 • Mimarlar, planların üretilmesi ve sizin için projenin yönetilmesi dahil olmak üzere, mutfağınızın yenilenmesinin toplam maliyetine bağlı olarak bir ücret (yüzde 5 ila yüzde 12) alacaktır.

#hiptip: Herhangi birini işe almadan önce daima en az üç fiyat teklifi alın. Bu şekilde, mevcut piyasa oranlarının ne olduğunu anlayabilirsiniz.

Özel Küçük Mutfak Maliyeti
Özel Küçük Mutfak Maliyeti

Mutfak tasarımcınıza sormanız gereken sorular

Mutfak tasarımcınızla tanışma zamanı geldiğinde, sizin ve işiniz için doğru olduklarından emin olmak için şu soruları sorduğunuzdan emin olun:

 • Ne kadar tecrüben var?
 • Hizmetiniz için nasıl ücret alıyorsunuz?
 • Geçmiş müşterilerinizden referanslarınız var mı?
 • Çalışmanızın örneklerini görebilir miyim?
 • Bir endüstri derneğine üye misiniz?

Bir mutfak üreticisi ile çalışıyorsanız, genel ücretlerine tasarımı dahil edebilirler. Freedom gibi şirketler, ürünlerini satın almanızı sağlamak umuduyla ücretsiz bir mutfak tasarımı ve danışmanlığı da sunmaktadır.

Mutfak tasarımı için fiyat teklifi almak

Başlamak ister misin?

Yerel mutfak tasarımcılarından alıntılar almadan önce neden Mutfak Tasarımları fotoğraf galerimizden biraz ilham almıyorsunuz?

* Belirtilen tüm maliyetler ve fiyatlar bu makalenin yazıldığı sırada kaynaklanmıştır. Bunlar gösterge niteliğindedir, yerel olarak değişebilir, piyasa güçlerine tabidir ve yalnızca bir kılavuz olarak kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.