2021 Banyo yenilemenin maliyeti nedir? |

Banyonuzda şeftali renkli fayanslara bıktınız mı? Yoksa küvetiniz yontulmuş ve çatlamış mı?

O halde değişiklik zamanı, ama tam anlamıyla bir reno’nun ne kadara mal olabileceğini biliyor musunuz – 10.000 ila 35.000 ABD Doları arasında ve daha fazlası!

Banyonuz yapısal olarak sağlamsa ve tüm çeşitli armatürler ve donanımlar – duş, banyo, tuvalet, lavabo vb. – doğru noktalardaysa, banyonuzun yüzeyini yenilemeniz daha iyi olabilir. Yeni bir banyoya çok daha ucuza sahip olmanın nispeten kolay ve ucuz bir yolu.

İşinizin büyüklüğüne bağlı olarak, banyo yüzeyinin yenilenmesi için 150 – 3000 $ arasında bir ücret ödersiniz. Küçük bir lavabonun veya makyaj masasının yüzeyini yenilemek için 150 ila 250 ABD Doları, bir banyoyu yeniden yüzeye çıkarmak için 400 ila 600 ABD Doları, ayaklı bir küveti yeniden yüzeylendirmek için 1.500 ila 2.000 ABD Doları ve toplam banyo kaplaması için 1500 ila 3000 ABD Doları ödemeyi bekleyin.

Peki, banyo yüzeyinin yenilenmesi için ne kadar para harcamayı bekleyebilirsiniz? Bu makale şunları anlamanıza yardımcı olacaktır:

 • Banyo yenileme nasıl çalışır?
 • Neyi yeniden ortaya çıkarabilirsin
 • Ne ödemeyi bekleyebilirsin

alt

© Adelaide Banyo Yenileme

Banyo yenileme nasıl çalışır?

Banyo yenileme, banyo yüzeylerinize yeni bir kaplama veya kaplama uygulayarak çalışır. Gerekirse yüzey önce tamir edilir, ardından temizlenir, ardından bir astar ve ardından dayanıklı bir son kat uygulanır. Bu, istediğiniz herhangi bir gölgeye göre renk kodlu olabilir. Tüm işlem, ilgili yüzey alanına bağlı olarak bir veya iki gün sürer ve genellikle 24 – 48 saat içinde kurur. O zaman banyonuzu tekrar kullanmakta özgürsünüz.

Özellikle üreticinin bakım talimatlarına uyarsanız, kaplamanın uzun yıllar dayanmasını bekleyin.

Neyi yeniden ortaya çıkarabilirim?

Lavabo, tezgahlar, fayanslar, duş veya banyoyu yeniden yüzeye çıkarabilirsiniz. Seramikten metallere, laminatlara ve karolara kadar hemen hemen her malzemeyi yeniden yapmak mümkündür.

Daha fazla oku: Banyo yenileme SSS’leri

alt

Yenilemek veya yeniden yüzeye çıkmak mı?

Yeni bir banyo, bütçenize ve hayal gücünüze bağlı olarak 10.000 ila 35.000 ABD Doları arasında herhangi bir yere mal olabilir. Ayrıca tamamlanması birkaç hafta veya ay sürebilir. Tamamen yenilemeyle karşılaştırıldığında, yeniden yüzey kaplama önemli ölçüde daha ucuz olabilir. Tabii ki, ondan yepyeni bir banyo veya armatür almayacaksınız. Ancak daha azıyla ‘yeni gibi’ bir görünüm elde edebileceksiniz – aslında yüzde 75’e kadar!

#hiptip: Banyonuzu yeniden kaplamanın maliyeti, tam bir reno’dan% 75’e kadar daha az olabilir

alt

alt

Önce ve sonra. © Adelaide Banyo Yenileme

Şimdi bir Yerel Banyo Yenileme Uzmanı bulun

Teklif almak

Banyo yenileme aracımın lisanslı olması gerekiyor mu?

Genelde hayır. Bu görevin lisanslı bir yüklenici tarafından gerçekleştirilmesini gerektiren tek durum, “Banyo karoları, banyolar, vb. İçin koruyucu bir kaplamanın onarımı, yeniden yüzey kaplaması veya uygulanması” için geçerli olan Küçük bakım / temizlik sınıfı altında NSW’dir.

Yine de herhangi bir yükleniciyi işe almadan önce incelemeli ve onlara doğru soruları sormalısınız.

#hiptip: Herhangi birini işe almadan önce en az üç teklif alın, böylece fiyat ve hizmet düzeyini karşılaştırabilirsiniz

Doğru esnafı işe almak

Bir tüccar işe alma zamanı geldiğinde, işiniz için doğru olduklarından emin olun. Daha sonra sorulacak bazı sorular şunları içerir:

 • Ehliyetlisin
 • Evimde çalışmak için sigortalı mısınız?
 • Ürününüzün garantisi var mı?
 • İşim ne kadar sürer?
 • Yazılı bir teklif verebilir misiniz?
 • Takip edebileceğim referanslarınız var mı?
 • Çalışmanızın örneklerini görebilir miyim?

Banyo yenileme maliyeti

Yeniden ortaya çıkan projenizin maliyeti, yeniden ortaya çıkardığınız şeye bağlı olacaktır. Açıkçası, öğeler ne kadar büyükse ve ne kadar çok yeniden ortaya çıkarsanız, maliyet o kadar büyük olur.

Kaba bir kılavuz olarak, toplam banyo yeniden kaplaması için 1500 ila 3000 $ arasında ödeme yapmayı bekleyin. Bazı yeniden kaplama şirketleri, gerekirse renk eşleşmesine de bir ücret ekleyecektir. Bu yaklaşık 60 dolar olabilir.

Oyun sahası maliyetleri hakkında bir fikir edinmek için, aşağıdaki bölgelerde ödeme yapmayı bekleyin:

 • Daha küçük bir lavabo / makyaj masasının yeniden kaplanması için 150 ila 250 ABD Doları
 • Daha büyük bir lavabo / makyaj malzemesinin yeniden kaplanması için 250 ila 400 ABD Doları
 • Bir banyonun yenilenmesi için 400 ila 600 $
 • Bir antika / pençe ve ayak küvetini yeniden ortaya çıkarmak ve tamamen yenilemek için 1.500 – 2.000 $

Yenileme işinizin fiyatı, yüzeyin veya öğenin durumuna ve boyutuna bağlı olacaktır.

alt

© Thermoglaze of NSW

Banyo yenileme için fiyat teklifi almak

Yenilenen banyonuzun maliyetini hesaplamanın en iyi yolu, yerel banyo yenileme uzmanlarından çeşitli teklifler almaktır. İşinizi ölçmek ve değerlendirmek için evinizi ziyaret etmeleri, elde etmek istedikleriniz için en iyi yüzeyi önermeleri ve bu önerilere göre yazılı bir teklif sunmaları gerekecek.

İşinizin maliyetini öğrenmenin en iyi yolu, yerel banyo yüzey yenileme uzmanlarından teklif almaktır. Bu size şu anda piyasa oranlarının ne olduğuna dair bir fikir verecektir.

* Belirtilen tüm maliyetler ve fiyatlar bu makalenin yazıldığı sırada kaynaklanmıştır. Bunlar gösterge niteliğindedir, yerel olarak değişebilir, piyasa güçlerine tabidir ve yalnızca bir kılavuz olarak kullanılmalıdır.

Bunları da sevebilirsiniz: Banyo yenileme kontrol listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.