900 $ ‘ın altında, hafif, özelliklerle dolu bir dizüstü bilgisayar

nokia purebook x14 ön

  • Nokia ilk markalı dizüstü bilgisayarını Hindistan’da piyasaya sürdü.
  • Nokia PureBook X14 olarak adlandırılan ultrabook, taşınabilirlik ve multimedya performansına odaklanıyor.
  • Bu ayın sonunda ~ 816 $ fiyatla satışa sunulacak.

Nokia, normalde PC’lerle ilişkilendirilen bir marka adı değildir, ancak görünüşe göre değişmeye hazırdır. Flipkart şimdi ilk Nokia markalı dizüstü bilgisayarı PureBook X14 biçiminde piyasaya sürdü.

Estetik olarak heyecan verici bir başlangıç ​​değil. Tamamen siyah makine pratikliği ilk sıraya koyuyor, bu nedenle kullanıcıların oldukça kalın bir alt çerçeveye razı olması gerekecek. PureBook X14, Dolby Vision ile 14 inç IPS 1080p ekranı destekler. Ses sevenler için, kulaklıklar için Dolby Atmos desteği de var.

PureBook’un büyük kozu, ağırlığı veya eksikliğidir. Teraziyi 1,1 kilogram olarak değiştirerek, onu daha seyahat dostu 14 inçlik dizüstü bilgisayarlardan biri haline getiriyor.

Dahili olarak, Nokia Purebook X14, 8 GB DDR4-2666 RAM ve 512 GB NVMe tabanlı SSD depolamaya sahip 10. nesil Intel Core i5 yonga seti ile desteklenmektedir. Nokia, CPU’nun burada kullanımda olan i5-10210U olduğunu öne sürerek, CPU’nun 4.2 GHz’e kadar turbo hızlanabileceğini belirtiyor. Gelecekte başka çip seçeneklerinin mevcut olup olmayacağı belli değil.

Oyun ana odak noktası değildir, bu nedenle Nvidia veya AMD’den özel bir GPU yoktur. Kullanıcılar, eski oyunlar veya daha hafif espor oyunları için çok iyi olması gereken yerleşik UHD 620 grafik yongasıyla idare etmek zorunda kalacak.

nokia purebook x14 tarafı

Üretkenlik tutkunları için, Nokia PureBook X14 ayrıca arkadan aydınlatmalı bir klavyeye sahiptir. G / Ç, iki USB 3.1 bağlantı noktası, tek bir USB 2.0 bağlantı noktası ve tek bir USB-C 3.1 bağlantı noktası içerir. HDMI, bir RJ45 ağ jakı ve 3,5 mm kulaklık jakı seriyi tamamlıyor.

Son olarak, Flipkart ve Nokia, 46.7 WHr pilinden sekiz saate kadar bir pil ömrü aktarıyor ve 65W şarj cihazını paketle birlikte veriyor.

Hindistan’da Nokia PureBook X14 fiyatı

Fiyata gelince, dizüstü bilgisayar Flipkart’ta 18 Aralık’tan itibaren 59.990 Rs’lik (~ 816 $) özel bir lansman fiyatıyla ön sipariş verilebilecek. Bu, ağırlık izlemek bir öncelikse onu çekici bir seçenek haline getirir, ancak rekabete karşı savunmasız bırakır. Örneğin, ağırlık bir endişe değilse, akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin Mi Notebook 14, Hindistan’da 50.000 Rs’nin (~ 680 $) altında perakende satış yapıyor ve özel bir GPU kullanıyor.

Flipkart’ın Nokia PureBook X14 listesi, 90.000 Rs’nin (~ 1.224 $) daha sonraki bir tarihte ödemeniz gereken tutar olabileceğini ve bu da onu çok daha az uygulanabilir bir seçim haline getirebileceğini gösteriyor.

Sonraki: 2020’de satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.