Acil Durumda Nakit Toplama Seçenekleri

İdeal durum, işten çıkarıldıktan sonra yeni bir iş bulmanız yarım yıl sürerse, tüm temel faturalarınızı karşılayabilecek üç ila altı aylık bir acil durum fonuna sahip olmaktır.

Dolayısıyla, bu acil durum fonunun boyutu, ipotek / kira, bakkal faturaları, elektrik faturaları ve işinizi kaybetmeniz durumunda kesmeyeceğiniz faturalarınızın boyutu dikkate alındığında kişisel bir karardır.

İşte, ister kırık bir fırın ister işsizlikte uzatılmış bir sınır olsun, acil bir durumda nakit toplamak için birkaç seçenek.

Tasarruf

Planlanmamış tıbbi faturalar, ev onarımları veya bir cenazeye gitmek gibi acil durum masraflarını ödemenin en iyi yolu budur. Para ve nasıl harcanacağı üzerinde tam kontrole sahipsiniz.

Parayı CD’lere veya hisse senetlerine yatırmadığınız sürece hemen erişebilirsiniz. Bir tasarruf hesabında oturuyorsa, paradan fazla faiz almazsınız, ancak bu, planlanmamış harcamalar için benzer miktarda borç almanız gerektiğinde ödeyeceğiniz faizi dengelemekten daha fazlasıdır.

Acil durumlar için tasarrufa güvenmenin birkaç sorunu vardır. Yeterli paranız olmayabilir. Ödünç almak için ödünç alamayacağınız bir şeyle karşılaştığınızda, tüm birikimlerinizi ödünç alabileceğiniz bir masrafı ödemek için kullanmak istemeyebilirsiniz.

Klasik bir durum, ortaya çıkabilecek yeni faturaları ödemek için nakit para tutmak istediğinizde, büyük ev onarımları veya tıbbi faturalar için borç para almaktır. Öyleyse, umduğunuz anda işe geri dönemezseniz veya evde başka bir şey yanlış bulunursa, ipoteği ödeyecek nakit paranız olduğunu bilirsiniz. Veya tasarruflarınız tükendikten sonra faturalar birikmeye devam edebilir.

Kişisel Krediler

Kişisel krediler ailenizden, arkadaşlarınızdan ve hatta sosyal ağlardan alabileceğiniz şeylerdir. Bu yaklaşım sizi kişisel mali durumunuzu başkalarına açıklamaya zorlar. Bu, harcama kararlarınıza yönelik eleştirilerini davet ediyor. Aynı zamanda, size borç verebilecek ve istekli meslektaşlarınızın olmasını da gerektirir.

Yardım etmek isteyebilirler ancak mali destek sağlayamazlar. Çevrimiçi talepler söz konusu olduğunda, herhangi bir para üretiyorsa, bir fon talebinin karşılanması günler veya haftalar alabilir. Öte yandan, çeşitli çevrimiçi platformlar aracılığıyla kişisel bir kredi, yakın arkadaşlarınızdan ve ailenizden çok daha geniş bir ağa erişmenize izin verebilir.

Nakit Avans Kredileri

Nakit avans kredileri en iyi son çare olarak kısa vadeli krediler olarak görülür. Bunlar, piyasadaki birkaç kötü kredi kredisinden biridir. Faiz oranının ve ilgili ücretlerin ne olacağını biliyorsunuz ve etrafta alışveriş yapabilirsiniz. Hatta yapabilirsin kredisi kötü olan yeni bir taksitli kredi başvurusuçünkü borç, algılanan kredi itibarınız tarafından değil maaş çekinizle güvence altına alınmıştır.

Nakit avans kredileri, yüksek ücretler ve yüksek faizle birlikte gelir çünkü borç verenler genellikle geri ödenmez. Krediyi ödemezseniz maliyetler artar. Bu nedenle, bir sonraki maaş çekinizle ödeyebileceğinizden emin değilseniz maaş günü kredisi almamalısınız. Banka “şamandırasına” güvenmeye çalışmayın. Borç ödemeleri için verdiğiniz sonradan tarihli çek geri dönerse, size karşılıksız çek ücretleri verebilir veya karşılıksız çekler yazdığınız için sizi yargılayabilirler.

Hesaba mümkün olan en kısa sürede ulaşacaklarını bilin, bu nedenle o gün birden fazla çek yazmayın veya hesaptan birkaç fatura ödemeyin. Borcunuzu kapatmak için hesapta yeterli para olmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır.

Avans kredileriyle ilgili bir başka sorun da büyüklükleridir. Eyalet ve yerel yasalar tarafından boyut olarak sınırlıdırlar. Ayrıca ne kadar para kazandığınızla da sınırlıdırlar. Bu nedenle, teorik olarak 2.000 dolara kadar teklif vermelerine izin verilmiş olsa da, bir maaş günü borç verenden yalnızca 500 dolar ödünç almanıza izin verilebilir.

Kredi kartları

Kredi kartları Sorun ortaya çıktığında zaten sahip olduğunuzu varsayarak, beklenmedik masrafları ödemenin makul bir yoludur. Yalnızca kartta faturayı karşılamaya yetecek kadar kredi varsa bir seçenektir. Öyleyse, kartı şarj etmelerine ve yeni onarılan arabanızı eve götürmelerine izin verebilirsiniz. Ya da, aylık hesap özeti postayla gelene kadar geri ödeme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacağını bilerek tıbbi faturaları ödeyebilir ve eve gidebilirsiniz. Paranız varsa, minimum ödemeden daha fazlasını ödeyerek borcu daha hızlı ödemekte özgürsünüz.

Kredi kartı borcu nispeten yüksek bir faiz oranıyla gelir, ancak bu, maaş günü kredilerinden daha düşüktür. Bu kısmen borcun teminatsız olmasından kaynaklanmaktadır. Aylık ödemeyi yapmazsanız, kıyafetleri dolabınızdan veya oturma odasındaki elektronik eşyaları çıkaramazlar. Öte yandan, borç artabilir. Ayrıca, ödemenizi engelleyen yemekler veya devam eden aboneliklerle buna eklemeye devam edebilirsiniz.

Kredi kartları nadiren ek ücrete tabidir. Faiz oranını düşük tutmak için bakiyeleri karttan karta aktarmaya çalışmamanızı öneririz. Bu, kredi puanınıza zarar verebilir ve bir hata, beklenmedik şekilde yüksek faiz ödemeleriyle karşılaşmanıza neden olabilir. Sadece borcu ödemeye odaklan.

Teminatlı Krediler

Teminatlı krediler bir mülk parçasıyla güvence altına alınır. Bu, daha düşük bir faiz oranıyla sonuçlanır. Tapu kredisi için başvurduysanız, bu teminatlı mülk sizin arabanız olabilir. Bir ev kredisi kredisi veya ikinci bir ipotek almış olsanız da, eviniz de olabilir. Teminatlı kredinin türüne bağlı olarak, parayı birkaç saat içinde alabilirsiniz.

Ödünç alabileceğiniz para miktarı, varlığın değerine bağlıdır. ama, bu kredi türü varlığı kaybetme riskiyle birlikte gelir. Örneğin, tapu kredisi yeri krediyi ödemek için para toplarken arabayı sürebileceğinizi söyleyebilir, ancak ödeyemezseniz arabayı alabilirler. Kaybetmeyi göze alamayacağınız bir şeyi teminat olarak sunmayın.

Yine de değerli bir şeyiniz yoksa bu bir seçenek bile olmayabilir. Diğer taraftan, eğer ona katılmaya istekliysen, ona karşı ödünç almaktansa, ürünü satmak daha iyi olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.