Ahşap pergola yapımı

Eğer ihtiyacın varsa ahşap pergola yapımı Bu hoş ve bir teras veya bahçede yükseltilebilir, o zaman özel bir tasarıma ihtiyacınız var. Çünkü üretmeniz gerekecek gölge, hatırlama ve sığınma arkadaşlarla açık havada kutlamalar yapmak veya dışarıda yemek yemek ve rutinden bir mola vermek için bir alan olarak kullanmak için.beyaz pergole , terasa pergola , beton pergole , ahşap kompozit pergola , ram pergola , hasır pergole , pergole hangi ağaçtan yapılır,

bu not alınmalı ahşap pergolalar bir yapıdır veya kirişlerle örtülmüş, ancak çatısı ve duvarı olmayan birkaç direkten oluşan kemer. Genellikle bunlar ahşaptan yapılır çünkü herkesin ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilen bir malzemedir; bu yapıların gece gündüz açık olduğunu dikkate alarak, ahşap en iyi seçenektir çünkü sert hava koşullarına karşı kalite ve direnç sunar.

Mimari olarak pergolaların yapımı her boyutta ve şekilde yapılabilir, Ahşabın birden fazla tip ve boyutta olmasından dolayı ayrıca manipülasyonu çok kolaydır ve tasarım herkesin zevkine göre özelleştirilebilir.

Ev için ahşap pergolalar

Ahşap pergola yapımı için ağaç çeşitleri

ahşap türleri Pergolaların yapımı için kullanılabilecek mevcut, bir tane kurmadan önce dikkate alınması gereken parametrelere bağlı olacaktır, bunlar:

 • İnşa edileceği yer.
 • Dekorasyon türü.
 • Kişisel zevk.
 • Bütçe mevcut.

Söylemeye değer, inşaat için mevcut farklı ahşap türleri arasında ahşap pergolalar aşağıdakileri bulabiliriz:

 • Amerikalılar: Mobila, ceviz, Oregon çamı, dişbudak, Amerikan meşesi, akçaağaç ve kiraz
 • Avrupalı ​​kadınlar: Rus çamı, buharda pişirilmiş kayın, İsveç çamı, meşe, çam, çınar, doğal kenarlı kayın, nişan, ıhlamur, dişbudak, sedir ve İsveç köknarı.
 • Tropikal: Lenga, sipo, sapelli, iroko, tali, mongoy, bubinga, ukola e ipe.

Öte yandan, yapmadan önce ahşap pergola yapımı Hangilerinin en iyi, en ekolojik, en dayanıklı ve hangilerinin iklim değişikliklerine daha iyi tepki verdiğini bilmeniz önemlidir. Genellikle en popüler olan ve bu gereksinimleri karşılayanlar: maun, sedir ve çamdır..

 • Sedir: Her ortama mükemmel bir şekilde entegre olur ve çok hoş bir kokuya sahiptir, ayrıca dayanıklıdır ve böceklerden etkilenmez.
 • Maun: Çok zordur ve çok düzenli olarak mobilya imalatında ve çeşitli yapılarda kullanılır; uzun süre devam edecek bir seçenektir.
 • Çam: Rakipsiz bir aroması vardır ve en ekonomik ve kaliteli malzemelerden biri olduğu için pergolalarda kullanılır.

Ahşap pergolaların çoğunun dış etkenlerden korunması için vernik ve renkle işlendiği unutulmamalıdır.

Ahşap seçiminde neler önerilir? Ne tür seçersem seçeyim tedavi edilmesi önemlidir, Aksi takdirde, nemli iklimlere ve soğuğa duyarlı olma eğilimindedirler, bu da size birden fazla soruna neden olabileceği anlamına gelir.

Evde ahşap pergolalar inşa edin

İpuçları

Karar verdiyseniz ahşap pergola yapımı kendi başınıza, çünkü sizin için kolay olacağını düşündüğünüz için, bu bölümde size inşaat süreciniz sırasında çok yardımcı olabilecek bazı yararlı ipuçları vereceğiz.

 1. Araştırmanızı yapmak, ahşap türünü, dekoru, kurulum modunu ve daha fazlasını seçmek için zaman ayırın.
 2. Pergola türüne bağlı olarak, bölgenizde bir inşaat ruhsatı talep etmeniz gerekecektir.
 3. Kullandığınız malzemelerin bölgenizdeki hava değişikliklerine dayanıklı olduğundan emin olun.
 4. Uzun vadede yapınıza daha fazla güvenlik ve direnç kazandıracakları için vida ve civata kullanmayı tercih edin.

Hangisini seçmeli: prefabrik mi yoksa özel pergola mı?

Eğer arıyorsan ucuz ahşap pergolalar en iyi seçenek prefabrike olanları satın almaktır, çünkü çalışma ve ölçmek için kullanılabilirlikten tasarruf edersiniz; Ek olarak, halihazırda yüklenmiş olan fotoğrafları da görüntüleyebilirsiniz. Minimum sürede hazır olmaları ve geniş alanınız varsa önlem almaya gerek olmadığı için en çok talep edilen seçeneklerden biri olması ile karakterizedir.beyaz pergole , terasa pergola , beton pergole , ahşap kompozit pergola , ram pergola , hasır pergole , pergole hangi ağaçtan yapılır,

Öte yandan, sahip olmak istemeniz durumunda ahşap pergola yapımı Özel bir stille ve belirli bir boyuta ve tasarıma uyan, daha fazla yatırım yapmanız gerekecek, ancak ihtiyaçlarınızı mükemmel şekilde karşılayacak bir pergolaya sahip olacaksınız.beyaz pergole , terasa pergola , beton pergole , ahşap kompozit pergola , ram pergola , hasır pergole , pergole hangi ağaçtan yapılır,

Son olarak, hangisinin en iyi ahşap pergola olduğunu belirlemek, biraz karmaşık kabul edilir, çünkü mevcut tasarımların her biri farklı fayda ve nitelikler sağlar, bu nedenle, ihtiyaçlarınızın ne olduğunu bilmediğimiz için bir sonuç çıkaramadık, ancak bununla bilgi, en çok sevdiğiniz birini seçebilir ve gerekenlere uyarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.