Reklamı kapat
Reklamı kapat
Haberin Merkezi
Haberin Merkezi

Ahşap Tavan Modelleri

Bu Haber 10 Ocak 0202 - 19:36 'de eklendi ve 243 kez görüntülendi.

Ahşap Tavan Modelleri

Ahşap tavanlar: Tamamen aşık olunacak 10 tasarım! Tavan, belirli bir yüzeyi kaplayan veya koruyan herhangi bir üst boşluktur; İşlevi,ahşap tavan modelleri kabloları veya boru gibi diğer unsurları gizlemek için değil,ahşap tavan modelleri aynı zamanda bizim için belli bir stil vermek için değil sadece ev içerisine yapıldığı malzeme veya tasarımına bağlı olarak.  Ahşap tavanlar, tarihi boyunca insana eşlik etmiş, […]

Ahşap tavanlar: Tamamen aşık olunacak 10 tasarım!

Tavan, belirli bir yüzeyi kaplayan veya koruyan herhangi bir üst boşluktur; İşlevi,ahşap tavan modelleri kabloları veya boru gibi diğer unsurları gizlemek için değil,ahşap tavan modelleri aynı zamanda bizim için belli bir stil vermek için değil sadece ev içerisine yapıldığı malzeme veya tasarımına bağlı olarak. 

Ahşap tavanlar, tarihi boyunca insana eşlik etmiş, günümüzde en popüler, kullanışlı ve çok yönlü dekoratif mimari unsurlardan biri olarak karşımıza çıkmıştır.

Bu aşırı pişmiş tarih göz önüne alındığında, bu fikir kitabında size ilham vereceğinden emin olduğumuz 10 büyüleyici ahşap tavan var; Bu ahşap güvertelere de ilginç bilgiler yerleştirdik.

Ahşap tavanlarda sihir yapıyor

Bir odada sıcak ve rahat bir görünüm elde etmek için ahşap bir tavandan daha iyi bir şey yoktur. Bazı plakalarda bile bu tip tasarımlar, iç dekorasyon için harika bir trend olarak mekanlara sıcaklık ve kişilik kazandıran hoş bir detaydır. 

Bu nedenle,ahşap asma tavan modelleri profesyonellerin bahis oynaması alışılmadık bir durum değildir, çünkü bir evin ana güzelliği, zeminler ve mobilyalar için olduğu kadar tavanlar için de ahşabın kullanılmasıdır.

1. Ahşap tavanları neden seviyoruz?

Ahşap, sayısız avantajı olan bir malzemedir, bunlardan biri malzemenin güzelliğidir ve uygulanan işleme bağlı olarak, güçlü bir tutarlılık ve dirence sahiptir, her iki özellik de tavan için bir malzeme seçimi açısından belirleyicidir ve Bu yüzden çoğu insan tavanlarında ahşap görselleri tercih ediyor.

2. Ahşaptan yapılmış tavan çeşitleri çok yönlüdür.

Çok yönlü bir malzeme olarak, tüm stiller ile birleşir ve çeşitli malzemelerle iyi bir şekilde karışır, örneğin görünür beton zemin ve paslı beton duvarlar ile bu tasarımda olduğu gibi, doğayı bütünleştiren heybetli ve güçlü bir ortam elde ederler. daha zarif.

3. Çatı için en iyi ahşap hangisidir?

Ahşaptan yapılan çatı tiplerinin Brezilya Çamından yapıldığı biliniyor ancak günümüzde nesli tükenmekte, yerini daha ucuz ve ağaçlandırma için kullanılmasına rağmen daha çok budak ve daha az dirençli olan Paraná Çamı ile değiştirmektedir. . 

Kirişler için Paraíso, Elliotis Pine ve Knotless Pine gibi sert ahşaplar ve destekler kullanılmaktadır. 

Düğümler, ahşapta görülen düzensizlikler veya kusurlardır, dairesel şekildedirler ve ayrıca çok dekoratif olabilirler. Düğümler, kökünden sökülüp gövdede kalmış bir dalın kalıntılarından oluşuyor ve taze ve çok doğal bir tasarım için ahşabın en doğal haliyle muhafaza edilmesi sayesinde bu tasarımda görebiliyoruz. .

4. Ahşap bir tavan kurmak için ne gereklidir?

Ahşap bir tavan yerleştirmeden önce, kalın çıtalar olan (aynı zamanda ahşaptan yapılmış) çıtaları, yüzeyin kaplanacağı ilgili ahşap plakaların yerleştirileceği yere yerleştirmek önemlidir. Genellikle dikmelere çivi ve vida kullanılarak tutturulacak kare ahşap plakalar satılır; Ahşap levhalar arasındaki birliğin optimal olması için marangozlar tarafından kullanılan aynı yapıştırıcının kullanılması da tavsiye edilir.

Sonuç,  rustik özün modernle birleştiği muhteşem bir ev  , fazla dekorasyona ihtiyaç duymayan muhteşem mekanlara ulaşıyor.

5. Ahşap tavanların bakımı nedir?

Ahşap tavan kuşkusuz evimize dekorasyonda özel bir artı ve bolca zarafet kazandıracak bir ekstradır ancak ahşap tavanlar özel bakım ve uygun bakım gerektirir.

İlk adım, çoğu ahşap restorasyon işlemlerinde olduğu gibi temizlemek ve zımparalamak olacaktır, bunun için herhangi bir hırdavatçıda bulunan kaba taneli zımpara kağıdı kullanmalıyız, bu, ahşap tavanımızın yüzeyini tamamen pürüzsüz ve düzgün bırakmamıza yardımcı olacaktır.

Tavanı zımparalamaktan kaynaklanan ahşap kalıntılarını gidermek için nemli bir bezle işimize devam edebiliriz. Bir sonraki adım, yüzey hazır olduğunda, zamanın geçmesi ve maruz kaldığı koşullar nedeniyle ahşabın çatlak olup olmadığını gözlemlemek; Bu durumda, çatlakların kapatılacağı ahşap için özel bir macun yerleştirilir, ürünün üreticinin talimatlarına göre kurumasına izin verilir ve ardından önceki adıma geri döneriz, zımparalayacağız, böylece yüzey tamamen pürüzsüz ve temizlemek için geri göndereceğiz.

Tüm tavan alanı temizlenip restore edildikten sonra, işimizin çok daha uzun sürmesi ve ahşabın sansasyonel görünmesi için bizim de kolaylıkla bulacağımız bir ürün uygulayacağız.

6. Ahşap tavanlarda eskitilmiş bir etki elde etmek için püf noktaları

Ahşap tavan kirişlerinizdeki yıpranmış görünümü seviyorsanız, dramatik bir etki için bazı ipuçları burada.

– Boya, vernik ve yağlardan arındırılmış temiz ahşapta, ahşabı öğüten bir aksesuarla elektrikli bir fırça geçirilir (diri odunu yer ve öz odunu öne çıkarır ve daha sonra renk verirken yıpranmış gibi görünür. ve eski ahşap).

– Aşağıdaki oranlarda bir kat potasyum dikromat tuzu uygulanır: 250 ml’ye 2 yemek kaşığı tuz. suyun. Bir hafta etki etmeye bırakılır ve ahşap yavaş yavaş kızarır, parlak turuncudan (neredeyse sarı) kızarmış griye döner. göz! Kirişler çam değilse, potasyum dikromat tuzu çok güçlü ve ani bir etkiye sahip olabilir.

Her şey, elde etmek istediğiniz etkiye bağlı olacaktır. 

7. Ahşap tavanlar sağlam ve muhteşem

Alçıpan tavanların aksine, ahşap tavanlar süreksizdir, rutubetli değildir, yüzeyleri serttir, iyi bir stabiliteye sahiptir ve tavan lambaları, difüzörler vb. Tavanın neminden koruduğu için su geçirmez bir fiberglas levhaya sahip olmaları önerilir. Bu kaplamanın büyük bir avantajı, sert olması, montajının çok hızlı olması, ayrıca eve güzellik ve zarafet sağlamasıdır.

Çift yükseklik ve üçgen çatı tasarımı, rustik ile moderni birleştirerek bu odanın heybetli görünmesini sağlar ve gerekirse, çok sıcak ve rahat bir aydınlatma sağlayan asma modern lambalarla tavanın güzelliğini daha da vurgular.

8. Ahşap tavanlı bir mutfak mı?

Ahşap tavanlı mutfaklar genellikle çok yaygın değildir çünkü kır esintileri gibi bazı dekoratif tarzlara odaklanırlar. Ve ahşabın kıtlığı nedeniyle, onlar da az gördüğümüz bir ayrıntı haline geldiler, ancak evde bir tane olacak kadar şanslıysanız, mutfağınızın her zaman harika görünmesi için onlar hakkında daha fazla şey bilmek iyidir.

Ahşap tavanlı bir mutfak, başka herhangi bir alanda olduğu gibi çok fazla özen gerektirir, ancak mutfakta yüksek sıcaklıklardan muzdarip olma eğilimindedir, bu nedenle mutfağın çok iyi havalandırılması, bir davlumbaz veya bir davlumbaz olması önemlidir. tavanın ısıdan çok fazla zarar görmemesini sağlayan duman çıkışı.  

Tavanı vernikle kaplamak, doğal rengi korumak için önemlidir, ancak günümüzde bakımı daha kolay ve orijinal ahşaptan daha uzun süre dayanan tavanlar ve zeminler yapmak için birçok ahşap taklidi vardır.

9. Banyoda ahşap tezgah: Banyoda iyi bir fikir mi?

Banyo için bu tür bir kaplama seçerken anahtar, ahşabın Sedir ve Keçiboynuzu gibi sağlam olmasıdır. Ayrıca İroco ve Teak alternatifleri; Bunlar, güneşe ve suya karşı dayanıklı olmalarını sağlayan doğal bir yağa sahip oldukları için buhara ve neme iyi dayanan tropik ağaçlardır.

Ahşabın sert olması, çok gözenekli olmaması ve ısı yalıtkanı görevi gören, yani su, buhar ve nem Ayrıca kaliteli ahşap kullanımı ile daha temiz, kolay temizlenebilir ve günlük kullanıma çok dayanıklı bir ortam elde edilir.

Ve taş ve cam ile birleştirirseniz sonuç bu örnekteki gibi sansasyonel olacaktır.

10. Ahşap tavana sahip olmanın güzelliği

“Sert” ahşap, yüksek direnci nedeniyle ahşap tavanların yapımı için seçilmiştir. Bu durumda, halkalar her zaman birbirine yakın gösterilir. Ahşap da elbette her zaman bol miktarda bulunan bir malzemedir. Bu nedenle sürekli olarak farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Ahşap, esas olarak bolluk ve direncin birleşiminden dolayı mükemmel yapı malzemelerinden biridir.

Bu asil malzeme çok yönlüdür, tüm kombinasyonlara ve tüm stillere izin verir, ona eşlik eden dekoratif unsurları gölgede bırakmadan gerçek bir kahraman olmayı başarır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Moda
Çocuk Odası Dekoru HABERLERİ
Duvar Kağıdı Dekoru HABERLERİ
Banyo Duvar Kağıdı Banyo Duvar Kağıdı

Banyoda duvar kağıdı: Yerleştirilmesi için yanılmaz ipuçları...

Salon Dizaynı Salon Dizaynı

Modern Oturma Odalarını Dekore etmek için 5 fikir Modern yaş...

Dış cephe mantolama nedir cephe yalıtımı Dış cephe mantolama nedir...

Çok genel anlamda, ‘ kılıflama ‘, mantolama nedi...

Tv Ünitesi Arkası Duvar Kağıdı Tv Ünitesi Arkası Duvar K...

Duvar kağıdı için oturma odası duvar kağıdı Bir odayı dekore...

Tavan