Pisos de madera

Ahşap zeminler nasıl seçilir ve korunur?

Ahşap zeminler uzun ömürleri ile dikkat çekiyor. Her seferinde mükemmel olmaları için cilalanabildikleri ve restore edilebildikleri için.ahşap zeminler , parke koruma kartonu, Ancak birçok kişi bakımının oldukça karmaşık olduğunu düşünerek bunu bir kenara koyuyor.

Evimizi yenilemeye başladığımızda, dokunulacak son şey zemin olabilir. Bunun bir nedeni, zemini değiştirmenin uzun zaman alacak zor bir iş olacağını düşünmek olabilir. Ancak, bugün birçok seçenek var hesaba katabileceğimiz. Bazılarının maliyeti daha ucuz olduğundan ve kurulumları çok karmaşık olmadığından.

Bu yüzden ahşap zeminlerden vazgeçmeden önce, onların avantajlar ve bakım.

Parke zemin türleri nelerdir?

Şu anda hem dış hem de iç mekan için çok çeşitli ahşap zemin türleri bulunmaktadır. Onlar farklı tonlarda, ahşap türlerinde vs. var. Ancak bunları doğru bir şekilde sınıflandırmanın bir yolu, kurulumlarına göredir. Evimiz için en iyi ahşap zeminin hangisi olduğunu bilmek için her birini tanımalıyız.

Masif ahşap döşeme

Bu tür toprak, bulunduğu iklimden bağımsız olarak her tür ev için tavsiye edilir. Bu böyledir çünkü çok iyi elastikiyete sahiptir ve ısı ve ses yalıtımı çok optimaldir. Ayrıca trafiğe karşı çok iyi direnç gösterirler ve doğal bir ahşap olduğu için her bir levhanın damar desenleri benzersiz ve tekrarlanamaz olabilir.ahşap zeminler , parke koruma kartonu,

Kurulumuna gelince, karmaşık değil. Her levhayı zemine yerleştirmeden önce sadece düzgün bir şekilde cilalamak gerekir. Zemin yerine oturduğunda, üzerinden geçmek için birkaç gün beklemelisiniz. Bu sadece iz bırakmamaktır.

Ahşap zemin

Laminat Ahşap Zeminler

Genellikle, üzerinde çok fazla insan trafiğinin olmadığı bazı şirketlerin veya dükkanların zeminini kaplamak için en çok kullanılanlardır. En popüler kaplama türlerinden biridir çünkü lekelere, renk değişimine veya önemli aşınmaya maruz kalmaz.

İletişim a profesyonel en iyi ahşap zeminleri evinize yerleştirmek için.

Bu tip döşemeyi oluşturan malzeme, ahşap olduğu için sadece ahşap değildir. farklı malzemelerin sıkıştırılması. Bu şekilde ahşabın tüm avantajlarına ve laminatın sunduğu dirence sahibiz.

Bu döşemelerin büyük çoğunluğu neme dayanıklı bir katmanla, bir diğeri fiberglastan ve son olarak ahşabı simüle eden katmanla yapılmıştır.

laminat ahşap zeminler Hızlı temizlenecek ve topuklulardan veya mobilyalardan gelen darbelerin çoğuna dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bazı durumlarda, malzemenin özel kaplamaları ve bir eğimi vardır, böylece ahşap alan daha fazla dirence sahip olur ve böylece rahatlık, şıklık ve güvenlik elde edilir.

Laminat ahşap zemini evimizin içine yerleştireceksek girişte kullanmamaya çok dikkat etmeliyiz. Ne de çok trafiğin olduğu veya çok ağır bir mobilya parçası yerleştireceğimiz yerlerde.

Yüzer ahşap zeminler

Bu döşeme türü, bir ev ortamını yenilerken genellikle en yaygın olanlardan biridir, çünkü yerleşimi en basitlerinden biridir. Bu, levhaların sağlam, pürüzsüz ve kuru bir yüzey üzerinde birbirleriyle buluşması ile ilgilidir. Genel olarak, zeminde bazı küçük kusurlar varsa, ayak seslerinin sesini önlemek için bir polistiren örtü kullanılır.

Ahşap zemin

Bu tür döşemelerin en büyük avantajlarından biri, zaten montaja hazır olmalarıdır, ayrıca sertliklerine ve direncine göre farklı tipte yüzer ahşap zeminler bulabiliriz. Kalitelerine bağlı olarak çizilmelere, yanmalara veya aşınmalara mükemmel bir şekilde dayanabilirler, ayrıca güneşle renk atmazlar ve sandalyelerin veya mobilyaların sürtünmesi ile çizilmezler.

Mühendislik Ahşap Döşeme

Birkaç katmandan oluştukları için böyle adlandırılırlar. Ancak temel malzeme, farklı malzeme katmanlarına sahip laminat zeminlerin aksine yalnızca ahşaptır. Farklı kalınlıklarda ve her mekana uyarlanabilen tasarımlarda olduğu için farklı kullanım türleri atayabiliriz.

Kurulumu için levhalar damarları farklı yönlere gelecek şekilde yerleştirilir, bu şekilde daha dayanıklıdır, aynı zamanda iyi bir dayanıklılık sağlar, bu nedenle genellikle yüksek nemli, çok ısınan veya alçak zeminlerde kullanılır.

Bilin referans fiyatlar ahşap zemin montajcılarının işgücünün oranı.

Ahşap bir zemini korumak için ipuçları

Pek çok insan, bazı söylentiler veya diğer insanların kötü deneyimleri nedeniyle bu tür döşemeden korkar. Bununla birlikte, korkudan kurtulmanın en iyi yolu, ahşap bir zeminin nasıl düzgün bir şekilde korunacağını bilmektir.

Tüm toprak türleri gibi bunun da zayıf yönleri vardır. Önemli olan onları tanımak ve onlara bakmayı öğrenmektir, böylece zeminin faydalı ömrü mümkün olduğu kadar uzun olur.

Ahşap zemin

Her ay ahşap zemin temizleyicisini kullanın

Zemini bir şekilde elde ettikten sonra, temizlik için ürüne danışmak esastır. Genellikle toprakla birlikte size sunarlar. Sadece bu ürünü ayda en az bir kez uygulamayı unutmanıza gerek yok.

Mobilyanın ayaklarına yumuşak bir şey yerleştirin

Sandalye gibi bir taraftan diğerine taşınan mobilyalar genellikle zemini çizebilir. Bacaklarına bir çeşit dolgu veya pelüş kumaş koyarak bundan kaçınılabilir. Bu, zemini sık sık cilalamak zorunda kalmayacaktır.

Ön kapıya bir halı yerleştirin

Bu, girişi dekore etmek için harika bir fikir, ancak kullanımının ana fikri, büyük miktarda tozun girmesini önlemek ve sürekli olarak çıkarmak zorunda kalmaktır. Bir başka harika fikir de ayakkabınızı kapının yanında bırakmak ve ahşaba daha fazla özen göstermek için terlik giymektir.

Ahşap zeminleri düşük maliyetle bulsak da dikkatli olmalı ve kaliteli olanı seçmemiz gerektiğini hatırlamak önemlidir. Bu, zeminin yararlı ömrünü belirleyeceğinden, yerleştirildikten kısa bir süre sonra onu eski haline getirmek zorunda kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.