Akıllı Mutfak Gereçleri nelerdir?

Akıllı mutfak aletleri nelerdir?enova endüstriyel , kalite endüstriyel mutfak , erdal endüstriyel mutfak , profinoks , gimat mutfak malzemeleri , gmg endüstriyel mutfak , maksan endüstriyel mutfak ekipmanları, Cevabı bildiğinizi düşünebilirsiniz, ancak günümüzün akıllı mutfak aletleri, terimin birkaç yıl önce icat edildiği zamandan çok daha akıllı. O zamanlar, “akıllı” bir mutfak cihazında birkaç elektronik kontrol ve hatta bir sensör bile vardı. Günümüzün akıllı mutfak gereçlerinden bazıları o kadar gelişmiş ki, mobil cihazınızdan onlarla 2 yönlü bir “görüşme” bile yapabilirsiniz.

Akıllı Mutfak Aletlerinin Evrimi

Dizüstü bilgisayarlar gibi akıllı mutfak aletleri, mikroçip teknolojisindeki gelişmelerin bir sonucu olarak başladı. Daha küçük çiplere daha fazla miktarda bilgi koymak mümkün hale geldikçe, bilgisayar teknolojisinin daha küçük cihazlara da uygulanabileceğini izledi. Mutfakta, bizim için hangi teknolojinin sakladığına dair ilk ipucu elektronik kontrollerdi. Örneğin, bir parmak dokunuşuyla mikrodalganızda zaman ve sıcaklık kontrollerine sahip olmak yerine, pişirmek istediğiniz yiyecek türünü ve ağırlığını seçebilir ve mikrodalgayı buradan devralabilirsiniz.

Kullanışlı olmasına rağmen, bu ilk elektronik kontroller gerçekten “akıllı” değildi. Kullanıcı hala kontrollerin arkasındaki “beyin” idi ve cihaza ne yapması gerektiğini söylemek zorundaydı. Aletleri daha akıllı hale getirmek için üreticiler sensör eklemeye başladı. Örneğin bulaşık makinelerinde bulaşıkların ne kadar kirli olduğunu algılayabilen ve optimum temizlik ve enerji verimliliği için yıkama ve durulama ayarlarını otomatik olarak ayarlayabilen kir sensörleri vardı. Sensörler sayesinde mutfak aletleri gerçekten “akıllı” hale geldi.

Bizim için “düşünebilen” mutfak aletlerine alışmaya başladığımız gibi, daha da akıllı cihazlar piyasaya sürülüyor. Bağımsız olarak veya bir ev otomasyon sisteminin parçası olarak, bu cihazlar uzaktan nasıl iletişim kurulacağını bilir. Buna bir örnek, yemeğiniz pişirildiğinde size kısa mesaj gönderen bir fırındır. Bu, yemek pişiricinizi izlemek yerine dışarıda çocuklarla oynamayı veya bahçeyle ilgilenmeyi tercih ettiğinizde çok kullanışlı olabilir. Artık piyasada satın aldığınız ürünlerde barkod okuyabilen akıllı fırınlar var. Tek yapmanız gereken ambalajı çıkarmak ve yiyeceği fırına atmak. Barkod, fırına bilmesi gereken diğer her şeyi söyler ve pizzanızı (veya pişirdiğiniz diğer yiyecekleri) sizin için mükemmel şekilde pişirir.

Akıllı Mutfak Aletleri Seçimi

Size kısa mesaj gönderebilecek bir fırına mı ihtiyacınız var? İçindekilerin dokunmatik ekranına ve buzdolabınızı bir ev eğlence merkezine dönüştüren internet bağlantısına sahip bir buzdolabı ister misiniz? Hepimiz en akıllı akıllı teknolojiye ihtiyacımız varmış gibi hissetmesek de, birçok akıllı mutfak cihazında bulunan enerji tasarrufu özelliklerini hepimiz takdir edebiliriz. En akıllı cihazlar, en yüksek enerji verimliliği için önceden programlanmıştır. Ev enerji kullanımının% 30’a kadarı mutfakta olduğu için bu, zaman içinde büyük enerji ve para tasarrufu anlamına gelebilir.

Akıllı cihazlardan gelen tüm zil ve ıslıkları kesinlikle göz önünde bulundurun, ancak Enerji Derecesi etiketlerine de yakından bakın ve çevre için neyin iyi olduğunu anlayacak kadar “akıllı” olan çevre dostu cihazlar satın alın. Akıllı cihazlar satın almanın en akıllı yolu budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.