Alçıpan: asma tavan, duvarlar ve mobilyalar

alçıpan duvar ve tezgah yatak odasıAlçıpan, her ortama stil ve karakter vermenizi sağlayan çok yönlü bir malzemedir: bu durumda tavana hareket kazandırmak ve yatağın arkasında gömme dolap oluşturmak için kullanılmıştır.asma tavan modelleri mutfak , asma tavan market , modern tavan modelleri , asma tavan yapılışı , tavan modelleri 2020 , yeni tavan modelleri , asma tavan 2021 , pilta asma tavan ,balkon asma tavan modelleri,

Bu makaleyi yararlı bulan kullanıcılar: 527-08-2019 tarihinde gönderildi Editörler

Bir evi yenilerken alçıpan Kuşkusuz bir katma değeri temsil etmektedir.

Küçük bir ekstra masraf karşılığında, bu çok yönlü ve sonsuz kalıplanabilir malzeme aslında bir ortamı tamamen dönüştürebilir, onu daha pratik, hoş ve her şeyden önce daha etkili hale getirebilir.

Bununla birlikte, DIY ile başarmak zor bir müdahaledir ve kötü yapılırsa, karışıklığa dönüşme riski vardır.

Bir yardım uzman sadece malzemeleri en iyi şekilde çalışmakla kalmayıp, aynı zamanda öneride bulunabilen yenilikçi çözümler ve fark etti eviniz için özel.

İş yapmakla ilgileniyor musunuz? alçıpan evinde? Portalımızdan bir talep göndererek teklifleri karşılaştırmaya şimdi başlayın veya konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için okumaya devam edin.

Alçıpan tavan

asma tavan modelleri mutfak , asma tavan market , modern tavan modelleri , asma tavan yapılışı , tavan modelleri 2020 , yeni tavan modelleri , asma tavan 2021 , pilta asma tavan ,balkon asma tavan modelleri,

Alçıpan, şüphesiz etrafındaki en çok yönlü malzemelerden biridir. Spot ışıklı klasik asma tavanı veya nişli dekoratif asma tavanı yapmak için giderek daha sık kullanılır, ancak diğer mobilyalar ve kaplamalar için de çok kullanışlıdır.

Portalımızın kullanıcıları arasında en yaygın taleplerden bazıları şunlardır:

 • alçıpan peçe
 • alçıpan kitaplık özel
 • alçıpan gardırop
 • alçıpanda gömme dolap
 • alçıpan duvar dolapları
 • alçıpanda donanımlı duvar
 • alçıpan şömine
 • alçıpan merdiven korkulukları
 • alçıpan nişler perdeler ve daha fazlası için
 • alçıpan duvar (açık alan mutfaklar veya diğer ortamlar için bölücüler)
 • alçıpan raflar
 • sütunları bölme e alçıpan bölmeler
 • süslü tavanlar

The alçıpan dolu ve boş alanlarla tavana hareket vermek için de kullanışlıdır, bu durumda bahsettiğimiz kavisli alçıpan.

Kısacası bu malzeme ile kendinizi gerçekten şımartabilirsiniz. Amaçlar her zaman sadece estetik değildir, çünkü alçıpan aynı zamanda bölmelerin yükseltilmesi veya tabiri caizse “garip” boyutlara sahip köşelerde veya nişlerde ısmarlama mobilya yapılması gibi potansiyel olarak daha pahalı sorunları da çözer.

Son olarak, yukarıda belirtilen çözüm var kavisli alçıpan: daha pahalı, çalışmak daha zor ama olağanüstü bir etkiye sahip.

Köpüklü bir odaya yerleştirilmiş bir banyoyu düşünün veya dalga alçıpan tavan. Bu, hem özel evler hem de etki ve estetiğin önemli bir rol oynadığı mağazalar, kaplıcalar ve ticari tesisler için giderek daha sık kullanılan çok özel bir etkidir.

Mutfakta alçıpan

mutfak tüllerinde alçıpanAlçıpan perdeler, mobilya ile duvar arasındaki boşlukları doldurarak mutfağa dolgun ve düzenli bir görünüm kazandırmak için yapılmıştır.

Mutfakta en yaygın üç kullanım vardır:

 • alçıpanda oturma odası mutfak bölücüler (açık alan ortamlarında bölme duvarının inşası)
 • mutfak alçıpan örtüsü (aksi takdirde çok yüksek tavanlarda mobilyanın üzerinde boş kalacak olan boşluğun doldurulması
 • mutfak adası alçıpan (örneğin ada gibi ana gövdeden ayrılmış bir bölümü iyi aydınlatmaya izin veren bir asma tavanın oluşturulması (çok moda bir fikir, alçıpan davlumbaz için klasik küptür).
 • mutfak için alçıpan davlumbaz

Banyo alçıpan

asma tavan modelleri mutfak , asma tavan market , modern tavan modelleri , asma tavan yapılışı , tavan modelleri 2020 , yeni tavan modelleri , asma tavan 2021 , pilta asma tavan ,balkon asma tavan modelleri,

Bu malzemenin banyoda kullanılmadığını düşünen herkes çok yanılıyor: alçı levha aslında nesneler, gerçek mobilyalar, tavanlar ve bir başka klasik örnek olarak lavaboyu sıhhi tesisattan ayırmak için bölme duvarlar için nişler yaratmanın şartıdır. eşya. veya küvetten.

Banyo ile ilgili en yaygın talepler şunlardır:

 • Alçıpan banyo mobilyaları
 • Banyo için alçıpandan asma tavan
 • Alçıpan banyo duvarları
 • Banyo için su itici alçıpan (çok yönlü bir malzemedir ancak Banyodaki alçıpanın artıları ve eksileri var)

Oturma odasındaki alçıpan

oturma odasında alçıpanOrtama hareket ve karakter kazandıran alçıpandan yapılmış girişlerde perde nişleri, spot ışıkları için asma tavan ve LED aydınlatma.

Maksimum ifadesi alçıpan klasik oi girişlerini karakterize eden donanımlı duvarlara sahip oturma odaları e özel yapım kitaplıklar.

Tüm ev için bu materyali seçenlerin gerçeği söylemek için oldukça sık davaları var. homojen etki, pratik Gerçekten mi Zarif. Genellikle alçıpan duvarlar Ben ucuz e hızlı yapmak.

Bu nedenle vazgeçmek yanlıştır alçıpan aslında çok pahalı olduğunu düşünmek: sadece birkaç örnek vermek gerekirse, diğer malzemelerle veya ölçüye göre yapılmış ahşap mobilyalarla bölmeler yapmak aslında çok daha pahalı olabilir. Devam etmeden önce, çok net fikirlere sahip olmak önemlidir: Söylemeye gerek yok, müdahale bir kez yapıldıktan sonra, başarısız bir kitaplığı veya sevmediğimiz bir nişin kaldırılması, eski bir parçayı atmak kadar kolay olmayacak. mobilya.

Bir uzman yardımı ile yeniden tasarlamak ve ölçmek mümkün olacak alçıpan mobilyalar e bitirir bir servet harcamadan.

Kısacası apartman tadilatı yapmayı planlıyorsanız, alçı levha kesinlikle dikkate alınması gereken bir seçenektir.

Alçı levhanın metrekare başına maliyeti nedir?

alçıpan kitaplık ve perdeler için nişAlçı levha, kitapları veya kişisel efektleri saklamak için kitaplıklar veya nişler oluşturmak için pratik ve çok yönlü bir çözümdür: pratik ve hızlı bir yerden tasarruf sağlayan bir çözümdür.

Fiyatlar hakkında konuşmadan önce bir öneride bulunmak önemlidir: İtalya’da alçı levha çoğunlukla paneller 12,5 mm kalınlığında ve değişken ölçülerde. Genişlik her zaman 120 cm iken uzunluk değişebilir ve üç metreye ulaşabilir.

Bununla birlikte, tüm malzemeler aynı değildir ve bu nedenle farklı maliyetlere sahiptir.

Alçı levha maliyeti

Alçıpan panel tipiMetrekare başına maliyet
Standart alçıpan panel3-4 € / m2
Yanmaz panel5 € / m2
Akustik yalıtım paneli15 € / m2
Alçı levha ve izolasyon polistirenden panel6-7 € / m2
Anti-nem alçıpan paneli8 € / m2
Ultralight alçıpan paneli11 € / m2
Esnek alçıpan5 € / m2

Standart bir panel, örneğin maliyeti 3-4 / m2, yanmaz için 5’e, nem önleyici tip için 8’e, ultra hafif için 11’e ve kavisli duvarlar için alçı levha için 5’e kadar çıkar.

İkinci tip için, bu teknik daha fazla zaman ve daha fazla uzmanlık gerektirdiğinden, standart işçiliğe kıyasla ek bir maliyet eklemek gerekecektir. Diğer türler ise esnek alçı levha ve bizler metrekare başına yaklaşık 5 Euro, akustik yalıtım alçı levha (15 / m2) ve 13 veya 30 mm kalınlığında yalıtım polistireni (6-7 / m2) ile birleştirilmiş alçı levhadır.

Nihai maliyet müdahalenin türüne, kapsamına ve zorluğuna göre değiştiğinden, tüm bu rakamlar henüz bir tahminde bulunmak için yeterli değildir. Bazı somut örnekler ele alırsak şunu söyleyebiliriz: alçıpan duvarTek amacı, özel akustik yalıtım gereksinimleri olmaksızın iki odayı bölmek olan, yaklaşık maliyet Metrekare başına 30 avro.

Alçıpan şömine: fiyatlar ve teklifler

Bir alçıpan şöminenin inşası için maliyetler, gördüğümüz gibi, bir tür yanmaz panel seçmek gerekeceğinden artmaktadır.

Ancak bu durumda, önceden inceleme yapmadan alıntı yapmak imkansızdır. The alçıpanda şöminenin giydirilmesiAslında, bir müdahale gerçekleştirmeden önce dikkatlice değerlendirilmesi gereken bir dizi teknik parametreye bağlıdır, aksi takdirde kısa sürede bozulabilir.

Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için modern şöminelere ayrılmış mini rehberimizi öneriyoruz.

Alçıpan donanımlı duvar maliyeti

Aynı ortamda kalan raflı, nişli, LED spotlu alçıpan bir duvarın metrekare başına maliyeti yaklaşık 40 euro / metrekare.

Alçıpan kitaplık maliyeti

Hakkında yukarı çıkıyor 10 € ile bir duvarın gerçekleştirilmesi için alçıpan kitaplık.

Her durumda, bunlar hala zanaatkârdan zanaatkara ve her şeyden önce İtalya’nın bir bölgesinden diğerine değişebilen gösterge fiyatlarıdır.

Alçıpanda gömme dolaplar: fiyatlar ve fikirler

Prensip olarak, ister basit bir duvar, ister alçıpan bir gömme dolap olsun, yukarıda belirtilen panellerin ve karmaşık mobilyalar söz konusu olduğunda, kişi başına 40 € ile 80 € arasında değişebilen işçilik maliyetini dikkate almak gerekir. metrekare.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.