Amazon Echo: akıllı hoparlörünüzü satın almadan önce modeller, farklılıklar ve bilmeniz gerekenler | Teknoloji

Akıllı konuşmacılar, ev asistanları veya onlara her ne demek istiyorsanız, çağ geldi. Google Home, Apple HomePod ve Amazon Echo burada ve her gün daha fazla yardımcı program ve kabul görüyorlar. Bu yüzden bilmeniz için küçük bir rehberin gerekli olduğuna inanıyoruz Amazon Echo bize hangi olasılıkları veriyor, Y en iyi yankı nedir senin için.

Amazon son zamanlarda akıllı konuşmacılarının haberlerini sundu ve bu da kafanızın karışmasına neden olabilir. hangi Amazon Echo daha iyi ve olasılıklarınıza en uygun olanı.

Endişelenme çünkü açıklayacağız Amazon Echo’nun her birinin hangi özellikleri var şu anda piyasada. Hepsi ortak bir noktadan başlıyorlar, Alexa ses asistanı olarak ve bu anlamda hepsi aynı şeyi yapıyor. Bununla birlikte, fark ayrıntılardadır ve ekranlar, hoparlörlerin boyutu ve kalitesi ve bir Yankıdan diğerine değişen yerleşik protokoller gibi öğeler vardır.

En iyi akıllı konuşmacıyı seçmek, her evde önemli bir karardır. Bu nedenle hangisinin daha iyi olduğuna karar vermeden önce, Google Home ve Alexa arasında karar vermeniz için hazırladığımız bu kılavuzu okuyun.

İçindekiler:

Echo Dot (4. nesil)

En son Echo Dot ile başladık, Alexa cihazı en çok satanlar olmak için tüm oy pusulalarına sahip. Küçüktür, estetiğini koruyarak evin her noktasına yerleştirilebilir ve evdeki çeşitli IoT unsurlarına bağlanabilir.

Birlikte Bu hoparlörlerin normal görünümünü değiştiren küresel şekil Amazon’dan, akıllı asistanlar için bir Truva atı görevi görecek (yine Home Mini gibi), bu teknolojiyi merak eden birçok kişiye izin veren, ancak çok para harcamak istemeyenler, bu tür asistanlarla denemeye başlayın. .

Bu model ve tasarımı sesin önemli ölçüde yükseltilmesine ve oda boyunca dağıtılmasına izin verin daha kolayca. Ayrıca, dört mikrofonu entegre eder ve fiyatına rağmen en ucuzlarından biri ile istediğiniz tüm fonksiyonları yerine getirebilirsiniz.

Şu anda 59,99 Euro’ya satın alınabilir.

Echo Dot (3. nesil)

Önceki versiyonla devam ediyoruz, en ucuz … ve en basit. Tüm Amazon Yankıları Alexa ile çalışır ve beceriler sayesinde herkese aynı türden siparişler verebiliriz. Bunlar, Yankı becerileri olarak işlev gören ve gündemi, hava durumunu, film panosunu, alarmları vb. Kontrol etmemize izin veren ” uygulamalar ” dır.

Bununla birlikte, Echos, Amazon Prime Music kaynağı ve her şeyden önce geniş Spotify kütüphanesi sayesinde müzik çalar olarak da işlev görür. Ve Dot, müzik çalmamıza da izin verse de, bu anlamda listedeki en temel konuşmacılardan biridir.

Ve bu, bizde 41 milimetrelik bir hoparlör Evet, müziği kabul edilebilir bir ses seviyesinde dinlememize izin verecek, ancak Echo Dot’un büyük kardeşlerinin kalitesiyle değil. Ayrıca dört mikrofonlu set sayesinde bizi odanın her yerinden dinleyebilirsiniz veÜst kısımda yerleşik kontroller ile belirli eylemleri manuel olarak kontrol edebiliriz.

Amazon Echo Dot ne tür kullanıcılar içindir? Uyumlu ev otomasyon işlevleri sayesinde evlerini biraz daha akıllı hale getirmek için sesli asistanlarla denemeye başlamak isteyenler, ancak çok fazla harcamak istemeyenler için. Fiyatı 19.99 Euro, ancak şu anda indirimli olarak 19.99 Euro’ya satın alabilirsiniz.

Echo Flex

Echo Flex, yerleşik bir fişe ve Alexa’ya sahip yeni bir akıllı hoparlördür. en ekonomik, kompakt ve çok yönlü alternatif olarak öne çıkıyor. Özellikle akıllı bir hoparlörün işlevlerinden en iyi fiyata ve evin herhangi bir odasına yerleştirme imkanı ile yararlanmak isteyen kullanıcılara yöneliktir.

Amazon Echo Flex, Akıllı Evinizin uyumlu cihazlarını kontrol etmenizi ve Alexa’nın tüm işlevlerinden yararlanmanızı sağlayan 15 mm’lik bir mini hoparlöre sahiptir. Daha ileri mobil veya diğer cihazlarınızı şarj etmek için bir USB bağlantı noktası entegre eder, yanı sıra bir gece lambası. Ayrıca Alexa ile diğer cihazlar üzerinden konuşmak için dahili telefon olarak da çalışır.

Fiyatı sadece 14,99 Euro.

Amazon Echo

Üçüncü nesil Amazon Echo ile seviyeyi biraz yükseltmeye başladık. Tasarım açısından, sanki Dot’un daha büyük bir hoparlörü takılmış gibi, bu tür bir UFO yerine bir silindire sahip olmamıza neden oluyor. Yankı’nın tepesi Nokta ile tamamen aynıdır, ancak çıplak gözle görülemeyen bir fark vardır.

Dot’un dört mikrofonu olduğu yerde, Yankı yedi mikrofona sahiptir ve bu da, odada müzik çalarken bile sesimizi daha iyi tanımamızı sağlar. gürültü giderme teknolojisi.

Teknik detaylarda kaybolursanız ve tek istediğiniz bir Bluetooth hoparlör satın almaksa, bu alışveriş rehberi sizin için mutlaka okunması gereken bir şey olacaktır.

Dijital ev cihazlarını da kontrol edebilir ve Echo Dot’un yaptığı her şeyi yapabiliriz, bu nedenle en büyük fark ses yönüdür, woofer de 76 mm ve tweeter de 20 mm Sesin Dot ile olduğundan çok daha iyi olmasını sağlayan. Üçüncü nesil, 360 derece ses yayını sunmak için Dolby teknolojisine sahiptir.

Amazon Echo hangi kullanıcı içindir? Dolby teknolojisine sahip bir asistan ve ayrıca en temel modelden biraz daha iyi bir hoparlör isteyenler için. Bu en iyi konuşmacı, 99 avroya giden fiyata yansıyor.

Echo Plus

Nüanslar evrenine giriyoruz. Ve bu Amazon Echo Plus, Amazon Echo’ya çok benzer bir cihazdırve bu yıl güncellenmediği için, küçük erkek kardeşine göre farklılıklar azaltıldı.

Echo Plus, aşağıdakiler gibi daha büyük bir hoparlör çifti sunar: bir 76 mm woofer ve 20 mm tweeter. Bu, diğer Echo cihazlarından daha yüksek kalitede müzik çalmamızı sağlayacak ve ayrıca entegre 3,5 mm giriş aracılığıyla başka bir hoparlörü veya hoparlör setini bağlama olanağına sahibiz.

Amazon, Echo Plus’ın ses deneyiminin merkezi olmasını istiyorama aynı zamanda bağlantılı ev. Amazon Echo cihazlarının geri kalanı, Amazon teknolojisiyle uyumlu oldukları sürece farklı prizleri, ampulleri veya diğer akıllı ev öğelerini kontrol edebilir. Örneğin, Amazon fişleri veya Philips Hue ampuller.

Bununla birlikte, Echo Plus özelliği sayesinde yeteneklidir. entegre Zigbee denetleyicisi, tüm akıllı ev cihazlarını aramaktan onları kontrol etmek için. Otomasyona dayalı bir evin en önemli parçasıdır, ancak bundan yalnızca bu senaryoda yararlanabiliriz.

Daha iyi sese ve evin geri kalanını kontrol etme yeteneğine sahip birinci sınıf bir akıllı hoparlör istiyorsanız, Echo Plus sizin seçiminizdir. Tabii ki, fiyat olasılıklara göre ve 149,99 euro fiyatıyla en pahalı Echo (Sub’a sahip değilsek).

Echo stüdyo

Amazon Echo Studio, Alexa ile yeni akıllı konuşmacıdır özellikle ses tutkunlarına yönelik. Her odaya otomatik olarak uyum sağlayan yüksek kaliteli ses sunduğu için en yüksek ses kalitesine sahip modeldir.

Bu cihaz, üç adet 50 mm orta kademe, 2 mm tweeter ve 133 mm woofer ile donatılmıştır. O zamandan beri buna teşekkürler Dolby Atmos ve Dolby 5.1 teknolojisine sahiptir, yüksek kaliteli surround ses sağlayabilir.

Echo Plus gibi, tüm ev cihazlarınızı sesinizle kontrol etmek için yerleşik bir Zigbee dijital ev denetleyicisine sahiptir ve Fire TV Stick 4K veya ikinci nesil Fire TV Stick ile kablosuz olarak bağlanabilir.

Echo Studio, 7 Kasım’da İspanya’da satışa çıkıyor ve fiyatı 199,99 euro.

Yankı Gösterisi 5

Amazon Echo Show 5 tamamen farklı bir ürün. Evet, Alexa’ya sahip, ancak daha çok Lenovo Smart Display veya Google Hub gibi diğer ev asistanlarına odaklanıyor. Ancak Google’ın aksine Show 5 video görüşmeleri yapabilir.

Echo Show 5, iki farklılaştırıcı faktöre sahip akıllı bir yardımcıdır. Bir yandan oturma odasında siyah bir silindir istemeyenler için çok ilginç bir boyut, ancak Dot’tan biraz daha fazla işlevsellik.

Öte yandan, bize farklı unsurlarla ilgili bilgilerin yanı sıra görüntülü görüşme yapma imkanı Dört mikrofonu ve ön tarafa yerleştirilmiş kamerası sayesinde.

En iyi Amazon müzik çalar değilHarici hoparlörler bağlayabilsek de hoparlörü fazla bir şey vermediğinden işlevi başka. Yukarıda bahsedilen görüntülü görüşmeleri yapabilir, en son film fragmanlarını görebilir, hava durumu bilgilerini ve diğer yetenekleri dedikleri gibi ekranda görebiliriz.

Sonunda, basit bir asistan isteyen ancak Echo Dot’un sunduğundan daha fazlasını arayanlara yönelik başka bir cihaz türüdür. Ekran devreye giriyor.

Ah! Ve kendimizi bir film izlerken görmesek de Prime Video videosunu oynatabilir … Fiyatı 74,99 Euro.

Yankı Gösterisi 10

İncelemeyi daha geniş ekrana sahip üstün bir model ve isteyenler için bitiriyoruz. Bir Echo hoparlörünün kalitesinden ve en iyi resim olan Echo Show 10’dan tam olarak yararlanın.

Bu hoparlörün ekranı var HD çözünürlük, 13 MP kamera, mikrofon ile 10,1 inç… ve özgün tasarımı sayesinde odada ilerlerken bizi takip ediyor.

Çalışması bu cihazlarda olağan bir işlemdir ve onunla tarifleri takip edebilir, internetten bilgi talep edebilir, hava koşulları, görüntülü görüşme yapabilir, Prime Video izleyebilir ve tabii ki bir saniyeyi bile kaçırmazsınız. Nerede olursanız olun sizi takip edecek dönüşü sayesinde. Ek olarak, cep telefonunuza bağlayabilir ve kameranın arkasından bak sen evde değilken

Echo Show 10’u 249 Euro’ya kısa sürede satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.