Quantcast

Android telefonunuzu bir bilgisayara bağlama

Bağlı dizüstü bilgisayar ile bahçede adam

Evlerimizin dışında özgürce çalışabildiğimiz normal bir dünyada, güvenilir bir internet bağlantısı bir zorunluluktur. Bir erişim noktası açma ve hareket halindeyken çalışma yeteneği rakipsizdir. Eskiden karmaşık kablolar ve özel uygulamalar içeriyordu, ancak o günler geride kaldı. Şimdi, sadece bir telefona, bilgisayara ve bir şarj kablosuna ihtiyacınız var. İşte Android telefonunuzu Windows bilgisayarınıza bağlamanın birkaç kolay yolu.

Ayrıca bakınız: Şu an için en iyi mobil erişim noktası planları

Elbette, bunun işe yaraması için verilere erişmeniz gerekecek. Bu ister kablolu bir bağlantı, ister bir erişim noktası kurmak anlamına gelse de, zaten bol miktarda veriye sahip olma şansınız yüksektir. Şimdi, sizi telefonunuzu ve bilgisayarınızı bağlamanın en yaygın üç yolundan geçireceğiz. Bağlanmaya hazır mısınız? Hadi gidelim.

USB üzerinden tether

Bilgisayarınızı USB ile bağlayın

Kredi: Edgar Cervantes / Android Kurumu

Bilgisayarınızı internete bağlamanın en hızlı yolu bir USB bağlantısı kullanmaktır. Aynı zamanda ekstra donanım gerektiren tek yöntemdir – ancak bu yalnızca telefonunuzun şarj kablosudur. Başlamak için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız yeterlidir.

 1. Bağlandıktan sonra şuraya gidin: Hotspot ve Tethering Android Sistem açılır menüsündeki menü. Geçiş yap USB bağlama seçeneği Açık.
 2. Şimdi, bilgisayarınız yeni bağlantı kaynağını onaylamalıdır. Kullanılabilir olduğunda, diğer bağlantılarda yaptığınız gibi ağı seçmeniz yeterlidir.

Wi-Fi üzerinden tethering

Wi-Fi kullanarak bilgisayarınızı bağlayın

Tüm Android cihazlarda, internet erişiminizi paylaşmanın muhtemelen en basit yolu olan yerleşik bir Wi-Fi ortak erişim noktası bulunur. Ne yazık ki, bir hotspot planı için ödeme yapmıyorsanız, bazı operatörler bu özelliği engeller. Yine de bir çözüm olarak cihazınızı her zaman rootlayabilir veya daha pahalı bir plana yükseltebilirsiniz. Wi-Fi bağlantınızı etkinleştirmek için ihtiyacınız olan adımlar şunlardır:

 1. Ayarlar uygulamanızın aynı Ağ ve İnternet bölümüne gidin.
 2. Bulun ve açın Hotspot ve Tethering Menü.
 3. Şimdi dört seçenek görmelisiniz – Wi-Fi hotspot, USB tethering, Bluetooth tethering ve Ethernet tethering. Seçin Kablosuz bağlantı noktası ve değiştir Açık.
 4. Verilerinizin güvenliğini sağlamak için ortak erişim noktanızın adını ve şifresini de değiştirebilirsiniz. En iyi koruma için güvenliğinizi WPA2 PSK’da tutmaya dikkat edin.
 5. Artık dizüstü bilgisayarınızı, tabletinizi veya başka bir cihazı, diğer Wi-Fi ağlarında olduğu gibi ortak erişim noktasına bağlayabilirsiniz. Hotspot’unuzu tekrar olarak değiştirmeyi unutmayın Kapalı verilerinizi korumayı bitirdiğinizde.

Ayrıca bakınız: Android’de bir mobil erişim noktası nasıl kurulur

Bluetooth ile Tether

Bluetooth üzerinden tether dizüstü bilgisayar

Bilgisayarınızı Android cihazınıza bağlamanın son bir yolu da Bluetooth’dur. Elbette, ikisini eşleştirmek için fazladan bir adım atmanız gerekiyor, ancak her zaman yeni Bluetooth cihazları bağlıyoruz. Adımlar o kadar zor değil, bu yüzden bilmeniz gerekenler:

 1. Windows 10 dizüstü bilgisayarınızda ayarlar menüsünü açın ve Bluetooth ayarlarına gidin. Bilgisayarınızın Keşfedilebilir olarak ayarlandığından emin olun.
 2. Telefonunuzda Bluetooth ayarlarına gidin ve bilgisayarınızın görünmesini bekleyin. Bu, her ihtimale karşı bilgisayarınız için benzersiz bir isme sahip olmanın yardımcı olabileceği yerdir.
 3. Şimdi, her iki cihazda eşleştirme istemini seçin.
 4. Telefonunuz dizüstü bilgisayarınızla eşleştirildikten sonra, ayarlara gidin ve Ağ ve İnternet Bölüm. Aç Hotspot ve Tethering seçenekler ve geçiş Bluetooth internet paylaşımı -e Açık.
 5. Bilgisayarınıza geri dönün, Bluetooth simgesine sağ tıklayın ve Kişisel Alan Ağına Katılın. Bu yeni bir menü açmalıdır.
 6. Kullanarak Bağlan açılır menü ve seçin Erişim noktası. Şimdi internete bağlı olmalısınız.

Hepsi bu kadar! İnternete girmek için birkaç dakika içinde bu üç yöntemden herhangi birinin üstünden geçebilmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.