Anket: Telefonunuzun pil tasarrufu modunu hiç kullanıyor musunuz?

Google Pixel 5 - Huawei P40 Pro - Sony Xperia 5 II - Samsung Galaxy S20 Plus

Kredi: Robert Triggs / Android Kurumu

Birçok telefonun, birkaç saatlik kullanım süresini uzatmak için bir çeşit pil ömrü uzatma modu vardır. Bu süreçte sık sık bazı yaratıkların rahatlığından vazgeçmeniz gerekir, ancak ayar, fişe takmanın pratik olmadığı uzun günlerde çok önemli olabilir. Bu, bir pandemi sırasında bile doğrudur – bir pil tasarrufu modu, bir hafta sonu boyunca bağlı kalmanın anahtarı olabilir örneğin kamp gezisi.

Ancak bu pil tasarrufu modunu ne sıklıkla kullandığınız büyük ölçüde değişebilir. Enerjiyi korumaya kararlıysanız veya cihazınızdaki her son ons performansı sıkıştırmaktan kaçınmaya kararlıysanız bunu her zaman kullanabilirsiniz. Ve sonra arada herkes var – bunu bir tutam içinde veya haftada birkaç kez kullanabilirsiniz. Tercihiniz nedir?

Lütfen bekle..Anket yükleniyor

Telefonunuzun tükenme tehlikesi olmasa bile, pil tasarrufunu sık sık kullanmak için yapılması gereken tartışmalar vardır. Çoklu görev yapmıyorsanız ve sürekli bir bildirim barajına ihtiyaç duymuyorsanız, neden telefonunuzun tam kapasite ile çalışmasını sağlayasınız? Sizi yalnızca bu kadar sık ​​fişe takmaktan kurtaramaz, aynı zamanda şarj döngülerinin sayısını azaltarak telefonunuzun ömrünü uzatabilir.

Yine de böyle modları kullanmakta isteksiz olduğunuz için sizi suçlamayacağız. Şarj cihazından nadiren uzaktaysanız, pil tasarrufu yapmanın pek bir anlamı yoktur. Kendinizi kısalttığınızı da hissedebilirsiniz. Cihazı kasıtlı olarak dizginlerseniz hızlı bir telefonun ne anlamı var? Ödünsüz bir deneyim istiyorsanız, sık sık yapılan kontör yüklemeleri fiyatına değebilir.

Daha fazla oku: Telefonumun pili neden bu kadar hızlı bitiyor?

Ve bir pil tasarrufu modunun giderek gereksiz hale gelebileceğini unutmayalım. Google’ın Pixel 5 gibi orta büyüklükteki bir telefon bile bir şarjla iki gün dayanabildiğinde, uzun ömürlülük konusunda endişelenmeyebilirsiniz. Telefonunuzun pil tasarrufu seçeneklerini kullanmazsanız, bu modern teknolojinin bir zaferini temsil edebilir.

Yorumlarda nasıl hissettiğinizi bize bildirdiğinizden emin olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.