Apple Fitness Plus hakkında bilmeniz gerekenler

Kol 5'te Apple Watch series 6

Kredi: David Imel / Android Kurumu

Apple Fitness Plus, aylık 9,99 ABD doları karşılığında rehberli egzersiz videoları kataloğu sağlayan yepyeni bir platformdur. Hizmet, bazı benzersiz özellikler sağlamak için Apple Watch’a güveniyor ve Cupertino şirketi, diğer iyi kurulmuş fitness platformlarından ayırmak için yeterli olacağını umuyor.

Ancak bu yeni teklif gerçekten göze çarpacak kadar yeterli mi? Kim erişime sahip olacak? Ve ne tür içerik bekleyebilirsiniz? Okuyun ve Apple Fitness Plus hakkında bilmeniz gereken her şeyi gözden geçirelim.

Apple Fitness Plus nedir?

Apple’ın yeni ürününü diğerlerinden ayıran şey, Apple hizmetleri tarafından sağlanan verilere ve Apple Watch ile bir dizi entegrasyona dayalı kişiselleştirilmiş önerilerin dahil edilmesi.

Bu sen demek yapmak çalışması için bir Apple Watch’a ihtiyacınız var. Özellikle, bir Apple Watch Series 3 veya sonraki bir modeline ihtiyacınız olacak. Üzgünüz, Apple Watch 2 sahipleri! Ve Android kullanıcıları.

Ayrıca, iOS 14.3’e güncellenmiş bir iPhone 6s veya daha yenisine ya da iPadOS 14.3’e güncellenmiş bir iPad Air 2 veya sonraki bir sürümüne ihtiyacınız olacak. Sahip olduğunuz cihazdan bağımsız olarak, Apple’ın Fitness uygulamasının da yüklü olması gerekir.

Videolar, önceki egzersiz geçmişinize göre önerilmektedir. Çok fazla HIIT yapma eğilimindeyseniz (ve bunu Apple Health ile kaydettiyseniz), muhtemelen her şeyden önce HIIT egzersizlerinin önerildiğini göreceksiniz. Apple ayrıca normdan kopuşu temsil eden egzersizler önerecek.

Elbette Apple Fitness Plus, diğer premium fitness uygulamalarında görmeye alıştığınız tüm özellikleri de içerir. Antrenmanları antrenöre, antrenman türüne, süresine vb. Göre filtreleyebileceksiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan herhangi bir ekipman hakkında ön uyarı alacaksınız (ve tüm seçenekler için çok sayıda video olmalı).

Apple Fitness Plus ne zaman başlayacak?

Apple Fitness Plus şu anda ABD’de mevcuttur. Ayrıca İngiltere, Avustralya, Kanada, İrlanda ve Yeni Zelanda’da da mevcuttur. Şirket yakında Hindistan da dahil olmak üzere daha fazla bölge için lansman tarihlerini açıklayacak. Apple Fitness Plus, Apple One’ın bir parçası olarak da mevcuttur.

Apple Watch ile Apple Fitness Plus entegrasyonu

apple watch series 6 incelemesi egzersiz ekranı gps çalıştıran

Kredi: Jimmy Westenberg / Android Kurumu

Apple ürünlerinde sıklıkla olduğu gibi, burada da bol miktarda eşzamanlılık var. Örneğin Apple Watch, ekrandaki eylemi kontrol etmek için uzaktan kumanda olarak kullanılabilir.

Oturumlar ayrıca Apple Watch tarafından otomatik olarak günlüğe kaydedilir, yani doğru antrenman türünü ayarlamak için zaman harcamanıza gerek kalmaz.

Apple Fitness Plus’a iOS’taki App Store’dan veya bir Apple TV’den erişilebilir. Apple TV rotasına giderseniz, Apple Watch’unuzu takıyor olmanız koşuluyla, herhangi bir Apple TV’den hesabınıza erişebilirsiniz. Örneğin bir otelde kalıyorsanız bu yararlı olabilir.

(Aslında kaç otelin Apple TV’si olduğundan emin değilim. Hiç görmedim… Belki de bu bir Amerikan meselesi mi? Ya da sadece yanlış otellerde kalıyorum. Yorumlarda bana bildirin!)

Kalp atış hızınız ve geçen süre de hem saatinizde hem de ekranda gösterilecektir. Aynı şey egzersiz halkanızı kapatmak veya saatinizden diğer ilgili bildirimleri almak için de geçerlidir. Her şey sinerji ile ilgili, bakın!

Apple Watch hakkında daha fazla bilgi edinin

Apple Fitness Plus ve diğer egzersiz platformları

Egzersiz hizmetleri yeni bir şey değil. Kullanıcılar alternatif olarak FIIT ve IFIT gibi seçeneklere yönelebilirler. Aslında, ikincisi için bir dizi egzersiz yaptım! Ayrıca en iyi evde fitness yayın hizmetleri için bir rehber hazırladık, bu nedenle daha fazla ilham arıyorsanız, buna bir göz atın. Ayrıca okuyuculara, YouTube’da pek çok harika, ücretsiz egzersiz programı bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ayrıca bakınız: Android için en iyi sağlık uygulamaları

Birçok fitness hizmeti akıllı saatler, kalp atış hızı monitörleri ve hatta koşu bandı ve kürek gibi makinelerle senkronize olacaktır. Apple’ın masaya getirdiği hiçbir şey o kadar yeni değil. Bu, Apple’da “hepsi bir arada” olmanın sağladığı kolaylıktan daha fazlası. Zaten Apple ürün ve hizmetlerinde hepsi bir arada iseniz, bu yeterli olabilir.

Apple’ın masaya getirdiği hiçbir şey o kadar yeni değil.

Rehberli bir antrenmanı takiben, doğru kullanıcı türü için kesinlikle faydaları vardır. Bu sadece belirli hareket türleri için ilham vermekle kalmaz, aynı zamanda motivasyon ve rehberlik de sağlayabilir. Bununla birlikte, hiçbir şey bir antrenörden doğrudan eğitim almaktan daha iyi olamaz – sizi tekniklerle belirlemenize ve sonuçları gördükçe (veya görmedikçe) eğitiminizi ayarlamanıza yardımcı olabilirler.

Dahası, çok deneyimli olanlar veya belirli sporlar için eğitim alanlar, genellikle daha özel, dönemselleştirilmiş programlarla daha iyi performans gösterirler. Ancak aradığınız hızlı bir egzersizse, Apple Fitness Plus büyük olasılıkla size sunacaktır.

Buna değer mi?

Apple Watch Fitness İzleyici

Antrenman videolarının değeri, söz konusu videonun kalitesine bağlıdır. Bu yeni platformda kazananların duds’a oranı tam olarak neye benziyor, göreceğiz!

Antrenman videolarının değeri, söz konusu videonun kalitesine bağlıdır.

Tüm söylenenlerle birlikte, 9,99 $ bana biraz pahalı görünüyor. Bir aylık ücretsiz deneme olduğu görüldüğünde, denemekte hiçbir sakınca yoktur.

Fiyat, diğer benzer uygulamalarla da rekabetçi. Ne kadar mesafe alacağınız muhtemelen çok öznel olacaktır. Sonuçta, bu hizmetin değeri, Apple’ın ne sıklıkla kaliteli egzersizler ve yeni özellikler eklediğine bağlı olacaktır.

Diğer SSS’ler

S: Apple Fitness Plus Hindistan’a gelecek mi?
A:
Apple henüz bir lansman tarihi açıklamamış olsa da, Apple Fitness Plus Hindistan’a gelecek.

S: Apple Fitness Plus ücretsiz mi?
A: Hayır. Ancak, bir aylık ücretsiz deneme var.

S: Apple Fitness Plus’ın maliyeti nedir?
A:
Apple Fitness Plus aylık 9,99 ABD dolarıdır. Apple One’ın bir parçası olarak da mevcuttur.

S: Herhangi bir özel ekipmana ihtiyacım var mı?
A: Her antrenmanın farklı gereksinimleri vardır. Hiç ekipman gerektirmeyen çok sayıda egzersiz var.

S: Apple Fitness Plus Android’de kullanılabilir mi?
A: Yazarken değil.

Sonraki: Satın alabileceğiniz en iyi GPS koşu saatleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.