Araç Masraflarından Tasarruf Etmenin Yolları

Araç sahipliği muhtemelen bütçenizdeki en büyük harcamalardan biri olmaya devam edecek, ancak otomobille ilgili harcamalarda büyük miktarda para biriktirmenin yolları var. Maliyetleri düşürmenin hızlı bir yolu, posta kodunuz için en iyi fiyatları bulmanıza yardımcı olabilecek bir araba sigortası karşılaştırma web sitesi kullanmaktır.

Hayatınıza maliyet tasarrufu sağlayan taktikler uygulamak için çalışmak akıllıca, böylece nakit tasarrufu yapabilirsiniz. İşte bugün para biriktirmeye başlamanın birkaç kolay yolu!

Yeni Araba Alımları

Bir ev satın almanın dışında, yeni araç satın alımları çoğu zaman insanların yaptığı bir sonraki en büyük işlemdir. Maalesef araba satın alırken insanların yaptığı birçok hata var.

Arabaları her iki yılda bir takas etmek yerine beş yıl veya daha fazla tuttuğunuzdan emin olun. Araba değerleri hızla değer kaybettiğinden, arabanızı sık sık takas ederseniz, para kaybedersiniz.

Daha küçük araba modelleri satın almak da akıllıca. Sadece daha ucuz olmakla kalmazlar, aynı zamanda daha hafiftirler, böylece daha iyi gaz kilometre ve daha ucuz sigortaya sahip olursunuz.

Araba satın almayı seviyorsanız ve araba sevginizden para kazanmak istiyorsanız, bir izleyici kitlesi oluşturmak ve pasif bir gelir akışı oluşturmak için bir araba parçaları işine başlayabilir veya arabalar hakkında yazabilirsiniz.

Araç Bakımı

Bir süredir kullandığınız bir arabayı hurdaya çıkarmaya karar verirseniz ve yenisini alırsanız, aylık araba ödemesini, sigorta primlerini ve benzini ödemeniz gerekecektir. Ayrıca muhtemelen bazı bakım masraflarınız da olacaktır.

Bu masrafların hafifletilmesi için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Aracınızı doğru şekilde ayarlayın, yağını her 3000 milde bir değiştirin, her ay arabanızın hava filtresini kontrol edin ve yalnızca kullanıcı el kitabınızda tavsiye edilen gazı kullanın.

Lastik basıncınızı düzenli olarak kontrol etmeyi ve lastikleri her yıl bir kez dengelemeyi unutmayın.

Benzin

Açıkçası daha düşük gaz fiyatları için pazarlık edemezsiniz, ancak gaz giderlerinizi düşürmek için bazı şeyler yapabilirsiniz. Tam servisi tercih etmek yerine kendi benzininizi pompaladığınızdan emin olun.

Ayrıca, pompanın üzerindeyken benzin deponuzu doldurmanıza da gerek yoktur – gaz bitebilir ve kullanılmayabilir, bu da paranızı boşa harcar.

Buradan Oraya Ulaşım

Nakit tasarrufu yapmak için araba paylaşımı yapmayı düşünün. İşe gidip gelmeniz her gün 20 mil ise, ayda 20 ABD doları tasarruf edebilirsiniz. Araba paylaşımı yalnızca benzinden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda arabanıza koyduğunuz kilometreyi de azaltarak yağ değişimi gibi masrafları azaltır.

Yakıt tüketen ekonomik olmayan sürüş alışkanlıklarını atlamaya çalışın. Gaza basmak yerine, yavaşça hızlanın. İleriye bakın ve trafiği izleyin, böylece yavaşlamayı öngörebilir, mümkün olduğunda kayabilir ve otoyolda sürerken sabit bir hızı koruyabilirsiniz.

Fazladan yerlere gitmemek için ileriyi düşündüğünüzden emin olun – okul öncesi ve bakkal gibi işleri birleştirin ve geri adım atmamak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Araba sigortası

Bir araba sahibi olmakla ilgili en büyük masraflardan biri, özellikle sürüş geçmişiniz mükemmel değilse, araba sigortasıdır. Paradan tasarruf etmenize yardımcı olmak için ne yapabileceğini görmek için sigorta acentenizle konuşabilirsiniz.

Arabanızın yaşına bağlı olarak, çarpışmayı düşürme ve kapsamlı bir kapsama alanına sahip olabilirsiniz. Hangi kararın en iyi olduğu konusunda profesyonel bir rehberiniz olsun.

Ayrıca, 25 yaşın altında bir lise veya üniversite öğrenciniz varsa, öğrenci indirimleri istemeyi de düşünmelisiniz.

Araba sahibi olmak genellikle pahalıdır, ancak gereklidir. Paranızı ait olduğu banka hesabınızda tutmanıza yardımcı olması için bu uygulaması kolay ipuçlarına ve püf noktalarına dönün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.