Reklamı kapat
Reklamı kapat
Haberin Merkezi
Haberin Merkezi

Arçelik çamaşır makinesi kazan dönmüyor

Çamaşır makinesi kazadönmüyorsa ne yapılmalı Bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen kendinizi bu rahatsız edici durumda buldunuz: Çamaşırlarınızın yıkama programını başlattınız ama bir noktada çıngırak gibi garip bir ses duydunuz … ve sonra Arçelik çamaşır makinesi kazan durdu . Büyük sorun! Dönmeyen bir çamaşır makinesi kazan, çalışmayan bir çamaşır makinesini söylemekle aynıdır. Ancak umutsuzluğa kapılmadan önce bekleyin, sorun başlangıçta düşündüğünüzden daha az ciddi olabilir. Özet […]

05 Ağustos 2021 - 14:28 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi. A+A-

Arçelik çamaşır makinesi kazan dönmüyor

Çamaşır makinesi kazadönmüyorsa ne yapılmalı

Bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen kendinizi bu rahatsız edici durumda buldunuz: Çamaşırlarınızın yıkama programını başlattınız ama bir noktada çıngırak gibi garip bir ses duydunuz … ve sonra Arçelik çamaşır makinesi kazan durdu . Büyük sorun! Dönmeyen bir çamaşır makinesi kazan, çalışmayan bir çamaşır makinesini söylemekle aynıdır. Ancak umutsuzluğa kapılmadan önce bekleyin, sorun başlangıçta düşündüğünüzden daha az ciddi olabilir.

Özet

 • Çamaşır makinesi kazandönmüyor
 • Arçelik Çamaşır makinesi tamburu neden kırılır?
  • Kemer sorunları
  • kasnak arızası
  • Çamaşır makinesi motor arızası
 • Arçelik Çamaşır makinesi tamburunun kırılmasına yönelik çözümler
 • Çamaşır makinesi tamburu nasıl onarılır
  • Çamaşır makinesi tamburu elle bile dönmüyor
 • Çamaşır makinesi tamburunun frenli olduğu anlaşılıyor mu?
 • Çamaşır makinesi tamburu ses çıkarıyor mu?
 • Çamaşır makinesi açılıyor ama açılmıyor: ne oluyor?
 • Çamaşır makinesi tamburunun kilidi nasıl açılır?
 • Çamaşır makinesi tamburunu döndürmek zor, neden?

Çamaşır makinesi kazan dönmüyor

Sepetiniz sıkışmış gibi gözüktüğü ve elle bile dönmeyebileceği için arkadaşlarınıza ne yapacaklarını sordunuz, arkadaşlarınız eski cihazınızı atıp yenisini almanızı önerdiler. Cihazınız artık garanti kapsamı dışında olduğundan, cazibe güçlüdür .

Ama biraz bekleyin. Yeni bir çamaşır makinesi satın almak en iyi çözüm olmayabilir. Aslında, kesinlikle değil. Sıklıkla tıkanmış sepetle ilgili sorunlar önemsizdir ve bir teknisyen size kısa sürede yardımcı olabilir. Birkaç Euro ile yakın zamana kadar size aşılmaz görünen bir sorunu çözebilirsiniz.

Get eski Arçelik çamaşır makinesi tamir ve olacak kesinlikle tasarruf . Her şeyden önce paradan tasarruf edeceksiniz. Bir onarım, özellikle de dönmeyen bir tamburunki kadar yaygınsa, çok pahalıya mal olmaz. Ayrıca zamandan da tasarruf edeceksiniz, yeni bir model seçmek için mağazaya gidip eve getirilmesini beklemenize gerek kalmayacak ve yine de takılmasını beklemeyeceksiniz. Sonunda çevre dostu ve eko-sürdürülebilir bir seçim yapacaksınız . Hala çalışabilecek bir cihaz gibi bertarafı zor olan herhangi bir atık, çevre için büyük bir yüktür. İyi bir teknisyene emanet edilen iyi bir cihaz, beklentilerin ötesine geçebilir ve eskisinden daha iyi çalışabilir.

Gelecekte, iyi bir bakım, belki de periyodik kontroller, çamaşır makinenizin uzun ve iyi hizmet ömrünü garanti edecektir. Sık sık tamir etmek en iyi seçimdir ve bunu kolayca görebilirsiniz.

Sonuç olarak: sorumlu olun ve her şeyin kaybolmadığını bilin, gerçekten de çamaşır makineniz yakında yeni gibi olacak. Ancak , çamaşır makinesi kazan dönmediğinde ne yapacağımızı ve ayrıca çamaşır makinesi tamburunun neden sıkıştığını görelim .

Çamaşır makinesi kazan neden kırılır?

Dönmeyen bir çamaşır makinesi kazan , çeşitli faktörlerin neden olabileceği bir sorundur. Bu faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Yerinden kayış
 • Kemerin kırılması
 • kasnak arızası
 • Çamaşır makinesi kapı anahtarı arızası
 • motor arızası

Kemer sorunları

Sepet tıkanıklığının en yaygın ve yaygın nedeni , kayışın hasar görmesi ve hatta kayışın kendisinin kopmasıdır. Aslında kayış, sepetin dönmesinden sorumludur.

Çamaşır makinenizin gerçekten sorunlu kayıştan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edebilirsiniz . Nasıl? Sadece çamaşır makinenizin kapağını açın ve kazan tek elle döndürmeye çalışın. Sepet elle boş ve herhangi bir direnç göstermeden dönüyorsa, kemer kesinlikle kopmuştur. Sadece arızayı onarmak için değiştirilmesi gerekecektir.

Ayrıca tambur elinizle serbestçe dönse bile çamaşır makinesi kayışı tamamen kırılmayabilir. Aslında, kayışın konumundan kayması ve daha sonra yerine geri yerleştirilmesi olabilir, çamaşır makinesi değiştirmeye bile gerek kalmadan normal çalışmasına dönecektir.

Kırık bir kayışın nedenleri çeşitli olabilir. Kırılmalara bazen çamaşır makinesi amortisörlerinin çalışmaması, bazen de cihazın normal aşınması ve yıpranması neden olur.

kasnak arızası

Çamaşır makinenizin tamburunun dönmemesinin bir başka nedeni de kasnak arızası olabilir. Aksi takdirde, çamaşır makinesi kapak anahtarının arızalanmasının bile tamburun tıkanmasına neden olduğunu bilmekte fayda var.

Çamaşır makinesi motor arızası

Elbette bir motor arızası bile çamaşır makinesi tamburunun arızalanmasına neden olabilir.

Çamaşır makinenizin sorunu kayışın yerinden kayması değilse, en akıllıca hareket bir uzman çağırıp yardım almaktır. Birkaç adımda uzman bir teknisyen size yardımcı olacaktır.

Çamaşır makinesi tamburunun kırılmasına yönelik çözümler

Artık dönmeyen bir sepetin tüm nedenlerini okudunuz, bakalım problemin çözümleri nelermiş. Çamaşır makinesi tamburu kırılırsa ne yapmalı? İlk olarak, üzülme. Şimdiye kadar anlayacaksınız, bu tamamen çözülebilir bir problem.

Sepeti yukarıda anlatıldığı gibi elinizle çevirdikten sonra yapılacak ilk şey kayışı kontrol etmektir. Kayış yerinde değilse, geri getirmeyi de deneyebilirsiniz. Ancak kırılırsa veya kayışla ilgili herhangi bir sorun görmeseniz bile yapılacak en iyi şey bir teknisyen çağırmaktır.

Çamaşır makinesi kazan nasıl onarılır

Bir sorunun nedenini tahmin etmek onu daha da kötüleştirebilir. Ayrılma motivasyonu tam olarak anlaşılmadıysa, “kendin yap” iyi sonuçlara yol açmaz. Ayrıca sepetin kırılması, gördüğümüz gibi çeşitli faktörler tarafından belirlenebilir ve bu nedenle cihazınıza zarar verme riskiniz olmaz . Öte yandan uzman bir göz, sepetteki hataya neyin sebep olduğunu size kesin olarak söyleyebilecektir. En kısa sürede ve (gerekirse) doğru yedek parçalarla çamaşır makineniz tekrar kusursuz bir şekilde çalışmaya başlayacaktır.

Cihazınız zaten garanti kapsamı dışında olsa bile , SulSicuro’nun sertifikalı teknisyenleri size nasıl yardımcı olacaklarını bilecektir. Artı SulSicuro’nun ihtiyaç duyabileceğiniz orijinal yedek parçalar için 24 ay garantisi. Profesyonel bir uzmandan bir ziyaret rezervasyonu yapmak için sadece birkaç tıklamanız yeterlidir ve 48 saat içinde ihtiyacınız olan teknik desteği alacaksınız.

SulSicuro’yu her zaman arayabilirsiniz, servis haftanın 7 günü çalışıyor.Her bütçeye uygun hızlı, etkili ve uygun maliyetli yardım almak ister misiniz? Vakit kaybetmeyin, hemen bizimle iletişime geçin.

Çamaşır makinesi tamburu elle bile dönmüyor

Gördüğümüz gibi sepet kilidi ile karşılaştığınızda sorun kayış, kasnak veya motorda olabilir. İkincisiyle ilgili bir hata olduğundan emin olmak için basit bir test yapabilirsiniz: kapıyı açın ve sepeti bir elinizle çevirmeye çalışın. Çevirdiğiniz yöne bakmaksızın sabit kalıyorsa veya sadece hafif bir hareket yapabiliyorsa, motor arızalı olabilir. Daha da güvenli olmak için, çamaşır makinesinin arkasına erişmeniz ve tamburun bloke olması için kasnak ile kazan arasına herhangi bir ara parçasının sıkışmadığını kontrol etmeniz gerekir. Değilse, probleminizden motor sorumludur.

Pratikte, çamaşır makinesinin kazan elle bile dönmediğinde, cihazınızın motorunun bloke olduğunu güvenle anlayabilirsiniz.

Motorun çalışmadığına dair daha fazla kanıt elde etmek için, ona “ulaşmanız” ve döndürmeye çalışmanız gerekir. Yapamazsanız, eridiği sonucuna varabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için makineye giden gücü kesmek ve kayışı dışarı çıkarmak gerekir. Örümceği kayışı çıkardığınız tarafa doğru çevirerek, kayışın tabanı artık motor kaplini üzerinde olmadığından sepeti çevirebilmelisiniz. Bu noktada dediğimiz testi yapabilirsiniz.

Zaman ve aşınma , piyasadaki en iyi çamaşır makinesinin motorunun işleyişini de tehlikeye atabilir . Yeni bir motor satın alıp kırılan parçayı yenisi ile değiştirerek çözülen bir problemdir.

Yedek parçayı aldıktan sonra eski motoru çıkarmanız gerekir, ancak önce güç konektörünün klipsini açmanız gerekir. Dışarı doğru itin ve çekebilecek duruma gelene kadar yavaşça bir yandan diğer yana hareket ettirin. Ardından motoru bloke eden vidaları ve vidaları sökün, alın ve çıkarın. Bu noktada tüm işlemleri tersten yapmanız yeterlidir. Çok mu karmaşık görünüyor? Aslında bu tür hassas işlemler , garanti dışı bir çamaşır makinesinin tamiri konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir teknisyenin ellerine bırakılmalıdır .

Bizimle SulSicuro’dan iletişime geçebilirsiniz !

Size en üst düzeyde profesyonelliği garanti etmenin yanı sıra, en büyük ev aletleri üreticilerinden bazılarıyla iletişim halindeyiz. Bu, sizin için orijinal yedek parçaları kurtarmamızı sağlar. Bu yüzden Whirlpool, Hotpoint, Hotpoint-Ariston, Indesit, Ignis, Bauknecht çamaşır makineniz için bizimle iletişime geçmekten ve sorununuzla ilgilenmekten çekinmeyin! Birlikte mümkün olan en etkili ve ekonomik çözümü arayacağız.

Çamaşır makinesi tamburunun frenli olduğu anlaşılıyor mu?

Bir cihaz zamanla aşınabilir. Bunun olması tamamen normaldir. Bu nedenle, her zaman nasıl çalıştığına dikkat etmek ve herhangi bir anormallik olup olmadığını fark etmek önemlidir. Örneğin bir çamaşır makinesinde sıkma devrinde bir yavaşlama veya gerçek bir tambur bloğu fark edebilirsiniz.. İlk durumda, cihazın gürültü ve titreşimlerinin artmasını beklediğiniz yerde, yavaşladığını fark edersiniz. Bu işareti görmezden gelmeyin ve hemen çamaşır makinenizin bozulup bozulmadığını anlamaya çalışın. Öte yandan, tıkırtı gibi garip bir ses duyarsanız, arızanın muhtemelen çoktan meydana geldiğini bilin. Tamburun tıkanmasına veya arızalanmasına yol açan çeşitli nedenler olabilir. En yaygın sorunlardan biridir, ancak birkaç nedene kadar izlenebilir. Bu, tamburun dönmesine izin veren kayışta bir yırtık olabilir. Bu durumda, değiştirilmesi gerekir. Ancak sorun elektronik karta, cihazın dahili motoruna veya debriyaj arızasına da bağlı olabilir. Bu durumlarda, çeşitli değiştirmelerde size yardımcı olması için sertifikalı bir teknisyen çağırmalısınız.

Çamaşır makinesi kazan ses çıkarıyor mu?

Çamaşır makinesi kesinlikle sessiz bir cihaz değildir. Ancak, sesler ve gürültüler var. Çamaşır yıkarken alışık olduğunuz arka plan sesini duymak başka, alışılmadık ve ani sesleri duymak başka. Genellikle, cihazınızın çıkardığı sesler aniden kesildiğinde, bir sorun olduğu anlamına gelir. Çamaşır makinesi tamburu neden dönmüyor Gürültülü bir çamaşır makinesi aşağıdakilerin bir belirtisi olabilir: aşınmanın neden olduğu deformasyon nedeniyle yanlış yerleştirilmiş kapı contası. Bu durumda tiz bir ses duyulur ve conta yeniden konumlandırılmalı veya değiştirilmelidir; tahliye pompası tıkalı ve boşaltılması gerekiyor; kapı kapatma mekanizması bozuldu ve değiştirilmesi gerekiyor; küvet ve sepet arasına sıkışmış bir nesne. Ceplerde bırakılan sütyenlerin balenleri veya bozuk paralar için olabilir; solenoid valf tıkalı ve değiştirilmesi gerekiyor; değiştirilecek yıpranmış makaralar ve rulmanlar; değiştirilecek çerçeveden ayrılan karşı ağırlık; yeni parçalara ihtiyaç duyan aşınmış amortisörler; tamir edilecek arızalı motor; değiştirilecek arızalı kasnak; değiştirmek için hasarlı veya kırık kemer. Tüm bu durumlarda, garanti dışı (geçmişse) çamaşır makinelerinin onarımında uzmanlaşmış bir teknisyenin aranması tavsiye edilir.

Çamaşır makinesi açılıyor ama açılmıyor: ne oluyor?

Çamaşır makinesinin açılması, ancak başlamaması olabilir. Böyle bir durumda, sorunun anakarttan kaynaklandığını ekarte edebilirsiniz, çünkü olsaydı cihaz hiç açılmazdı. Ancak, bir hata var. Sorun, yıkamayı karakterize eden aşamalardan birine kadar takip edilmelidir. İlk önce, sepetin suyla dolduğunu kontrol etmeniz gerekir.. Çamaşır makinesi suyla dolmuyorsa, kapı kilidinde veya solenoid valfte bir sorun olabilir. Cihaz suyla doluyor ancak yıkama başlamıyorsa, sorumlu kişi basınç şalteri veya buna bağlı bir eleman olabilir. Basınç anahtarı su seviyesini düzenler. Çalışmıyor, motor çalıştırma sinyali vermiyor. Son olarak, sorun sepetin dönmemesinden kaynaklanabilir. Sorunun nerede olduğunu anlamak için sertifikalı bir teknisyen çağırmalısınız.

Çamaşır makinesi tamburunun kilidi nasıl açılır?

Çamaşır makinesi tamburunun kilidini açmak için, meydana gelen arızayı onarmaktan başka yapılacak pek bir şey yoktur. Dikkat edin: cihazı geri almaktan değil, tamir etmekten bahsedelim. Tambur tıkanmasına yol açan en yaygın sorunlardan biri kayış kopmasıdır. Sorunun bu olup olmadığını çok basit bir şekilde kontrol edebilirsiniz: çamaşır makinesi tamburunu elinizle döndürün ve herhangi bir direnç hissetmiyorsanız kayış kopmuştur ve değiştirilmesi gerekir.. Ayrıca kendiniz de deneyebilirsiniz. Cihazın gücünü kapatın. Çamaşır makinesinin yan yüzeyinde veya arkasında bulabileceğiniz çıkarılabilir paneli arayın. Çıkarın ve cihazın içini tam olarak görebileceksiniz. Kayışı çıkarın ve çekin, ardından yenisiyle değiştirin, kasnağı bir bisiklet zinciri gibi döndürün. Paneli kapatın ve her şeyin sabitlendiğinden emin olmak için bir vakumlu yıkama yapın. Sorun devam ederse, bir uzman çağırmalısınız. Sorun kemer değilse, tavsiye aynıdır.

Çamaşır makinesi tamburunu döndürmek zor, neden?

Çamaşır makinenizin tamburunda bir yavaşlama fark ederseniz, muhtemelen bir arıza meydana gelmek üzeredir. Sorun birkaç faktörden kaynaklanıyor olabilir. Genellikle bu, özellikle çamaşır makineniz “belirli bir yaşta” ise ve çok kullanılmışsa, normalden daha fazla olan hasarlı kayıştır . Bu durumda, sonunda kırılmadan önce değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Sorun devam ederse, güç kaybetmiş bir motor arızası olabilir. Yine, yapmanız gereken tek şey değiştirmek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makinesinin altında su bulabilirsiniz. Ancak çağdaş Samsung bulaşık makinele...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni nasıl belirlenir? Yaygın Sorunlar Yazıt ne anlama geliyor? Sinyal seviyesini...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, CHE Samsung çamaşır makinesi, 4E, E1, 4C, CHE hata kodları veriyor – 3...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğrudan onlardan türedikleri için kurtlara benzediğine inanır, ancak bazı ara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makine...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni n...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, C...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğ...

Siyah köpek cinsleri Siyah köpek cinsleri

Kara Köpek: Kara Köpek Arayanlar İçin 10 Cins Diğer nedenler...

Av köpeği cinsleri Av köpeği cinsleri

En iyi av köpekleri Bazen avcıdan daha önemlidirler. Bi...

Büyük köpek cinsleri Büyük köpek cinsleri

10 büyük köpek ırkı Boyutlarına göre özel bakım gerektiren d...

Manyetik indüksiyon nedir? Manyetik indüksiyon nedir...

ELEKTRİKSEL VE ​​ELEKTROMANYETİK İNDÜKSİYON Teşvik etmek, bi...

İndüksiyon nedir? İndüksiyon nedir?

Birçok endüstride eritme, ısıtma ve kaynak uygulamaları için...

İndüksiyon tabanlı tencere ne demek İndüksiyon tabanlı tencer...

İndüksiyonlu Tencere Nedir? İndüksiyonlu ocaklar giderek dah...

Moda
Çocuk Odası Dekoru HABERLERİ
Tavan