Atatürk Çiçeği Bakımı

Tatil sezonunu somutlaştıran bir bitki olsaydı, kırmızı ve yeşilin muhteşem, gösterişli görüntüsüyle Atatürk çiçeği. Bu Noel’de her ev bir Atatürk çiçeğinden yararlanabilir ve eve bir veya birkaçını getiriyorsanız, işte onlara nasıl bakacağınız. Daha fazla ipucu için, yerel kreşinizden biriyle sohbet edin.

Atatürk Çiçeği – Şenlikli Bitki

Poinsettias, muhteşem kırmızı çiçekler ve güzel koyu yeşil yapraklarla çiçek açtıklarında kesinlikle muhteşem göründükleri için şenlikli veya Noel bitkisi olarak giderek daha iyi biliniyor. Aslında, dünyadaki en popüler ev bitkilerinden biridir! Atatürk çiçeği ile ilgili ilginç bir gerçek, çiçeklerin aslında oldukça küçük ve önemsiz olmasıdır; aslında tüm rengi sağlayan (begonviller gibi) etraflarındaki kırışıklıklardır.

Poinsettia Seçmek

Bu Noel’de atatürk çiçeği sergilemek istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi bitkileri seçmeniz gerekecek. Bitkinizin kırık veya çatlak dalları olmadığından emin olun. Çiçekler açılmamalıdır (renkli kırığın içinde bulunurlar) – yoksa, bitki daha uzun süre dayanır. Bitki yaşlandıkça ve rengi uzun sürmeyeceği için renkli çiçek korselerinin zaten yeşile döndüğü herhangi bir atatürk çiçeği seçmeyin. Son olarak, mümkün olduğunca çok sayıda renkli çiçek korsesi olan bir bitki seçin.

Poinsettia’nızın Bakımı

Poinsettia’nızı eve getirdikten sonra, ilk adım onu ​​iyi aydınlatılmış bir konuma yerleştirmektir. İç mekanda tutuyorsanız, günün çoğu için doğrudan güneş ışığı alan bir pencerenin yanına yerleştirin. Bitkiyi taslaklardan uzak tutun ve yüzey dokunulduğunda kuru hissettiğinde sulayın. Bitkiye tencerenin dibinden akması için yeterli su verin, ancak asla suya oturmasına izin vermeyin. Poinsettias da nemi sever, bu yüzden biraz kırışık görünüyorlarsa veya yapraklar sararıyor veya kahverengiye dönüyorsa, yaprakları günde birkaç kez buğulamayı deneyin. Poinsettia’nızı döllemek cazip gelebilir, ancak bunu yapmanın cazibesine direnebilirsiniz. Biraz açlarsa aslında daha iyi bir gösteri sunacaklar. Gübreyi Noel bitene kadar saklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.