Reklamı kapat
Reklamı kapat
Haberin Merkezi
Haberin Merkezi

Av köpeği cinsleri

En iyi av köpekleri Bazen avcıdan daha önemlidirler. Bir yarış seçmeden önce hangi parçaları toplamak istediğinize karar vermelisiniz. Avcı ve köpek, hayvanın erkeğin eksikliklerini telafi ettiği mükemmel bir çift oluşturur. Bu nedenle köpek seçimi, her avcının çalılıklara gitmeden önce vermesi gereken ilk ve en önemli kararlardan biri olarak sunulmaktadır. Hayran, ne tür bir av faaliyeti yapmak istediğini düşünmeli […]

16 Şubat 2022 - 8:38 'de eklendi ve 288 kez görüntülendi. A+A-

Av köpeği cinsleri

En iyi av köpekleri

Bazen avcıdan daha önemlidirler. Bir yarış seçmeden önce hangi parçaları toplamak istediğinize karar vermelisiniz.

Avcı ve köpek, hayvanın erkeğin eksikliklerini telafi ettiği mükemmel bir çift oluşturur. Bu nedenle köpek seçimi, her avcının çalılıklara gitmeden önce vermesi gereken ilk ve en önemli kararlardan biri olarak sunulmaktadır. Hayran, ne tür bir av faaliyeti yapmak istediğini düşünmeli ve buna dayanarak, hangi köpeklerin amacına en uygun olduğunu görmelidir. Eğitmen Fermín Mourenza, kişinin kendini tilkilere adamasından ziyade kekliklere adamasının aynı şey olmadığını açıklıyor. Uzmanlar, hayvanın genetik özelliklerinin yanı sıra sosyalliği, karakteri ve veterinerlik sanatlarında eğitim alma isteğinin de dikkate alınması gerektiğini hatırlatıyor.

Son yıllarda, pestisit kullanımı, kırsal alanların istilası ve arazi konsantrasyonu nedeniyle avlanmak için kullanılan hayvanların yoğunluğu önemli ölçüde azalmıştır. Bu durum köpeklerin sahip olması gereken özellikleri de etkiler. ‘Daha az parça olduğu için köpekler daha fazla yer kaplamak zorunda. Bu nedenle daha güçlü ve dirençli olmaları istenir. Ayrıca önceden seçilebilecek çok şey vardı ama şimdi parçaları keşfetmek zor. Bu, köpeğin avlanmak için gerçek bir tutku hissetmesi gerektiği anlamına gelir,’ diyor yetiştirici ve eğitmen Joaquín Bueno.

Avcılık son derece uzmanlaştı ve çok az arazi köpeği kaldı. Örnek kuş ırkları arasında pointer, Breton epagneul, Burgos retriever, İngiliz setter, Navarrese pachón ve Korthals griffon öne çıkıyor. Yabani tavşan için en mükemmel hayvan podenco’dur. Aynı şekilde dachshund, jagd terrier ve fox terrier küçük ve büyük av hayvanları için mükemmel özelliklere sahiptir. Öte yandan, podenco realalar için mükemmel bir köpektir ve av köpeği keklik ve ördek avlamada üstündür.

Bir soyağacı av köpeğinin maliyeti 400 ila 1.000 Euro arasındadır. Bu miktara, yiyecek ve veteriner kontrolleri için yılda 400 avro daha eklenmelidir. Bu hayvanların avlanmak için genetik bir içgüdüsü olmasına rağmen, eğitim gerektirirler. ‘Bir eğitmen ayda ortalama 240 Euro’ya mal oluyor ve en az beş ila altı aylık bir eğitim gerektiriyor. Mourenza, yetişkin ve eğitimli bir köpek satın almak istiyorsanız, fiyat 3.000 avronun altına düşmeyecek” diyor.

KÜÇÜK VE BÜYÜK OYUN İÇİN GENİŞ SEÇENEK YELPAZESİ

alman kısa tüylü işaretçi Büyük bir dörtnala koşan aktif köpek, belki de en çok yönlü olanıdır. Her türlü avlanma ve arazi koşullarına uyum sağlar. Aramada, parçayı etkili bir şekilde yüklemesine rağmen, genellikle fazla ileri gitmez. Küçük hayvanları avlamaya ek olarak, koku alma duyusu, onu büyük avlar için bir kan izi köpeği olarak çok faydalı kılar.

tazı. O bir av köpeği, genlerinde var. Görme, koku ve işitmeyi kullanır. Fizyonomisi, engebeli araziyi idare etmesine izin verir. Tavşan avında ve monteriada olmazsa olmazdır. Dirençlidir, parçayı arar, alır, kovalar ve hatta yakalar. Büyük köpek cinsleri 

Epagneul Breton. Her şeyden önce keklik, bıldırcın ve çulluk avı için öne çıkar, ancak çok yönlülüğü onu yabani tavşan ve tavşanlarla da öne çıkarır. Harika bir av içgüdüsü vardır ve neşeli bir karaktere sahiptir. Yönetilebilir bir cins ve büyüklüğü evde sahip olmayı kolaylaştırıyor.

Işaretçi. ‘Tüm arazi’; ‘Bir Formula 1’. Uzmanlar küçük oyunun kralını böyle tanımlıyor. Burnu ayrıcalıklıdır ve dörtnala giderken büyük direnç gösterir. Tek bir zayıf nokta: Soğukta performansı biraz düşüyor. Keklik ve bıldırcın en sevdikleri avdır.

Tazı. Harika bir manzara ile kötü koku alma duyunuzu telafi edin. Hızından dolayı özellikle tavşan avlamak için kullanışlı bir cins. Açık alanda ikilinin mücadelesi görülmeye değer. İyi bir tazıda üç uzun şey (boyun, bacaklar ve kuyruk), iki geniş şey (göğüs ve bel) ve bir kısa şey (adım adım) olmalıdır.

İspanyol Hound. Genellikle realalarda kullanılırlar. Burnu ve sesi onu en büyük iz uzmanlarından biri yapıyor, yani hem küçük oyunu (tavşan ve tavşan) hem de büyük oyunu (yaban domuzu) buluyor ve onu avcının olduğu yere götürüyor. film çekmek.

Jagdteriyer. Güçlü bir çene ve tartışılmaz cesaret, özellikle tilki avında yararlı olan bu oyuk köpeğinin özellikleridir. Cesareti onu erkenden ölüme saldırır. Büyük avlarda, yaralı hayvanların kan izlerini takip etmek için yaygın olarak kullanılan bir köpektir.

İngiliz Setterler. Çulluk ve keklik onun parçalarıdır. Açık alan yarışında hızlı ve dayanıklı, yüzme konusunda uzman olması su kuşlarını avlamak için vazgeçilmez kılıyor. Yemyeşil kaplaması, soğuk ve nemli ortamlarda çok iyi çalışmasını sağlar. Arama için ince burun.

Labrador köpeği Karada veya suda kendini iyi idare eden, büyük fiziksel dirençli bir hayvandır. Ayrıca, harika bir hafızası ve güçlü bir çenesi var. Tüm bu özellikler, onu esas olarak güvercinler ve keklikler olmak üzere mükemmel oyun koleksiyonu köpeği yapar.

daksund Av köpeklerinin en küçüğüdür. Ancak cesur ve cesurdur. Bu özellikler onu haşarat ve tilki peşinde yuvalara girme konusunda uzman yapar. Yaralı hayvanların kan izlerini takip etmek için de oldukça faydalıdır.

Evde besleyebileceğiniz 10 av köpeği türü

Weimaraner 

Muhteşem güzelliği ve zarafetine aşık olan bir av köpeği cinsi . Erkekler ve dişiler için sırasıyla 28 ve 22 kg arasında olabilen büyük bir köpektir. Çevik, cesur, koruyucular ama aynı zamanda aile hayatını seven çok cana yakınlar. İyi bir eğitim ve sosyalleşme ile sadık ve sadık bir arkadaş olacaktır. 

Coonhound

Bu köpek cinsi, özellikle küçük bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, evdeki yaşama uyum sağlamakta zorlanacaktır. Ancak etrafta koşacak ve tüm enerjisini yakacak yeri varsa ya da onu çok fazla egzersiz için dışarı çıkarırsanız bunu yapabilir. Aileye karşı çok sevecen ve çocuklarla arkadaş canlısıdır. 20 ila 15 kg ağırlığında olabilir. 

Labrador 

Muhtemelen bu, arkadaş veya akraba evlerinde en çok gördüğünüz (başlangıçta) av köpeğidir. Retriever ailesine (altın gibi) aittir ve bildiğiniz gibi, aile için ideal bir arkadaştır, çok itaatkardır ve eğitime mükemmel şekilde yanıt verir. Dikkatli olun, çünkü kilo almaya meyillidirler. Erkekler 36 kg, dişiler ise 32 kg ağırlığında olabilir. 

beagle 

Bu, evlerde en yaygın köpek ırklarından bir diğeridir. Boyutları, kişilikleri ve uyum kolaylığı onları aile yaşamı için mükemmel kılar. Tabii ki, koruyucu içgüdüleri nedeniyle oldukça havlıyorlar. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşırlar. Genellikle 10-12 kg’dan daha ağır değildirler. 

işaretçiler

Şüphesiz, evde olmak için mükemmel bir köpek cinsidir, çünkü iyi bir eğitim aldığı ve sosyalleştiği sürece harika bir karaktere sahiptir: sevecen, tüm aile ile arkadaş canlısı, çok zeki ve itaatkar. Ayrıca, kendisine verilen görevleri memnun etmeyi ve yanıtlamayı sever. Yaklaşık 25 kg ağırlığında olabilir. 

chesapeake av köpeği

Çok fazla egzersize ihtiyaç duyan büyük, kaslı bir av köpeğidir, ancak arkadaş canlısı doğası onu evde yaşamaya uygun hale getirir. Çocukları çok seven koruyucu, oyuncu köpeklerdir. Bununla birlikte, bağımsız bir noktaya sahip oldukları için bu cins bir hayvana sahip olmak için deneyim sahibi olmanız tavsiye edilir. 

irlandalı pasör 

Bir başka harika aile arkadaşı da bu güzel İrlandalı pasördür. Müthiş güzelliğinin, zarafetinin ve duruşunun yanı sıra, bu köpek cinsi son derece tatlı olmasıyla öne çıkıyor. Kaç yıl geçerse geçsin tüm ailenin kalbini fethedecek bir köpek yavrusu olmaya devam edecek olan hayvanlardan biridir. 

Britanya İspanyol 

Özellikle Fransa gibi ülkelerde avlanmak için yetiştirilmiş bir köpek ırkı olmasına rağmen, uygun şekilde eğitilmiş ve sosyalleştirilmiş, mutlu bir refakatçi köpek ve çocuklar için harika bir oyun arkadaşı olacaktır. Çok fazla egzersize ihtiyaç duyan büyük köpeklerdir. 

yaylı İspanyol 

Geleneksel olarak, bir av köpeği olmuştur. Ancak giderek daha fazla aile bir kopyasını evlat edinmeyi seçiyor. Tabii ki, çok fazla egzersiz yapmaları ve iyi uyarılmaları için zaman ayırabildiğiniz sürece. Bu öncüller olmadan sıkılabilirler ve davranış sorunları geliştirebilirler. Ve bu köpekler çok enerjik, oyuncu, zeki ve çok şey öğrenmeyi seviyorlar. Yaklaşık 20 kg ağırlığındadırlar. 

Aziz Hubert’in Köpeği 

Pek bilinmeyen, ancak avcılık tutkunları tarafından çok takdir edilen bir köpek türüdür. Buna rağmen, bu aktivitenin büyük bir hayranı olmasanız bile, tazıları seviyorsanız, bu cinse aşık olacaksınız. Koku alma duyusu oldukça gelişmiştir. Zeki, biraz utangaç ve çok sadık. İyi bir arkadaş. Ağırlığı 40 ila 48 kg arasında değişmektedir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makinesinin altında su bulabilirsiniz. Ancak çağdaş Samsung bulaşık makinele...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni nasıl belirlenir? Yaygın Sorunlar Yazıt ne anlama geliyor? Sinyal seviyesini...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi 4c hatası

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, CHE Samsung çamaşır makinesi, 4E, E1, 4C, CHE hata kodları veriyor – 3...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğrudan onlardan türedikleri için kurtlara benzediğine inanır, ancak bazı ara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makine...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni n...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, C...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğ...

Siyah köpek cinsleri Siyah köpek cinsleri

Kara Köpek: Kara Köpek Arayanlar İçin 10 Cins Diğer nedenler...

Av köpeği cinsleri Av köpeği cinsleri

En iyi av köpekleri Bazen avcıdan daha önemlidirler. Bi...

Büyük köpek cinsleri Büyük köpek cinsleri

10 büyük köpek ırkı Boyutlarına göre özel bakım gerektiren d...

Manyetik indüksiyon nedir? Manyetik indüksiyon nedir...

ELEKTRİKSEL VE ​​ELEKTROMANYETİK İNDÜKSİYON Teşvik etmek, bi...

İndüksiyon nedir? İndüksiyon nedir?

Birçok endüstride eritme, ısıtma ve kaynak uygulamaları için...

İndüksiyon tabanlı tencere ne demek İndüksiyon tabanlı tencer...

İndüksiyonlu Tencere Nedir? İndüksiyonlu ocaklar giderek dah...

Moda
Çocuk Odası Dekoru HABERLERİ
Tavan