Avantajınız Nasıl Kullanılacağını Biliyor Musunuz?

Borcun kötü bir itibarı var. ABD’de toplam hane borcu şu anda 12,07 trilyon dolarve birçok Amerikalı kişisel borçlarını azaltmak için çabalıyor. Bununla birlikte, akıllıca kullanıldığında borç çok yararlı bir finansal araç olabilir.

Örneğin, iş için daha fazla seyahat etmenize ve kazanç potansiyelinizi artırmanıza olanak sağlamak için bir araba satın almak için borç kullanırsanız, çok az kişi bu borcu olumsuz olarak değerlendirecektir. Daha yüksek bir kazanç potansiyelini ortaya çıkaran büyük bir satın alma işlemi yapmak için kredi kullanmanın mali durumunuz üzerinde olumlu bir etkisi olacağı zamanlar vardır.

Peki, hangi kredi türleri mevcut? Ve ‘kötü borç’ birikimini önlemek için bunları akıllıca nasıl kullanabilirsiniz?

Kişisel Kredi Limiti

Kişisel bir kredi limiti, popüler bir kredi yoludur. Çoğu kredi verenin aynı gün onay vermesiyle birlikte, genellikle minimum bekleme gerektirir. Kişisel kredi limitleri çizilebilir ve istediğiniz şekilde kullanılabilir. Aylık taksitler yapmanız gerekecek veya kredi limitini önceden belirlenmiş bir son teslim tarihinden önce bir defada tam olarak geri ödemeniz gerekebilir.

Geri ödeme planınız, bireysel kredi limitinizin hüküm ve koşullarına bağlıdır. Kişisel kredi limitinin şartlarını kabul etmeden önce daima ödeme planından haberdar olduğunuzdan ve zamanında geri ödeme yapabilmeniz için bir bütçe hesapladığınızdan emin olun.

Kişisel kredi limitleri genellikle nispeten düşük sabit faiz oranına sahiptir. Ayrıca, kredinin aksine, yalnızca kullandığınız paraya faiz ödersiniz. 5.000 $ ‘lık kredi limitinin yalnızca 300 $’ ını kullanırsanız, yalnızca 300 $ ‘lık faiz ödersiniz. Daha fazla bilgi için, KingofKash.com’da şimdi başvurun.

Kredi kartları

Kredi kartı ürünleri, kişisel bir kredi limitine benzer şekilde çalışır. Bir kart ve bir kredi limiti alırsınız. Bu kredi limitini aşmadan harcayabilir ve harcanan tutara faiz ödeyebilirsiniz.

Kredi kartlarında genellikle geri ödeme veya ödül özellikleri bulunur; bu, seyahat veya alışverişte ödüllü bir kredi kartı bulabilirseniz, uzun vadede bu satın alma işlemlerinde tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, birçok borçlunun kredi kartlarında bulduğu dezavantaj, faiz oranlarının diğer kredi seçeneklerinden daha yüksek olabilmesidir.

Home Sermayeli Kredi Limitleri

Konut rehni kredi limitleri, borçlunun mülklerini teminat olarak kullanarak bir kredi limiti elde etmesini içerir. Bu, birkaç nedenden dolayı avantajlıdır. Birincisi, borçlunun mülkünde önemli bir özkaynağı varsa, çok daha fazlasını ödünç alabilir. Faiz geri ödemeleri de genellikle oldukça düşüktür. Daha fazla indirim için, tahakkuk eden faiz vergilerinizden de düşülebilir.

Ancak bazı dezavantajlar vardır. Ev sermayesi kredileri genellikle kapanış ücretleriyle birlikte gelir, bu nedenle imzalamadan önce herhangi bir sözleşmedeki küçük yazıları okumak öder. Faiz oranları da genellikle ayarlanabilir. Bu, faiz oranları yükselirse, kredi limitinizdeki faiz oranının yükseleceği anlamına gelir.

Son olarak, mülkünüzü teminat olarak koymak kendi risklerini taşır. Ödemelerinizde geri kalırsanız, borçlu krediyi ödemek için mülkünü satmak zorunda kalabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.