Avantajlarınız Bütçenize Nerede Uyuyor?

Bazı insanlar bütçe konusunda çok bilinçlidir, bazıları ise değildir. Bazı insanlar hak edebilecekleri yardımlara çok dikkat ederler, oysa diğerleri için bu çok fazla odak noktası değildir.

Bununla birlikte, bu iki fikri nasıl karıştıracağınızı bulabilirseniz, o zaman iki kavram arasındaki sinerjiyle kendinizi rahat hissetmek için kendinize mükemmel bir şans vereceksiniz.

Birkaç özel örnek bu ilişkiyi göstermektedir.

Birincisi, Sosyal Güvenlik engelliliğiyle gelen yardımların, her ay ne kadar para harcayabileceğinizle çok ilgisi vardır.

İkincisi, sağlık hizmetlerinden yararlanmaya başladığınızda, her ay ayırdığınız para miktarının, sağlığınız ve zindeliğinizle ilgili mal ve hizmetleri satın alma yeteneğiniz üzerinde doğrudan bir yansıması olduğunu göreceksiniz.

Üçüncüsü, iş istikrarından gelen faydalara dikkat ederseniz, bu faydaların gelir kavramınızda ne kadar etkili olduğunu fark edeceksiniz.

Sosyal Güvenlik Engellilik

Zamanı geldiğinde SSD avantajları için başvurun, süreçten biraz emin olabilirsiniz. Şanslısınız ki, size gerekli tüm bilgileri verecek bir SSD avukatını arayabilirsiniz. Pek çok insan, ilk iddialarını, faydaları hak etmedikleri için değil, onlara nasıl uygun şekilde başvuracaklarını bilmedikleri için reddediyor.

Ayrıca, yardımlardan mahrum kalırsanız ve bu inkarın uygun olmadığını veya hatta yasadışı olduğunu düşünüyorsanız, sizin için savaşacak kişi bir avukat olabilir.

Sağlık Bakım Faydaları

Sağlığınız ve zindeliğiniz için ayda ne kadar bütçe ayırıyorsunuz? Sağlık hizmetlerine kaydolma, muhtemelen her ay belirli bir prim ödüyorsunuz. Peki bu prim size ne kazandırır?

Her ay bütçenizi oluştururken bunu göz önünde bulundurmalısınız. Aylık gelirinizin hangi kısmının bu kategoriye gireceğine karar verirken dahil etmeniz gereken hala muafiyetler, ortak ödemeler ve diğer faktörler var.

İş istikrarı

İstikrarlı bir işe sahip olmanın en güzel yanlarından biri, genellikle faydaları vardır. Bir işte ne kadar uzun süre kalırsanız ve ne kadar sorumlu olursanız, şirketinizin bu ilaveleri aylık çekinizle birlikte gelirinize dahil etme olasılığı o kadar artar. Başlangıçta iş başvurusunda bulunurken, sahip olabilecekleri avantajları kontrol ettiğinizden emin olun.

Mevcut yardımlar, aylık olarak sahip olduğunuz faturaların bir kısmının yerini alacaksa, bütçenizi bu ayarlanmış gelir düzeyini içerecek şekilde genişletebilirsiniz.

Avantajlarınızın her ay bütçenize nerede uyduğunu anlamaya çalışıyorsanız, bu faydaların ne olduğunu ve parasal değerinin ne olduğunu anlamanız çok önemlidir. Bu bilgilerle finansal planlamanız çok daha iyi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.