Bahçe temizlikleri – bahçenizi şekillendirmek için kontrol listeniz

Bahçede rutin işler yapma eğilimindeyiz, ancak bahçe ihmalimizden zarar görmeye başlayana kadar genellikle daha az rutin işleri gözden kaçırıyoruz. Bahçenizi ihmal ediyorsanız, kollarınızı sıvamanız ve iyi bir temizlik yapmanız gerekebilir. Bahçenizi tekrar şekle sokmak için işlerin bir kontrol listesi.

alternatif

Bahçe Temizleme Kontrol Listesi

Çoğumuz çimleri biçmeyi ve bahçeyi sulamayı hatırlarız, ancak bazen bahçenizin daha fazla bakıma ihtiyacı olacaktır. Bahçenizi formda tutmanın iyi bir yolu, ona iyi bir mevsimsel temizlik vermektir. İlkbahar ve sonbahardan önce yapmanız gereken şeylerden bazıları şunlardır:

  1. Bahçenizi ayıklayın.
  2. Gerekirse bir malç tabakası ile ayıklamayı takip edin.
  3. Ölü dalları ve dalları budayın, düzeltin ve çıkarın.
  4. Çimlerinizi havalandırın, besleyin ve onarın.
  5. Temiz su özellikleri.
  6. Saksı bitkilerinizi gerektiği gibi saklayın

Adım adım bir yaklaşım benimseyebilir ve hafta sonları için temizlik görevlerini planlayabilirsiniz veya işi sizin için yapması için bir bahçe bakım servisi kiralayabilirsiniz, ancak bunlar en önemli bahçe temizleme işleridir. Bunları ilkbaharın başında ve yazın sonunda yaparsanız, yılın geri kalanında bahçenizi korumak çok daha kolay olacaktır.

Bahçenizi Aydınlatmanın Kolay Yolları

Bahçe temizliği yapmak, dikkatinizi bahçenize odaklamanın ve onu iyileştirmenin yollarını düşünmenin harika bir yoludur. Bahçenizde aydınlatılması gereken alanlar var mı? Bir servet harcamadan onları nasıl bırakabilirsin? İşte bazı fikirler:

  • İyi performans göstermeyen bitkileri değiştirin.
  • Renk sıçraması için bahçenize yaz ve kış yıllıkları ekleyin.
  • Bahçenize bir su özelliği kurun.
  • Bahçenizde bir odak noktası oluşturun.

Bazen bir bitki alırız ama bahçedeki yerini yeterince düşünmeyiz. Bazı bitkiler diğerlerinden daha fazla güneş veya gölgeye ihtiyaç duyar. Gölgeli bir alana tam güneş gerektiren bir şey diktiyseniz, onu nakletmeniz ve değiştirmeniz gerekebilir.

alternatif

Kreşinize veya yerel bir bahçe tasarımcınıza bölgenizde kışın çiçek açan bitkiler hakkında danışın. O zaman bahçenizdeki renk sıçramalarının tadını çıkarmak için ilkbahar ve yaza kadar beklemeniz gerekmez.

Bir su öğesi, bahçe mobilyası veya bir bahçe heykeli bahçenizde bir odak noktası oluşturmanıza yardımcı olabilir. Odak noktası göze çarpar ve bahçenizin merkezi haline gelir. Her büyüklükteki her bahçede bir odak noktasına sahip olmak önemlidir. Onsuz, göze çarpacak hiçbir şey yoktur ve bahçenizin duygusal etkisi daha az olur. Odak noktasının büyük veya pahalı olması gerekmez, ancak etrafındaki alan da dikkat çekmeye yardımcı olacak şekilde düzenlenmiş olmalıdır.

alternatif

Bir bahçe temizliği ve onarımı, bahçenizi ihmal ettiyseniz ve büyük iyileştirmelere ihtiyaç duyuyorsa yalnızca maliyetli ve zaman alıcıdır. Rutin işlerinizin üstesinden gelin ve bahçenize mevsimlik temizlik yapın, böylece bahçenizde çalışmaktan daha fazla zaman geçireceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.