Bahçeniz İçin Popüler Ağaçlar

Ağaçlar, sağladıkları, gölgelendikleri, mahrem oldukları ve harika göründükleri için herhangi bir bahçeye harika bir ektir. Bu kadar çok ağaç varken, sizin için doğru olanı nasıl seçersiniz? Burada en popüler ağaçlardan bazılarını özetliyoruz.

Ağaç Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bazı popüler ağaç seçimlerini özetlemeden önce, bir ağaç seçip dikmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler var. Ağacın bitmiş yüksekliğini daima aklınızda bulundurun – sandığınızdan çok daha büyük olabilir. Seçtiğiniz ağacın istilacı bir kök sistemine sahip olmadığından emin olun, aksi takdirde temellerde, havuzlarda vb. Hasarlarla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Ayrıca ne tür bir ağaç istediğinizi düşünün. Yaprak dökmeyen veya yaprak döken bir ağaç mı istiyorsunuz? Küçük bir ağaç mı yoksa büyük bir ağaç mı istiyorsunuz? Ağaç ikliminize ve toprağınıza uygun mu? Yeşillik ağacı, meyve ağacı veya çiçekli ağaç mı istiyorsunuz? Bunun gibi soruları yanıtlamak, sizin için doğru ağacı alacağınız anlamına gelir.

Popüler Ağaçlar

Avustralya bahçelerindeki bazı popüler ağaçlar şunları içerir:

 • Manolyalar – bunlar yaprak döken veya herdem yeşil olabilir ve birçoğunun çeşitli renklerde harika kokulu çiçekleri vardır.
 • Jacarandas – çok popüler bir ağaç, bunlar Avustralya’nın çoğu bölgesinde yetişecek. Çekici lavanta mavisi çiçekleri ve narin yaprakları vardır.
 • Küller – yüksekliklerinden dolayı, bunlar daha büyük bahçelerde en iyi sonucu verir. Serin ve ılıman iklime uygundur ve yapraklar mevsime göre renk değiştirir.
 • Narenciye – Yaklaşık yirmi farklı tür narenciye ağacı vardır ve bunlar hem süs hem de verimlidir. Meyveleri yemek veya yemek pişirmek için kullanın. Narenciye ağaçlarının çok parlak yeşil yaprakları ve hoş kokulu çiçekleri vardır.
 • Meyve ağaçları – meyve ağaçları genel olarak arka bahçeler için harikadır ve daha popüler olanlardan bazıları elma, kayısı, şeftali, armut ve erikleri içerir. Meyveli türü veya süs türünü seçebilirsiniz.
 • Maples – bahçeye çok uygun birkaç farklı akçaağaç vardır. Bir dizi farklı renkte gelirler ve ayrıca harika sonbahar renkleri üretirler.
 • Yengeç Elmaları – isim kulağa pek çekici gelmeyebilir, ancak baharda bol beyaz çiçekleri ve kışın küçük yengeç elmaları vardır.
 • Gümüş Huş – çarpıcı bir gövdesi ve muhteşem yarı ağlayan yaprakları olduğu için bu çok popüler bir ağaçtır. Çiçek açmaz ama sonbaharda harika bir yeşillik sergisine sahiptir.
 • Krep Mersin – çekici kabuğu, koyu yeşil yaprakları ve yaz boyunca çiçekleri olan, vazo şeklinde çekici bir ağaç.
 • Kamış – yüzlerce farklı çeşidi vardır, bu nedenle bahçenize uygun bir tane bulmanız kaçınılmazdır. Yaprak dökmeyen ve genellikle erken ilkbaharda çiçek açarlar.
 • Şişe fırçaları – Bu çekici bir yerli ağaçtır ve aynı zamanda dayanıklı ve büyümesi kolaydır, bu da onları çoğu ev bahçıvanı için mükemmel kılar.
 • Okaliptüsler – bu yerli ağaçlar, çok farklı türler olmaları nedeniyle Avustralya’nın her yerinde yetişir. Her eve uyacak çeşitler vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.