Balkon perdesi modern

BALKON KAPILI MUTFAK İÇİN PERDELER: ÖZELLİKLER VE FOTOĞRAFLAR

Öyle oldu ki ülkemizde mutfak sadece yiyeceklerin hazırlandığı bir ev alanı değil. Geleneksel olarak, bir aile yemek odası olarak kullanılır ve konuklar burada ağırlanır ve akşam toplantıları düzenlerler. Bu nedenle, bu odadaki pencerenin tasarımına apartman veya evdeki diğer odalara göre daha az önem verilmemektedir.1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

GENEL GÜNCEL EĞİLİMLER

İç tasarımın doğasında bulunan genel desenler, mutfak için perde seçimine yansır. Şimdiki moda:

 • Yaygın Düşünülen İşlevler – ‘Akıllı Tasarım’.
 • Doğal renkler ve doğal malzemeler seçin.
 • Hem pastel tonları hem de parlak doygun renkleri kullanın. Perdeler hem şeffaf hem de kabartmalı olabilir.
 • Farklı malzeme ve malzemelerin bir karışımı.
 • Keyfi karıştırma stili yönergelerine izin verin.
 • Kontrast yaygındır.
1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

Balkon kapılı mutfak için perdeler, moda tutkunlarının ve tasarımcıların ipuçlarını kullanarak bireysel tercihlere göre seçilir.

TARZ PRATİKLİĞİ BOZMAZ.

Perde seçmeye nasıl başlanır? Mutfaktaki perdeler odayı karartacak şekilde tasarlanmışsa, balkon kapılı mutfak için perdelerin tasarımı aşağıdaki seçeneklerden seçilebilir:

 • Perdede kalın kumaş.
 • Birkaç kumaş katmanını birleştirin.
 • Perdeler.

Mutfağı ne kadar karartmanız gerektiğini, perdelerden ne kadar boş alan ayırabileceğinizi veya perdelerin sadece güzellik için kalacağını ve stilin vurgulanacağını bilmeniz gerekir.

Balkon kapısı olan bir mutfak için panjurların işlevi, balkona açılan kapıya hızlı erişim sağlamasıdır. Ya da belki çiçek sahiplerinin sevgisini, pencere kenarındaki kalabalığı hesaba katmanız gerekiyor? Daha sık sulandırılmalı ve perdeleri süsleyen muhteşem tasarımcı kıvrımlarıyla karıştırılmamalıdır. Aslında, bu durumda, kısaltılmış bir perde versiyonuna veya hatta lambrequin’e ihtiyaç vardır.

UZUN PERDELER

İç mekanın tescilinde, balkon kapılı mutfak için genellikle bir uzun perde kullanılır.

Klasisizm destekçileri, iki uzun perdeli bir mutfak penceresinin, klasik bir iç mekanın bir unsuru olarak modası geçmeyeceğinden memnun olacaklar.

Bitmiş uzun perde modelleri her zaman çok çeşitli renk ve dokularla temsil edilir.

Seçim yaparken perdelerin ne kadar eşleşeceğini düşünün:

 • Tüm odanın tarzı ile
 • Kurulu bir mutfak ile.
 • Mutfak önlüğü ile.
 • Zemin kaplaması ile.
 • Duvarlar ve duvar süsleri ile
 • Mutfak tasarımına dahil olan tekstillerle (havlu, masa örtüsü, sandalye kılıfı);
 • Aksesuarlarla, oda dekoru.
1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

YENİ MUTFAK PERDELERİ

Şu anda popüler olan balkon kapılı mutfağa perde çeşitleri:

 • Üçlü kesinti.
 • Narin dantel veya şeffaf tül.
 • Panjur üzerine fotoğraf baskısı.
 • kisea – iplik perdeleri;
 • Japon tabakları.

Bu tür perdelerden herhangi birini seçerken, kullanımlarının özelliklerini dikkate almak gerekir.

Mutfak küçük bir alandayken ve hatta balkon kapısına çıkmadan önce yer açması gerektiğinde, balkon kapılı mutfak için tüm yeni perdeler kullanışlı olmayacaktır. Böyle bir durumda tülü, hacimli perdelere tam bir alternatif olarak düşünmek gerekir.

Fotoğraflı perdelerin küçük veya renkli bir iç mekanda uygun olma olasılığı düşüktür. Burada çok daha iyi, kornişlerden akan iplik perdeleri görünecek.

Balkon kapısı olan bir mutfakta, geçiş için gereksiz engeller oluşturmayın. Amaçlanan konfigürasyona bağlı olarak rahat bir pozisyonda güzelce sabitlenebilir.

Yeni ürün çeşitleri – boncuk, boncuk ve çakıl motifleriyle dokunmuş ip veya kafes perdeler.

Çoğu mutfak perdesini balkon kapısına takın. Fotoğraf, küçük bir mutfakta bile nasıl çekici bir tekstil kompozisyonu yaratabileceğinizi gösteriyor.

AKSESUARLAR

Dekor, balkon kapılı mutfak için perdelere sahiptir, mükemmel – estetik ve pratiklik arasındaki denge. Çeşitli unsurlarla desteklenir:

 • Kepçeler veya mıknatıslar
 • Hassas dekorasyon;
 • Çeşitli kayışlar, saçak.
 • Çeşitli çiçekler ve modeller.

Tüm bu ataşmanlar, uzun bir perde üzerinde perde oluşturmak ve onu istenen pozisyonda sabitlemek için tasarlanmıştır.

Yön, yumuşak kıvrımların sayısı kolaylıkla ayarlanabilir – farklı mesafelerde sabitlenebilir.

Çeşitli ebat, şekil ve tasarımdaki rondelalar, perdelerin kenarlar boyunca hareket kolaylığı sağlar.

Basit bir monofonik model bile olsa saygınlık payı verecek. Fırfırlar belirli bir iç stili vurgular.

1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

PERDELERİN ÜSTÜ

Bugün modern dekoratif kumaşlar ilk olarak Orta Çağ’da ortaya çıktı. Büyük bir kornişi kapladı, ama şimdi birçok çeşidi olan orijinal pencere dekorasyonu.

Lambrequin, perde uzunluğunun 1 / 5’inden daha uzun olmamalıdır. Genellikle ayrı kenarlara yerleştirilirler.

Hem klasik hem de modern iç tasarıma uygun alışılmadık bir unsur. Lambrequin, şeffaf tül ile birlikte harika bir solo görünüyor. Lambrequin, uzun çok katmanlı perdelerle karmaşık bir tasarım penceresi konfigürasyonuna kolayca sığar.

Birçok tasarımcı, varlığının sahiplerin harika zevkini gösterdiğini belirtiyor.

Alan, bir 3B kompozisyonun kurulumuna izin vermiyorsa, lambrequin yardımcı olacaktır. Kısa perdelerle güzel bir kombinasyon, fazla yer kaplamayacak ve mutfak alanının pratik kullanımına müdahale etmeyecektir. Lambrequin, birçok modern perde tipiyle avantajlı görünüyor.

ROMAN JALUZİLERE VEYA STOR PERDELERE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Kır evlerine uygun balkon kapılı mutfak için Roma panjuru. Bu panjurların mekanizması kaldırmadır. İstenilen genişlikte hoş kıvrımlar verirler. Kaldırma sırasında panjurlar tamamen görünmezdir.

Bu panjurlar korniş gerektirmez, doğrudan pencereye takılması kolaydır. Dolap veya buzdolabı kapısı açılarak ve üzerine basılarak kazara kırılamaz. Bu nitelikler için, Roma panjurları ve panjurları tasarımcılar tarafından mutfak penceresini dekore etmek için en iyi çözüm olarak kabul edilmektedir.

Her şekilde dekore edilmiş mutfakta uygundurlar.

Balkon camlıysa, bu perde desenleri pencerelerini kapatır. Stor perdelerin yanı sıra stor perdelerin her türlü panjurla birleştirilmesi kolaydır. Bu, istenen opaklık derecesini yaratır.

KARŞILIKLI

İki veya üç tip perdeden oluşan bir kombinasyon, bir balkon bloğunu tekstillerle dekore etmenin modern bir yoludur. Bu yöntem, balkon duvarlarının eşitsizliğini maskelemeye yardımcı olacaktır.

Mutfak için hazır perdeleri balkon kapısı ile birleştirebilirsiniz. Kural olarak, aynı kumaştan ancak farklı renk veya tonlarda seçim yapın. Yalnızca ışık perdelerini birleştirirseniz, çok sayıda varyasyon elde edersiniz:

 1. Pencere açıklığı, haddelenmiş Roma perdesini gölgeleyebilecektir. İkinci kademe, bir tonun tül ışığında güzel görünecek.
 2. Tavan kornişinin bölümlerine asılan beyaz perdelerin arka planına karşı, zıt bir ızgara etkileyici görünecek – parlak renkli bir bıyık. Üst kısmı pabuç ile sabitlenir veya bir mıknatısla sabitlenir.
 3. İyi bir seçenek: pencere açıklığı roma panjurlarla dekore edilmiştir. Balkon kapısını kalın bir perde veya dantel tül süsleyecektir. Uzun perde bir kamyonet ile güzelce sabitlenmelidir.
 4. İnce tülün asimetrik bileşimi, küçük şeritler ve sert bir lambrequin şeridi ile kaplanmıştır. Tutucular, herhangi bir yükseklikte lambrequin ile aynı tondadır.
 5. Yarı saydam kolaylık, yaz becerisi çiçek desenli tül perdeler yaratacaktır. Bir kazan-kazan seçeneği yakalar – desene uyan saten kurdeleler.
 6. İki renk kombinasyonu için harika bir fikir: Çizgili stor perdeler, şeritlerin rengine uyması için normal lekelerle birleştirilir. Yan yana asılırlar.
 7. Desensiz Roma perdeleri, parlak tül için mükemmel bir arka plan görevi görecektir. Pencerenin farklı yanlarından geçerek asılabilir.
 8. Balkon kapısının sadece bir tarafından akan lambukeklerle güzel, asimetrik olarak tasarlanmış renklendirme malzemesi – onu şekillendirmenin güzel ve pratik bir yolu.
 9. Bölünmüş organze veya tül parçaları asimetriktir ve pencerenin yanında balkon kapısına göre daha kısadır. Seçenek, yarı saydam tipte yumuşak lambrequin eklenerek karmaşık hale getirilebilir.
1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

Mutfak takımı için perde tasarım seçenekleri. Hayal gücünüzü gösterebileceğiniz iyi ve yeni teknolojinin birleşimi.

FAYDALI TAVSİYELER

Mutfak, zor koşullara sahip bir odadır: yüksek nem, ısı, yağ lekeleri ve kumaşta yenmesi kolay kokular. Bu nedenle mutfaktaki perdelerin dokusu dekorasyon tavsiyeleri dikkate alınarak seçilmelidir:

 • Makale, tüm bu faktörleri gözden kaçırmamalıdır.
 • Seçilen kumaşın yine de sık sık yıkamaya gönderilmesi gerekiyor. En az iki set perdeye sahip olmak arzu edilir. Ve perdelerin rengini korumak için mutfağın iç kısmı tabaklar, tekstiller veya dekoratif öğelerle desteklenebilir.
 • Küçük bir mutfakta, üçgen bir friz gerektiren gevşek kumaş bileşimleri olmamalıdır. Yemyeşil kıvrımlar daha küçük bir hacim izlenimi yaratacak, balkona geçişi ve mutfaktaki hareketleri engelleyecektir.1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,
1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

En eşsiz şeyler elle yapılır. Bu arada kesim ve örgü konusunda profesyonel olması gerekmiyor. Perdeleri başlık, şort veya fırfırla süslemek yeterlidir. Ve bir dikiş atölyesine giderseniz, herhangi bir mutfağı dönüştürecek ilginç bir seçenek seçebilirsiniz.1 cam balkon perdesi , perde modelleri balkon , salon balkon kapısı perdesi , mutfak balkon perde modelleri , balkon camına perde modelleri , sürgülü cam kapı perdeleri , bauhaus balkon perdesi, modern balkon perdeleri,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.