Banyo Yenileme

Modası geçmiş bir renk şeması dışında mükemmel durumda olan bir banyonuz var mı? Sizi zamana göre güncellemek için eksiksiz bir banyo tadilatına gerek yok! Banyo yenileme, size tam bir yenileme maliyetinin bir kısmına modern bir görünüm verebilir.

Neden Banyonuzu Yeniden Yüzleştirmelisiniz?

Banyonuzda yapısal olarak yanlış bir şey yoksa ve basit bir renk güncellemesinin hemen peşindeyseniz – yetmişli yılların renk düzenini gizleyerek banyonuzu yeniden kaplamak mükemmel bir seçimdir. Aynı zamanda çok uygun maliyetlidir. Tüm armatürleri (banyo, fayans vb.) Değiştirdiğiniz tam bir yenileme 10.000 $ veya daha fazlasına mal olabilirken, tam bir yeniden kaplama işi yaklaşık 2.500 ila 3.000 $ ‘a mal olacaktır.

Ayrıca, banyonuzun yüzeyini yenilemek nispeten hızlı ve ağrısız bir prosedür olduğundan, yeni bir banyodan tam olarak rahatsızlık duymadan yararlanabilirsiniz. Banyonuzun ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak, her şey iki veya üç günde tamamlanabilir – tam bir tadilattan çok daha az zaman ve bu, banyoyu bir arkadaşınızın veya ailenizden birinin evinde kullanmaktan daha az zaman anlamına gelir.

Neler Yeniden Yüzeye Çıkabilir?

Peki banyonuzda neyi yeniden ortaya çıkarabilirsiniz? Banyolar, duş tekneleri, lavabolar, makyaj tezgahları, tuvaletler ve duvar karolarının tümü büyük fayda sağlayacak şekilde yeniden yüzeylenebilir. Yer karoları da yeniden kaplanabilir, ancak yeniden yüzey kaplaması yüksek parlaklıkta olduğundan (güvenlik endişelerine neden olabilir) ve aşınma ve yıpranma, bitişin zamanından önce eskimesine neden olabileceğinden (ufalanmayı ve soyulmayı düşünün) bu biraz yanıltıcı olabilir.

Yeniden Yüzey Oluşturma Süreci

Yenileme işinin en iyisi olması için, armatürlerin tüm kir ve yağdan iyice temizlenmesi gerekir. Daha sonra son yüzey (genellikle emaye) uygulanmadan önce bir astar uygulanır. Yeni yüzey, seçtiğiniz renkte uygulanabilir, ancak beyaz veya nötr tonlar, zamansızlıkları nedeniyle en popüler olanlardır.

Yüzey Yenileme Ne Kadar Sürer?

İyi bir yüzey yenileme işi on beş ila yirmi yıl sürecektir, ancak en iyi sonuçların yalnızca zaten iyi durumda olan bir yüzeyde alınacağını hatırlamak zorunludur. Çatlak fayanslar veya başka şekilde hasar görmüş bir yüzey varsa, önce bunların onarılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.