Banyoda Kereste Kullanımı

Banyonuzda biraz farklı ama yine de klasik ve zarif bir şey arıyorsanız ahşabın doğal güzelliğini geçemezsiniz. Ahşabın ıslak alanlarda hayır-hayır olduğunu duymuş olabilirsiniz, ancak doğru şekilde işlenirse herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. İşte bilmeniz gerekenler.

Banyoda Kereste Nasıl Kullanılır

Kereste, sudan olumsuz etkilenebilmesi nedeniyle banyo gibi ıslak alanlarda geleneksel olarak olmazsa olmazdır, ancak doğru işlemler ve sızdırmazlık malzemeleri ile uygun şekilde korunursa, hiçbir şey doğal güzelliğe ve çok yönlülüğe yaklaşamaz. kereste. Ahşap banyoda her türlü alanda kullanılabilir. Örneğin, bir özellik tezgahı olabilir; makyaj ünitesi için kullanılır; açık raflar oluşturmak için kullanılır; güzel bir zemin oluşturun; pencere ve kapı kaplamaları ve aksesuarları için kullanılabilir; ve gerçekten benzersiz ve şaşırtıcı bir şey için ahşap banyolar ve leğenler oluşturmak için bile kullanılabilir.

Kereste, kullandığınız kerestenin türüne ve nerede kullanılacağına bağlı olarak maliyet açısından değişmektedir. Masif ahşaplar genellikle ahşap kaplamalardan daha pahalıdır ve hangi özelini kullandığınıza bağlı olarak masif ahşaplar arasında önemli fiyat farklılıkları olabilir.

Banyoda Kereste Kullanımı İçin İpuçları

Kereste herhangi bir banyoda harika görünse de, eğilme, çürüme veya nemle ilgili diğer sorunları önlemek için dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. En önemlisi, ahşabın bir su yalıtım ürünü ile doğru bir şekilde kapatıldığından ve dolgu macununun düzenli olarak yeniden uygulandığından emin olmaktır (çünkü zamanla yıpranabilir veya daha az etkili olabilir). Mümkün olduğunca ahşabın çok fazla suya maruz kalmamasına da dikkat etmelisiniz. Bu, keresteyi döşeme yerine tezgah olarak kullanmaktan daha iyi olabileceğiniz anlamına gelir.

Bazı durumlarda, ahşap kaplamalar masif ahşaplardan daha iyi performans gösterir. Günümüzde mevcut olan modern kaplamalar mükemmel bir performans sergiliyor ve genellikle gerçek şeyden ayırt edilemez. Banyoda kullanılabilen çoğu ahşap kaplama, size daha iyi su direnci sağlamak için işlem görmüştür. Masif ahşap mı yoksa kaplama mı kullanacağınızdan emin değilseniz, kereste tedarikçiniz veya banyo kurucunuz size özel durumunuz için neyin en iyisi olduğu konusunda tavsiyelerde bulunabilir.

Ahşap, sıcak, klasik bir tarz yaratmak için harika olsa da, kullandığınız kereste miktarı ile aşırıya kaçmamaya dikkat edin! Ahşabınızı banyonun ana unsuru yerine bir özellik olarak kullandığınızdan emin olun, çünkü çok fazla ahşap banyonuzu bir saunanın içi gibi hissettirecek ve aslında eski moda ve tarihli görünmesine neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.