Beslenme eksikliklerini önlemek isteyen veganlar için tarifler içeren haftalık menü

Hayvansal gıdaları tamamen ortadan kaldırarak, birçok önemli besinin vücutta bulunabilirliği azaltılır. Bu nedenle, her zamankinden daha uygun planlama önerilmektedir. vegan diyet yapın ve beslenme eksikliklerini önleyin Bu vesileyle haftalık menü ile niyetlendiğimiz gibi.

Haftalık sağlıklı vegan menü

Yakın zamanda bir vegan diyetine katıldıysanız veya diyetinizi çeşitlendirmek için fikirler arıyorsanız, burada bir sağlıklı menü iyi fikirlerle dolu.

Önemli olan, sağlığımıza dikkat etmek için her zaman aşırı işlenmiş gıdalardan uzak durmanın ve diyetimizi iyi beslenme kalitesine sahip gerçek yiyeceklere dayandırmanın tavsiye edildiğini bilmektir.

Sağlıklı vegan diyetinin 15 anahtarı

Ancak eksiklikleri önlemek için ayrıca bitki proteinleri bakımından zengin yiyecekleri içerir ve örneğin yüksek kaliteli proteinler, yani tüm temel amino asitleri elde etmek için baklagilleri tahıllar veya diğer yiyeceklerle uygun şekilde birleştirin.

Aynı şekilde, düzenli olarak alınması tavsiye edilir. kalsiyum ve demir yönünden zengin besinler bitkisel kökenli olduğu gibi meyvelerden sitrik asit, kalsiyum durumunda C vitamini veya D vitamini yardımıyla emilimini kolaylaştırır.

Bunu dikkate alarak aşağıdakileri yaratıyoruz sağlıklı vegan menü çeşitli tarifler dahil:

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Vegan diyeti: Vücudunuz ilk günden itibaren nasıl değişir?

Perşembe

Cuma

Vegan olmak ve kas kütlesi kazanmak mümkündür: bunlar en iyi bitkisel protein kaynakları ve diyetinize eklemek için 11 vegan tarifidir.

Cumartesi

Pazar

Her zamanki gibi önermenin yanı sıra bu menüyü her tüketicinin özelliklerine göre uyarlayın, gerektiğinde porsiyonları ve tarifleri değiştirerek, her öğüne suyla eşlik etmenizi ve sebze içeceklerinin kullanılması durumunda aromasız veya şeker eklenmemiş seçeneklerin tercih edilmesini öneririz.

Ayrıca her şeyde olduğu gibi beslenme eksikliklerini önlemeyi amaçlayan vegan diyetVegan diyetlerinde dikkate alınması gereken çok önemli bir besin maddesi olan B12 vitamini takviyelerini öneriyoruz.

Bu makale ilk olarak Gabriela Gottau tarafından Kasım 2019’da yayınlandı ve yeniden yayınlanmak üzere revize edildi.

Vitónica’da | Şeker hastalarında vegan diyeti: vegan olmak istiyorsanız dikkate almanız gereken şey budur.
Vitónica’da | Et olmayan et: nedir, onu özel kılan nedir ve neden süpermarketlerde ortaya çıktı
Görüntü | Vitonic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.