Reklamı kapat
Reklamı kapat
Haberin Merkezi
Haberin Merkezi

Beton zemine çim ekmek

Bir ev bahçesinde çim nasıl ekilir? Toprak hazırlığı, çim seviyesini ayarlama, kırpıntılar ve evinizin bahçesindeki halıların üzerine çim dikmek için diğer teknikler hakkında bazı ipuçlarına bakın. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 , Zümrüt, patates, ve bahçelerde ve ayrıca evinizin kaldırımlarında kullanabileceğiniz diğer çim türleri.. Evimin inşasında yapmak zorunda […]

22 Mayıs 2021 - 8:19 'de eklendi ve 420 kez görüntülendi. A+A-

Beton zemine çim ekmek

Bir ev bahçesinde çim nasıl ekilir?

Toprak hazırlığı, çim seviyesini ayarlama, kırpıntılar ve evinizin bahçesindeki halıların üzerine çim dikmek için diğer teknikler hakkında bazı ipuçlarına bakın. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 , Zümrüt, patates, ve bahçelerde ve ayrıca evinizin kaldırımlarında kullanabileceğiniz diğer çim türleri..

beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

Evimin inşasında yapmak zorunda olduğum birçok görevden biri evin önüne çim dikmekti. Yaptığım apartman dairesinde cepheyi açık yani duvarsız bırakıp yeşil alan olarak çimleri dikmek zorunludur. Süreç hiç de karmaşık değil, ancak daha iyi bir sonuç elde etmek için biraz özen gösterilmesi gerekiyor.

Toprak hazırlığı

Bu, en azından benim durumumda en zor kısımdı, çünkü daha sonra çimlerin de düzleştirilmesini sağlamak için zeminin yeterince düzleştirilmesi gerekiyor. Doğal eğime sahip bir arazi ise eğimi takiben toprağın ayarının yapılması önemlidir. Önemli olan, çim paspasların tüm parçaları iyi destekleyebilmesi ve böylece çimlerdeki deliklerden kaçınılmasıdır.

Toprağı hazırlarken çim köklerinin toprağa daha iyi nüfuz etmesi ve böylece gelişmesi için yumuşak olması sağlanmalıdır. Daha sıkı bir toprağın olduğu yerlerde çimin geliştiğini bile fark ettim, ancak uzun bir kuraklık olduğunda, çimenlerin ölmeye başladığı ilk kısımdır.

beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

Bir diğer önemli husus ise ekimden önce toprağın zenginleştirilmesidir. Bu nedenle, gübrelenmiş toprağı, substratı veya bir tür organik inkübasyonu yerel toprakla karıştırın. Bu şekilde çim, orada bulunan besinler ile daha güçlü hale gelecektir.

Çim paspaslar

Kullandığım çimler halıdan satın alınmıştı, ancak ekip büyümesini beklemeniz için tohumlar da olmasına rağmen, bunun en iyi yol olmadığına inanıyorum, çünkü büyümesi uzun zaman alabilir. Halı kaplı çim, hazır olma avantajına sahiptir, sadece yeni ortama uyum sağlar.

Her bir çim paspas ortalama 60 cm x 40 cm boyutlarındadır, bu nedenle onları yan yana yerleştirmeniz ve aralarında mümkün olduğunca boşluk bırakmadan iyice yapıştırılmış olmalarını sağlamanız yeterlidir.

Aralarında boşluk bırakmak, zamanla bu boşlukları yayma ve işgal etme eğiliminde olduğundan, çimen için bile sorun değildir. Ama olan şey şu ki, bu olana kadar başka bitkiler veya yabani otlar orada doğacak. Bundan kaçınmanın tek yolu, tüm alanı çimin kendisiyle işgal etmektir.

Kesikler

Duvarların, duvarların ve çimi almayan diğer alanların yakınlığı gibi daha küçük alanları kapatmak için halıların kesilmesi gereken yerler vardır. Halıları ihtiyacım olan boyutta kesmek için ekmek gibi bir serrinha bıçağı kullandım.

beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

Kesim sırasında halıların altından mümkün olduğunca az toprak çıkarmaya çalışın, böylece kökler tam olarak açığa çıkmaz.

Yükseklik

Kılavuz veya diğer beton alanların yakınına çim ekildiğinde, çimin bu boşluklara göre olacağı yüksekliğin belirlenmesi önemlidir. İdeal olan, çimi kılavuz seviyesinin veya beton alanın çok altında bırakmaktır. Olan şu ki, onu aynı seviyede bırakırsanız, çim çok büyür ve kalınlaştıkça beton yüzey seviyesinden yükselir. Bu nedenle, düşürmek zamanla düzleme eğilimindedir.

Ama arazi çok yumuşaksa çimlerin batması mümkündür, ancak yine de çimenleri betonla seviyenin hemen altında bırakmanın, biraz aşağı inse bile iyi bir alternatif olduğuna inanıyorum çünkü büyüyecek ve tekrar aynı seviyede kalıyor.

Su

Dikildikten sonra, bir sonraki önemli adım toprağı birkaç gün nemli tutmaktır. Çimlerin bu erken aşamada gelişmesi için su şarttır ve bu nedenle günde en az iki kez iyi sulama alışkanlığına sahip olmak gerekir. İdeal olan, sabahın erken saatlerinde ve güneş battıktan hemen sonra olacaktır.

Yağmurlu mevsimde ise sadece yağmurun olmadığı günlerde sulama yapabilirsiniz, ancak kurak mevsimde ise çim topraktaki köklerini sağlamlaştırana kadar bunu yapmak gerekir.

Dürüst olmak gerekirse, çimlerin her zaman suya ihtiyacı vardır. Diktiğinizde güçlenene kadar daha fazla suya ihtiyaç duyar, ancak uzun kuraklık dönemlerinde topraktaki suyu her zaman yenilemek önemlidir.

Çim türü

Birkaç çim türü vardır, ancak en yaygın bahçe türü, piyasada bulunması çok kolay olan ve konut ortamlarında ister küçük bahçelerde olsun, ister büyük çimler yapılanlarda olduğu gibi konut ortamlarında çok güzel olan zümrüt otu çeşididir. evin önünde veya kaldırımda.

Bahçelere en uygun zümrüt otu diktim. Güzeldir, yakalar, bulması kolay ve bakımı kolaydır. Tek dezavantajı, çok hassas olması ve kuraklık belirtileri göstermeye başlaması, yağmursuz birkaç gün üst üste geçmesidir. Bu yüzden yukarıda gösterilen su konusu çok önemlidir.

Batatais gibi çimen otu denilen başka otlar da var. Çok dayanıklıdır ancak bahçeler için çok uygun değildir. São Carlos, Preta, Bermuda, Coreana ve diğerleri türleri de vardır.

Çimlerinizi ekmeden veya çimlendirmeden önce, bölgenizin iklimini düşünün. Diğerlerinin yanı sıra sıcaklık, yağış, hava nemi, çimleriniz üzerinde güçlü bir etkiye sahip olacak önemli faktörlerdir.

Aşağıda en yaygın çim türlerinin bir özeti bulunmaktadır. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

Batatais

Mera otu olarak da bilinen ve inekler ve atlar gibi hayvanlar için mera görevi görmek için kırsal mülklerde yaygın olarak kullanılan patates tarlaları gibi başka çim türleri de vardır. Bu çim, yüksek dayanıklılığı sayesinde futbol sahalarında kullanılmasıyla da ünlüdür. Bahçe için pek uygun değil. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

Zümrüt

Zümrüt en uygun olanıdır ve çoğu insan tarafından evde bahçe yapmak istediklerinde kullanılır. Zayıf noktası, kuraklık zamanlarında biraz daha fazla dikkat ve su gerektiren güneşe karşı zayıf direnç olabilir. Yağmursuz uzun bir süre olduğunda çok çabuk kurur, ancak yağmur çıktığı anda iyileşir.

Buffalo otu

Aşırı sıcak ve uzun süreli kuraklık olan bir bölgede yaşıyorsanız, manda otlarına bir bakın. Bu çok yıllık sıcak mevsim çimi, yüksek sulama ve gübreleme olmadığında büyür, çok az biçme gerektirir ve daha doğal veya az bakım gerektiren bir görünüm isteyenler için mükemmeldir. Açık bırakılırsa yüksekliği 10 metreye kadar büyüyecek, ancak 2 ila 3 inç yükseklikte tutulabilir. Buffalo otu, Great Plains’e özgüdür ve diğer sıcak iklimlere geniş ölçüde adapte olur.

Çim şort

Bermuda’nın agresif büyüme alışkanlığı yabancı otlara karşı mükemmel direnç sağlar. Aynı özellik, Bermuda çiçek tarhlarını işgal ettiğinde sorun olabilir. Bermuda, aşınmaya ve kuraklığa dayanıklıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ahşap çiçeklik 2021 saksılık sehpa Ahşap çiçeklik 2021 saksılık sehpa

Balkon Alanınızı Kullanmanın Ahşap çiçeklik Bahçecilikle ilgili belki de en yeni fikirlerden biri balkon bahçeciliği fikridir. Bu fikir...

Dünyanın en güzel gül resmi İndir Dünyanın en güzel gül resmi İndir

ÇALI GÜLLERİ – KOMPAKT FORMLARDA KARŞI KONULMAZ GÜZELLİK Çoğu bahçıvana göre, en güzel çiçek kırmızı gül buketi resmi demeti sevg...

Yeni Başlayanlar için Bahçecilik Yeni Başlayanlar için Bahçecilik

Güzel ve verimli bir bahçeden daha tatmin edici bir şey yoktur, ancak bahçecilik düşündüğünüz kadar zor olmak zorunda değildir. bahçeci...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makine...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni n...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, C...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğ...

Siyah köpek cinsleri Siyah köpek cinsleri

Kara Köpek: Kara Köpek Arayanlar İçin 10 Cins Diğer nedenler...

Av köpeği cinsleri Av köpeği cinsleri

En iyi av köpekleri Bazen avcıdan daha önemlidirler. Bi...

Büyük köpek cinsleri Büyük köpek cinsleri

10 büyük köpek ırkı Boyutlarına göre özel bakım gerektiren d...

Manyetik indüksiyon nedir? Manyetik indüksiyon nedir...

ELEKTRİKSEL VE ​​ELEKTROMANYETİK İNDÜKSİYON Teşvik etmek, bi...

İndüksiyon nedir? İndüksiyon nedir?

Birçok endüstride eritme, ısıtma ve kaynak uygulamaları için...

İndüksiyon tabanlı tencere ne demek İndüksiyon tabanlı tencer...

İndüksiyonlu Tencere Nedir? İndüksiyonlu ocaklar giderek dah...

Moda
Çocuk Odası Dekoru HABERLERİ
Tavan