Bir Kredi Kartını En Üst Düzeye Çıkardığınızda Ne Olur?

Kredi kartları, borca ​​böylesine sorunsuz erişime izin verdikleri için tüketiciler için tehlikeli olabilir. Bu, bittiği gerçeğinde açıktır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetişkinlerin yarısı kartlarını maksimize etti.

Buna aşina olmayanlar için, bir kredi kartını doldurduğunuzda ne olacağı.

Kredi Kullanımınız Hızlanacak

Kredi kullanımı, kredi puanınızı belirlemeye giden önemli ölçütlerden biridir. Bu sadece kredi limitiniz ile şu anda kullanmakta olduğunuz kredi miktarı arasındaki ilişkidir.

Çoğu uzman, kredi kullanım oranınızı korumanızı önerir yüzde 30 veya altında.

Kredi kartınızı maksimize ettiğinizde, o kart için kredi kullanımınız yüzde 100 olacaktır. Bu, kredi raporlama kurumlarına iyi görünmeyecek ve bu, borcu geri ödemekte ilerleme kaydetmediğinizi varsayacaktır.

Kartınız İptal Edilebilir

Kredi kartı şirketlerinin maksimum kredi limitine ulaşan hesapları iptal etmesi veya kapatması duyulmamış bir şey değildir. Borç veren, iyi bir finansal ortamda olmadığınızı ve onlara ödünç verdiğiniz parayı geri ödeyemeyeceğini varsayabilir.

Bu senaryoda, borç vermeye devam etmenin buna değmeyeceğine karar verebilirler. Sürekli olarak yakınlarda bir denge varsa, bu daha olasıdır. kredi limit.

Hesabınızı kapatan kredi kartı şirketinin, borcunuzu geri ödemeniz gerekmediği anlamına gelmediğini hatırlamanız gerekir. Hala o parayı borçlusun, ödedikçe o kartta kredi kullanmaya devam edemezsin.

Biraz Bakiye Ödeyene Kadar Daha Fazla Satın Alma Yapamazsınız

Kredi kartınızı maksimize ettiğinizde, bu kadar. Borç verenin daha fazla alışveriş yapmanıza izin vermeyeceğine karar verdiği nokta budur. Dolayısıyla, kartınız maksimuma ulaştığında, bu bakiyenin bir kısmını ödeyene kadar kartla başka alışveriş yapamazsınız.

Bakiyenizi ödemekte zorlandığınız için, kartınız ilk etapta maksimuma çıkmış olabilir. Durum buysa, harekete geçme zamanı. Deneyebilirsin yeniden finansman kartınızın bakiyesini aktararak veya limitini artırarak.

Kredinizi Etkileyebilirsiniz

Kredi raporunuz, bir borçlu olarak geçmişinizi takip etmenin bir yoludur. Bu, kredi kartı şirketleri ve diğer finans kuruluşları için değerli bilgilerdir. Size para verirlerse onlara geri ödeme olasılığınızın ne kadar olduğunu bilmek isterler. Bu nedenle, kredi puanı düşük olan kişiler daha yüksek faiz oranları ödemek zorundadır. Borç verenin, geri ödeme alamama ihtimaline karşı önlem almasının bir yolu.

Kredi puanınız önemlidir çünkü krediyi ne kadar kolay ve hangi koşullarda değerlendirebileceğinizi belirleyecektir. Kartınızı maksimize ettikten sonra kredi puanınıza bir darbe vurmak, muhtemelen daha fazla kredi almakta daha zorlanacağınız anlamına gelir.

Ceza Ödemeniz Gerekebilir

Kredi kartınızı maksimuma çıkardığınızda, bakiyenizi ödeyememe olasılığınız yüksektir. Ödemeleri kaçırdığınızda genellikle kredi kartlarıyla ilişkili ücretler vardır.

Ceza başladığında, daha da yüksek bir yıllık yüzde oranı (APR) ile uğraşmanız gerekecek. En azından iyi bir fikir asgari ödemeyi yapmak bu cezalarla uğraşmak zorunda kalmamak için.

Bir kredi kartını maksimize etmek, alışkanlıkla yapmak isteyeceğiniz bir şey değildir. Ama hayat bazen seni oraya götürebilir. Bir kredi kartını doldurduğunuzda ne olacağını bilmek önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.