Bir odayı boyamak için ne kadar boyaya ihtiyacım var?

Gerçekten çok basit. Sadece bir santimetreye ve bir hesap makinesine ihtiyacınız var.

Yapmanız gereken ilk şey odanın sahip olduğu metrekare sayısını hesaplamak ve bunun için boyanacak o ortamın ölçülerini almalısınız.metrekareye ne kadar boya gider , bir oda için ne kadar boya gider , odaya ne kadar boya gider , 20 m2 odaya ne kadar boya gider , 100 metrekareye ne kadar boya gider , 10 m2 odaya ne kadar boya gider , bir duvara ne kadar boya gider , 12 metrekare odaya ne kadar boya gider , 15 metrekare odaya ne kadar boya gider , 1 metrekareye ne kadar boya gider , 10 metrekare odaya ne kadar boya gider , 1 oda için ne kadar boya gider , 50 metrekareye ne kadar boya gider,

Çoğu insan odanın ölçülerini bilir, bu yüzden 4 × 4 metrelik bir odayı boyamak için kaç litre boyaya ihtiyacım var?

Başlayalım. Her duvar için uzunluğu ve yüksekliği ölçün. Tavan durumunda, uzunluğu genişliğe göre ölçün.

4 × 4 metrelik odanın basit hesaplamasına geçelim. Standart yüksekliğinin 2,60 metre olduğunu varsayarsak, çarpın:

Duvar 1: 4 metre uzunluğunda x 2,60 metre yüksekliğinde = 10,4 metre kare.

4 × 4 metre oda olduğu için tüm duvarlar aynı olduğu için 10,4 metre x 4 duvar = 41,6 metre kare var. Yani 2, 3 ve 4 numaralı duvarlar aynıdır.

Tavanı boyuyorsanız, bu kadar kolaydır. Oda 4 × 4 metre olduğu için uzunluk x genişlik çarparak bize = 16 metrekare verir.

Örnek odamız 57,6 metrekaredir.

İnceleme için:

  1. Odanın ölçülerini bilin.
  2. Her duvarın uzunluk x yüksekliğini çarpın.
  3. Sonuçları duvar sayısına göre ekleyin.
  4. Ardından tavanın uzunluk x genişliğini çarpın.
  5. Ve bu sonucu 3. nokta ile ekleyin.

Bir Ressam mı arıyorsunuz?

Bize neye ihtiyacın olduğunu söyle

ressam, resim, oda resmi
metrekareye ne kadar boya gider , bir oda için ne kadar boya gider , odaya ne kadar boya gider , 20 m2 odaya ne kadar boya gider , 100 metrekareye ne kadar boya gider , 10 m2 odaya ne kadar boya gider , bir duvara ne kadar boya gider , 12 metrekare odaya ne kadar boya gider , 15 metrekare odaya ne kadar boya gider , 1 metrekareye ne kadar boya gider , 10 metrekare odaya ne kadar boya gider , 1 oda için ne kadar boya gider , 50 metrekareye ne kadar boya gider,

Şimdi, ne kadar boya almalısın?

Neredeyse tüm orta ve kaliteli boyalar, dünya çapında, her kat için litre başına 10 metrekare verir. Ve pratik olarak dünyadaki tüm boyalar duvarlara 2 kat uygulanarak kullanılmalıdır.

Bu nedenle, BİTMİŞ İŞTE performans nihayet litre başına 5 m2’dir.

Başka bir deyişle, örnek olarak verdiğimiz odanın tavanını (tavanını) boyamak için şu basit sayımı yapardık: 16 m2 (tavan) / 5 (bitmiş çıktı) = 3,2 litre veya bir 4 litrelik kutu.

Duvarlar için de aynı: 41,6 m2 (duvar) / 5 (boya performansı) = 8,32 litre. Yani 9 litre almanız gerekiyor.

Peki, bir oda ne kadar boya ile boyanır sorusuna cevap vererek? Cevap, örneğe bağlı olarak 13 litreye ihtiyacınız olacak.

Bu hesaplama en doğru olanıdır, ancak her zaman yaklaşıktır, çünkü duvarların durumuna, boyanın kalitesine ve renk türüne bağlı olarak boyanın performansı değişebilir.

Ne zaman daha fazla boya harcayacaksın?

Bu durumlarda:

  • Yeni bir duvarda
  • Yeniye tamir edilmiş bir duvarda
  • Daha düşük kaliteli bir boya ile.

İşte size yardımcı olacak bazı ipuçları:

İpucu 1: Her zaman biraz boya kaldığını hesaplayın, çünkü boyadıktan sonra küçük bir onarım yapmak zorunda kalırsanız, tam renkte yeterli boyaya sahip olursunuz.

2.İpucu: Duvarları boyamadan önce iyi bir şekilde hazırlarsanız, boya çok daha uzun süre dayanır ve uzun süre harika görünür.

3. İpucu: Kodla hazırlanmış boya satın alırsanız, kodu kaybetmeyin. Bir süre sonra biraz rötuş yapmanız gerekebilir.

4.İpucu: Kaliteli boya satın alın. İlk başta daha pahalı görünecek, ancak zamanla tasarruf edecek ve tamamlandığında daha mutlu olacaksınız.

İpucu 5: Kırmızı gibi bazı renkler ikiden fazla kat gerektirir, bu nedenle 1 litrenin örnekteki 5 metre yerine 3,4 metrekareye ulaşacağını düşünmeniz gerekir.

Umarız bu bilgiler sizin için yararlı olmuştur. Her neyse, bu hesaplar iyi bir tahmin, ancak son ihtiyaç size deneyimli bir ressam tarafından verilebilecek.

Bir fiyat teklifi istemek veya doğrudan eviniz için profesyonel bir ressam kiralamak istiyorsanız, burayı kontrol edin.

Ev Çözüm Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.