Bu 5 Sayfa Dışı Tekniği Kullanarak İtibarınızı Arttırın

İtibarınızı artırmak için almanız gereken önlemler hakkında konuşurken aklınıza gelen ilk şey, Sayfa İçi SEO’nuz üzerinde çalışmaktır.

Bununla birlikte, bazen aslında eşit ağırlıkta olan Sayfa Dışı SEO’nun önemini gözden kaçırma eğilimindeyiz.

Sayfa Dışı SEO nedir?

http://www.nettfirst.com/off-page-seo-techniques/

Dijital pazarlama arenasında yeni olanlar veya henüz SEO uygulama olanaklarını keşfetmemiş olanlar için anlamı budur. Sayfa İçi SEO, SERP’lerde (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) sıralamasını iyileştirmek için web sitenizde yaptığınız her şeydir.

Off-Page SEO ise, web sitenizin dışında koyduğunuz diğer tüm çevrimiçi çabaları ifade eder. Buna sosyal medya pazarlaması, forumlar, blog gönderileri, geri bağlantı, yerel listeler vb. Dahildir.

Sayfa Dışı SEO, markanızın çevrimiçi ayak izini optimize etmek ve müşteri topluluğu ile daha iyi bir itibar oluşturmak için önemli bir araçtır. Sayfa Dışı SEO’ya odaklandığınızda, arama motoru sıralamalarınızı iyileştirebilir, olumlu marka sözleri, web sitenize daha fazla trafik ve daha fazla dönüşüm elde edebilirsiniz.

En İyi 5 Sayfa Dışı Teknik

İşte Tribelocal’da önerdiğimiz ve markanızın daha iyi görünmesini sağlayacak ve itibarınızı artıracak en iyi beş Sayfa Dışı SEO Tekniği.

Üstün Bir Ürün / Hizmet Sunun

İş imparatorluğunuzun temel taşı her zaman ürün / hizmetinizdir. En iyi SEO tekniklerini kullanıyor olsanız bile, ancak kaliteli bir ürün sunmuyorsanız bir yere kadar gidebilirsiniz. Yeni bir ürün piyasaya sürüyorsanız, biraz pazar araştırması yapın ve hedef kitleniz için neyin işe yarayacağını öğrenin.

Müşterilere ne gibi faydalar sağlayabileceğine odaklanın ve müşterilerin sahip olabileceği itirazları ortadan kaldırmaya çalışın. Ve kendi özelliklerini ortaya koyacak bir ürününüz var. Mevcut bir niş içinde başka bir ürün oluşturuyorsanız, mevcut rakiplere yönelik şikayetlerin neler olduğunu öğrenin ve ekstra ne sunabileceğinizi düşünün. Ürününüzü öne çıkaracak şey budur.

http://myvisualbrief.com/5-tips-to-create-a-good-branding-design-brief/

İlgi Çekici Bir Sosyal Medya Varlığı Oluşturun

Sosyal medya, dijital pazarlama söz konusu olduğunda vazgeçilmez bir araçtır. Artık değerli bir ürün yarattığınıza göre, insanlara haber verme zamanı. Ve insanlar nerede – sosyal medyada.

Çoğu zaman, insanlar ürününüzü biliyor ve Google’da olabilecek soruları zaten aramaya çalışıyorlar. Ancak daha fazlasını öğrenmek için sosyal medya adreslerinizi ziyaret ederler. Buraya adil, insani cevaplar bekleyerek gelirler. Ayrıca aileleri ve arkadaşları ile paylaşmalarını ve bunun hakkında daha fazla tartışmalarını kolaylaştırır.

Bu nedenle, yalnızca bir sosyal medya hesabına ihtiyacınız yok, aynı zamanda kimin yanıt vereceğini, gerçek yanıtları zamanında sağlayacak özel bir kaynağa da ihtiyacınız olacak.

https://www.unikainfocom.in/blog/increase-ecommerce-website-sales-using-social-media-marketing/

Pazarlama Forumu

Müşteriler forumlara güvenir. Onları, uzmanların ve meslekten olmayan kişilerin gerçek fikirler sunduğu güvenli bir alan olarak görüyorlar. Nişinizle alakalı forumları bulun ve aktif olarak katılın. Konuları yanıtlayın, tavsiye verin ve sorularını yanıtlayın.

Soruları cevaplamaya başladığınızda bir uzman gibi görünüyorsunuz. İlgi çekici ve düşünceli yorumlar bırakın ancak gönderiyi spam yapmamaya çalışın. Bu şekilde organik trafik oluşturabilir ve çevrimiçi itibarınızı artırabilirsiniz.

https://www.hiveage.com/blog/forum-marketing-small-businesses/

Bağlantıları Doğru Şekilde Kurmak

Bağlantı kurma, dijital pazarlamada büyük bir rol oynar. Ancak, bu bağlantılara güvenilir kaynaklardan ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız. Bunu yapmanın bir yolu, otorite web sitelerinde misafir yayınlamaktır. Kapıları yepyeni bir izleyiciye açacak.

Diğer bir formül ise rakip bağlantı analizidir. Nişteki en iyi rakiplerin zaten kazandığı geri bağlantıların ne olduğunu biliyorsanız, tekerleği yeniden icat etmenize gerek yoktur. Bunun için önemli bir araç Ahrefs blogu ve araçlarıdır.

Bunu yapmanın bir yolu da etkileyicilerle bağlantı kurmak ve onlarla iyi bir ilişki kurmaktır. Bloglarını takip edin ve daha fazla bilgi paylaşan dürüst, alakalı yorumlar bırakın. Size istediğiniz trafiği getiren geri bağlantılarla ödüllendirileceksiniz.

https://gazhall.com/link-building/

Yerel Git

Google’daki aramalar öncelikle konumunuzdan etkilenir. Farklı bir arama terimi girmediğiniz sürece, gördüğünüz arama sonuçları coğrafi konumunuza dayalıdır.

Yani, fiziksel bir yerel varlığınız varsa, başlamak için iyi bir yer, mahallede bir kelime söylemektir. İşletmenizi yerel arama için optimize ettiğinizde, otomatik olarak Google tarafından onaylanırsınız.

https://searchengineland.com/local-seo-2017-5-simple-ways-dominate-local-search-268412

Sayfa dışı SEO sadece sıralamayla ilgili değildir, aynı zamanda daha iyi bir çevrimiçi itibar anlamına gelen daha iyi marka görünürlüğü elde etmekle ilgilidir. Bu araçlar size sayfa dışı SEO stratejisinde yardımcı olacaktır.

Off-Page SEO’nun çevrimiçi itibar yönetiminizde oynadığı büyük rol olsa da, anlamanız gereken şey, bunun devam eden bir süreç olmasıdır. Off-Page SEO’nun mucize işçi olmasına izin vermek için özel kaynaklara sahip olmanız ve çeşitli kanallar aracılığıyla sürekli çalışmanız gerekecek.

yazar hakkında

Shishir, şu anda Silikon Vadisi girişimi için gelen pazarlamayı başlatmak için çalışan eski bir girişimci. Yaratıcı içerik kullanarak 10 ayda 750 bin aylık trafik oluşturma kodunu kırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.